Проблем с БМВ Е34 525 ix Автоматик

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ixA
Мечтае да кара: Само BMW

Проблем с БМВ Е34 525 ix Автоматик

Мнение от berger11 » 18 Мар 2016, 23:38

Значи проблема е следния: Като включа на директна и колата на таблото светва символа D за миг и след това изчезва след тов светва ABS при потегляне колата няма никаква мощност и се усещат леки вибрации колата е на газ с газов инжекцион имам чувство че колата потегля на 2 или дори на 3 предавка. Когато е на място колата се форсира а когато е в движение не мога да изцедя никоя предавка като дори и кикдаун не работи (понякога сработва но рядко) незнам на какво се дължи това ако някой има идея моля да помогне или да препоръча някой който може да помогне

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с БМВ Е34 525 ix Автоматик

Мнение от zvetiko » 19 Мар 2016, 9:35

berger11 написа:Значи проблема е следния: Като включа на директна и колата на таблото светва символа D за миг и след това изчезва след тов светва ABS при потегляне колата няма никаква мощност и се усещат леки вибрации колата е на газ с газов инжекцион имам чувство че колата потегля на 2 или дори на 3 предавка. Когато е на място колата се форсира а когато е в движение не мога да изцедя никоя предавка като дори и кикдаун не работи (понякога сработва но рядко) незнам на какво се дължи това ако някой има идея моля да помогне или да препоръча някой който може да помогне

Най-вероятно е скоростна кутия. Едва ли ще я дадеш за ремонт, който ще струва 2-3000лв. По-скоро я смени с втора ръка- важно е да е същата.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ixA
Мечтае да кара: Само BMW

Re: Проблем с БМВ Е34 525 ix Автоматик

Мнение от berger11 » 19 Мар 2016, 15:57

zvetiko написа:
berger11 написа:Значи проблема е следния: Като включа на директна и колата на таблото светва символа D за миг и след това изчезва след тов светва ABS при потегляне колата няма никаква мощност и се усещат леки вибрации колата е на газ с газов инжекцион имам чувство че колата потегля на 2 или дори на 3 предавка. Когато е на място колата се форсира а когато е в движение не мога да изцедя никоя предавка като дори и кикдаун не работи (понякога сработва но рядко) незнам на какво се дължи това ако някой има идея моля да помогне или да препоръча някой който може да помогне

Най-вероятно е скоростна кутия. Едва ли ще я дадеш за ремонт, който ще струва 2-3000лв. По-скоро я
смени с втора ръка- важно е да е същата.




Добре а на диагностика евентуално ще се хване ли проблема и възможна ли е евентуална замяна с ръчна кутия

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Проблем с БМВ Е34 525 ix Автоматик

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 21 Мар 2016, 12:26

Абе тия кутии са по 200 лева , сменяй я слагай ново масло и не се занимавай с тъпотии.

Ръчна кутия - маховик , съединтиел , педали , кардан от ръчна кутия , лостове , барче мехчета и кефа изчезна .
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 28.03.2005
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: е34 525ix touring
Мечтае да кара: м5

Re: Проблем с БМВ Е34 525 ix Автоматик

Мнение от martyn » 22 Мар 2016, 11:03

За ръчни скорост ти трябва и раздатка.колата има ли ABD
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ixA
Мечтае да кара: Само BMW

Re: Проблем с БМВ Е34 525 ix Автоматик

Мнение от berger11 » 23 Мар 2016, 1:18

Проблема е полурешен намерих му цаката и сега си я карам така и няма проблеми. Оказа се че избиратела на скоростите се е разместил и кутията влиза в авариен режим,но аз се научих как да целя директна. Но сега имам друг проблем колата не варви като за 190 коня на диагностика излиза, че ламб сондата има леко забавяне но нищо страшно и дебитомера от време навреме дава странни стойности демек ту работи ту не но колата е доста мудна сега ще гледаме свещи и бобини защото диагностика каза,че има някакво прекъсване та вазможно ли е това да е причина колата да не върви. Колата е с газов инжекцион.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Проблем с БМВ Е34 525 ix Автоматик

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 23 Мар 2016, 9:56

To няма едно бмв да върви като за написаните си коне, но гори 2 пъти като за тях.може инжекциона да е поразбутан ама там може да го видим..

ОБщо взето , ванос презацепване , дебитомер сонда и 2 датчика. Много често детоанционните датчици са фира и колата не върви а не се хващат на диагностика.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ixA
Мечтае да кара: Само BMW

Re: Проблем с БМВ Е34 525 ix Автоматик

Мнение от berger11 » 23 Мар 2016, 13:40

ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:To няма едно бмв да върви като за написаните си коне, но гори 2 пъти като за тях.може инжекциона да е поразбутан ама там може да го видим..

ОБщо взето , ванос презацепване , дебитомер сонда и 2 датчика. Много често детоанционните датчици са фира и колата не върви а не се хващат на диагностика.


Двигателя е с един ванос принципно ако това има значение в случая

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Проблем с БМВ Е34 525 ix Автоматик

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 23 Мар 2016, 17:06

Значи ИХ не е толко пъргав като обикновената 25ца. Зависи какво очакваш в крайна сметка .
СЛед толко години решението е ремонт на ваноса , презацепване и караш.Масово са неработещи и изпускат налягането.
Отделно ако газта не е настроена също не върви като хората и на газ и на бензин после.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ixA
Мечтае да кара: Само BMW

Re: Проблем с БМВ Е34 525 ix Автоматик

Мнение от berger11 » 23 Мар 2016, 19:01

ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:Значи ИХ не е толко пъргав като обикновената 25ца. Зависи какво очакваш в крайна сметка .
СЛед толко години решението е ремонт на ваноса , презацепване и караш.Масово са неработещи и изпускат налягането.
Отделно ако газта не е настроена също не върви като хората и на газ и на бензин после.


А как да разбера дали ваноса е за презацепване

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Проблем с БМВ Е34 525 ix Автоматик

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 23 Мар 2016, 22:01

Сваля се капака , вади се рециклираме и презацепваме. НА м50 живи данни не нзам какви ще се видят :)
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook