Накладки

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Накладки

Мнение от datchko » 08 Окт 2015, 19:44

Препоръчайте ми предни накладки, че тия моите TRW са кофти.
Под кофти визирам - често скърцат, при по-спортно каране загряват и губят всякакви качества и спирането става трудно и бавно.
Трябват ми накладки, които са добри и студени, и топли, и много топли :mhihi: , не свистят.
Дали цапат ми е все едно, защото си мия колата през 3 дни.

П.П. Надявам се да споделяте от личен опит :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Накладки

Мнение от zvetiko » 08 Окт 2015, 20:32

За да спират добре трябва да са "меки"- искаш няколко марки и плъзгаш пръст по тях. Добрата накладка цапа и се усеща с по-груба повърхност, лошата е гладка като стъкло. За мен добра накладка е истинското АТЕ.

Звуците при спиране са свързани не толкова с марката на накладките, а дали са монтирани правилно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Накладки

Мнение от (bubsa) » 08 Окт 2015, 21:16

zvetiko написа:За да спират добре трябва да са "меки"- искаш няколко марки и плъзгаш пръст по тях. Добрата накладка цапа и се усеща с по-груба повърхност, лошата е гладка като стъкло. За мен добра накладка е истинското АТЕ.

Звуците при спиране са свързани не толкова с марката на накладките, а дали са монтирани правилно.

Как се монтират правилно накладки?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: Накладки

Мнение от BABHOMED » 08 Окт 2015, 21:57

ATE и Textar така както те спират дето се казва друго не спират така ..Но имай предвид,че меките накладки цапат повече джантите.
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Накладки

Мнение от Dirty M5 driveR » 09 Окт 2015, 5:33

Аз съм с накладки ате навсякъде и съм много доволен. Изискванията ми към спирачките са почти като твоите, като изключим свиренето (не ме притеснява). Преди колата беше с някакви Делфи - пълно дърво, но и дисковете ми бяха плътни. С АТЕ-то минах на вентилирани. Смени си и спирачната течност, ако не си го правил скоро.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Накладки

Мнение от ивчо » 09 Окт 2015, 8:12

Тонкааа, АТЕ керамик да речем, ТРВ дтек ... Нещо такова ! Иначе марката е една за мен - Jurid :bowdown: Ама няма внос за Е34 :roll:
Виж също EBC - имаше и преевалника жълтите :yes:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Накладки

Мнение от Митко Стоянов » 09 Окт 2015, 10:29

ивчо написа:Тонкааа, АТЕ керамик да речем, ТРВ дтек ... Нещо такова ! Иначе марката е една за мен - Jurid :bowdown: Ама няма внос за Е34 :roll:
Виж също EBC - имаше и преевалника жълтите :yes:
Внос има, ама няма кой да ги плаща, AS качеството струва пари, а повечето собственици не са склонни да похарчат една трета от стойността на колата за дискове и накладки... Затова и почти всички движещи се 34-ки са пълни дараци
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Накладки

Мнение от Dirty M5 driveR » 09 Окт 2015, 18:06

Всички е34ки са дараци, щото се карат от мърлячи. Едни нови хубави спирачки не са чак толкова много пари. И не е нужно да е всичко ОЕМ, че да върши работа. Аз гореспоменатите от мен предни накладки Делфи ги продадох за 10лв... За кво си говорим. :mhihi: Чак да ти е тъпо да продадеш такова нещо, ама като има търсене има и предлагане. Същите хора карат с гуми от 15лв и общо взето обслужват колите си като от магазин "Всичко по един лев". А аз като си купих летни и зимни гуми на стойност 1400лв почти и всички се скъсаха да ми обясняват колко съм луд да дам такива пари. :mhihi:

Отплеснахме се от темата. Ате керамик и аз искам, ама нямаше тогава. Чувам много добри отзиви, но като че ли имали нужда от първоначално загряване, следователно би могло да не са подходящ избор за градска кола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Накладки

Мнение от ивчо » 09 Окт 2015, 18:17

Това реално не е истинска керамична накладка, и няма нужда от никакво загряване ... Просто е доста по-добра от стандартното АТЕ !
Иначе - много ми е тъжно и мъчно когато отворя мобиле/карс и видя състоянието на 34-ките за продажба ! Да, и на мен ми се подиграват колегите че наливам само пари в таз кола (последно гърнета за 180 лв), но няма как ... Сигурността е преди всичко ! После 4 нови зимни гуми, 4 нови летни гуми, накладки, и дискове навсякъде и тотала излезе доста над 2.5К ... Но това си е консуматив, и всеки си мисли че новите коли са по-добре в таз насока ... :no:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Накладки

Мнение от Dirty M5 driveR » 09 Окт 2015, 18:54

Да - знам, че не е истинска керамична накладка. Но от хора, които са я ползвали съм го чувал това за загряването. То докато не го изпиташ на твой гръб няма как да си сигурен в усещането де. Аз и със стандартното АТЕ имам чувството, че като покарам повечко време с агресивни спирания и започват да се представят по-солидно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Накладки

Мнение от alchohol » 10 Окт 2015, 17:07

Аз съм с Текстар и съм много доволен. Но първите 150-200км си искат пазене. А не като някои джигити, сложат нови накладки и като се почне едно коване на спирачки, иии после айдее и тия ми скърцат, еми ше ти скърцат като си ги опекъл, те станали на гьон :mrgreen:
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Накладки

Мнение от vladobate » 10 Окт 2015, 17:31

Колега трябват ти керамични накладки , че май по-ти е кофти прегряването след повечко спирания. Студени и топли да са топлес няма как да е . Вземи си ако имаш възможности EBC или ATE Ceramic - НЕкерамични ( голям смях с това че никва керамика не били ) . С EBC съм карал и много ми допадаха на спускания планински как не сдават , в града е леко некомфортно , ако не са добре загрели , но аз лично от тях бях най-доволен . Jurid са най-спиращите накладки с които някога съм карал ( последния тдс го взех с такива ) , но явно има значение откъде са , че и сега сложих такива ама са друга бира, Ни-стават хич . Скърцане свиркане и тем-подобни и от дискове зависи и от мръсотийка и т.н. , не можеш ги хвана , тъй че остава какво ти е по-важно според стила ти на каране . Успех.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Накладки

Мнение от ивчо » 10 Окт 2015, 20:08

Джурид имат няколко модели :yes: EBC също ...
Освен това - доста важна е и спирачната течност ! Защото от нея стават доста бели :evil:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 29.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525tds
Мечтае да кара: MIG29

Re: Накладки

Мнение от jogr » 10 Окт 2015, 22:16

Мога да споделя впечатления от Текстар- доста меки, студени спират прекрасно, но като загреят доста зле положението... бая цапат джантите, никакви скърцания... Сега съм с дискове ЕБЦ обикновени с накладки ЕБЦ пак обикновени, студено-топло спиране чудесно, като загреят прискърцват (определено ме дразни), почти никакъв "прахоляк" по джантата! На пролет мисля да пробвам зелените накладки на ЕБЦ, че жълтите засега са ми скъпички ама знае ли човек :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Накладки

Мнение от datchko » 10 Окт 2015, 22:44

В олх има едни Yellow stuff, те как са?
Спирачна течност за близо 3 години съм сменил 4 пъти и сега пак ще сменям. Често е, да, но така предпочитам.
Спирачната ми течност е Textar.
Аte Керамик не мога да намеря предни... само задни.

П.П. Доколкото разбирам yellow stuff по-скоро са за писта, отколкото за всекидневно агресивно каране, а Red stuff май са като за мен..
Само дето ред стъф няма никъде в България, поне не знам къде се намират.

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook