Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от павката » 23 Сеп 2015, 5:53

DirtySouth написа:газта е за готвене , карам си на бензин , колата оригинално си е направена така !

за осветление,за отопление и за мн други приложения,но не и за движение.пада вип левъла като се налива евтино гориво на кошарата
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от MaxMeyer » 23 Сеп 2015, 6:46

ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:Много моля колегите с разходи от 8 9 на 25ци :) да си ремонтират километражите :mhihi:

абе да не е щото съм с ново виско и нови гуми ? двойна тежест :) ?

Тва извънградско бе,километража си мери вярно.
Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk 2
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от ивчо » 23 Сеп 2015, 7:43

ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:Ивчо нищо не разбрах....


Мръсните бакшове като ходят да зареждат, и притворят кранчето на пълначката ... И соЙтветно ба ли таковата как - пълнят повече понеже колонките са кекави .. Това ми ги обяснява познат, който си има бензиностанция ! Каза че гонел бакшовете като искат да зареждат :mhihi:
Иначе - аз моята колкото и искам под 10-12 не мога да я смъкна никъде ... Не говоря моментно да се движите с 6-8/100 ! На равно кочин си иска :roll:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 505
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от rhase » 23 Сеп 2015, 9:12

Тъкмо си мислех да сменям Петрол-а, за да видя как е при другите и вие ме отказахте. Мисля от пролетта не съм зареждал на друга бензиностанция в София. Зареждам (газ) само на Петрол - К.Величков. Винаги един и същ разход и разстояния - с 20-тина лв минавам 160-180км градско в зависимост от десния крак.
Преди зареждах и газ и бенз от Шел, просто защото имам на удобно място и слагам 2-те на един път, но забелязах че повече се задъхва колата.
Бензин слагам само Шелл Рейсинг 100, струва ми се че с него най-добре работи матора, но мооже и да си внушавам, все пак е най-скъпия бензин :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от intention » 23 Сеп 2015, 9:33

И аз да споделя :
Зареждам само на Еко избягвайки една две техни бензиностанции в София.
В Бургас също само на Еко.
Извънградско 10-12 макс. с прилична магистрална скорост (140-150)
Градско зависи от настроението ама под 12-13 трудна работа.
Доволен съм си от Екото ( най-често в това на България и това на К. Величков преди Гешов)
И газ и бензин зареждам основно там.
Количеството заега не ми е било по-малко. ( Засичано по разход). Знам щото най-често на бензиностанция отивам на бензин и зареждам на празната бутилка с точно определено количество литри.

Друга бензиностанция от чието гориво съм доволен е Газпром - Пробвал съм доста пъти тая на входа на Банско, тая на входа на София на светофара преди моста на Горубляне и в Бургас тази в М.Рудник над Кауфланд-а.
ПП.Колата е седан М50Б20.

ПП 2 Винаги си гледам уредите на газоколонките преди да заредя и ако нещо не ми хареса отивам на друга бензиностанция, но на Еко в повечето случаи са си окей!

А каращите на аз - колко бензин държите в резервоара?
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 23 Сеп 2015, 9:50

2 литра . спирам помпата аз , даже я паля на газ топплла, инжекциона позволява .
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от Haddess » 23 Сеп 2015, 9:57

Гледам да има поне 4-5 литра знам, че не е хубаво но засега толкова :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от MaxMeyer » 23 Сеп 2015, 9:57

ивчо написа:
ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:Ивчо нищо не разбрах....


Мръсните бакшове като ходят да зареждат, и притворят кранчето на пълначката ... И соЙтветно ба ли таковата как - пълнят повече понеже колонките са кекави .. Това ми ги обяснява познат, който си има бензиностанция ! Каза че гонел бакшовете като искат да зареждат :mhihi:
Иначе - аз моята колкото и искам под 10-12 не мога да я смъкна никъде ... Не говоря моментно да се движите с 6-8/100 ! На равно кочин си иска :roll:

Факт явно!Виж че с сегашния ми проблем дето пълни бавно изкарвам мн километри...Пък "халата" се ебава с километража ми. :) Ма си не е работа чакането.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk 2
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от Conqueror » 23 Сеп 2015, 17:06

Като ми светне лампата на около 7-9 литра доливам 8 или колкото ми сипят за 20лева бензинец.В общи линий гледам под 6литра да не падам, и над 15-17 да не минавам, че кой знай кви раУти има в тоз резервоар сигурно не е пълнен от 1999г
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 22.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b20
Мечтае да кара: Пак е34, ама поне m60...

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от DStefanov » 23 Сеп 2015, 20:56

И аз имам лоши впечатления от газта на OMV, сипвам предимно на Лукойл, с тяхната газ върви най-добре и харчи нормално. На връщане от морето съм карал по магистралата почти навсякъде със 160, дори я задържах 15-тина минути със 180 и ми похарчи 16 и малко. Нормално ми се струва... Вие какъв разход докарвате извънградско с такава скорост? Те скоростите са много важни де :D . Мойта със 160 е с над 4500... :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от Дидо85 » 24 Сеп 2015, 8:56

Аз от ОМВ газ сипах преди морето и се държа доста добре колата, но следващите няколко пъти никак не съм доволен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от Conqueror » 24 Сеп 2015, 17:50

DStefanov и аз отивам някаде към 16л при такова каране
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 435
Регистриран на: 19.12.2004
Местоположение: В.Т-во, София
Кара: E34 TOURING `95 без номер на мотора

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от BigMUZZY » 29 Сеп 2015, 1:49

Градско не мога да кажа, защото не засичам. Твърде кофти и неравномерни са ми преходите, при това повечето кратки и затова не мога да засека коректно. На извънградско, преди да паднат цените, от София до Каварна за феста, с прилежащите разходки там и обратно ми даде 10,6 л/100км. Напълних бутилката на Ромпетрола при ИСУЛ, зареждах само на Ромпетрол и на връщане заредих пак догоре на началната бензиностанция. Карал съм със скорости от 180-190 по магистралата (моментно, не през цялото време) до 80-90 в тапи по нормалните пътища. Факт е, че откак падна цената, като че ли ми гори повече литри и цената на 100км излиза същата.

ПП. За градско ползвам и Лукойл и Шел, но поне мойта каряска на извънградско осезаемо най-добре работи с Ромпетрол и си планирам извънградското спрямо техните газостанции.

ПП2. Градско, като се замисля, май и аз не падам под около 15.
...Тез` две бири `що ги каза ...?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 29 Сеп 2015, 9:53

Аз държа 140 150 по магистралата , ама много разход ми дава хем на 6та няма 3000оборота. пробвах със 120 същата работа .
Ще се повторя като заредих в Сърбия колата тръгна по друг начин че май и разхода свали ама газа беше 1.20.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

Олдскул фен
Аватар
Мнения: 1142
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: Техеран
Пол: Мъж
Кара: Строявайки пешеходците по тротоарит
Мечтае да кара: E34 + s62 ]:)

Re: Висок разход , кофти газ или измама на колонката?

Мнение от justboy » 06 Окт 2015, 8:57

Наистина от как е паднала цената на газта, разхода, особено градско ми се промени доста.
Извънграда не усещам голяма разлика, но в града си я има. Много бях доволен, последно като заредих на газпром, с каране 150-160 магистрално, разхода беше малко над 10, принципно тоя разход го докарвам ако карам до 120. По нашия край има бензиностанции chimoil, от които също съм доволен напоследък, 14-15 градско със сравнително нормално каране, 9-10 извън, според зависи, но chimoil е единствената бензиностанция, на която зареждам и дори след падането на цените на газта, нямам разлика в разхода, защото на ОМВ си харча 18 примерно градско и 12 извън... м52б28 е колата с 20кови кутия и диф, на 18ки : )
Изображение
E34, E38

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook