Осветление табло

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 11.02.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е34
Мечтае да кара: Е34 М5

Осветление табло

Мнение от d.raychev » 12 Сеп 2015, 10:29

Колеги извинявам се предварително ако е писано и преди ама обърнах нета и точно по моя въпрос не можах да намеря отговор...Днес си свалих таблото да сменя крушките на температурата и горивото че почти не светят,дотук добре,ама забелязах че и на километража и оборотомера светлината не е в перфектно състояние(на места свети по-слабо и дразни :D ),та въпросът ми е само тези трите,които съм отбелязал ли са отговорни за светлината на километраж и оборотомер или има и други и ако са само тези същите ли да търся или има по-добри варианти? Благодаря предварително !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
popowski написа:
един приятел от асеновград ми каза че я знае тая ифа , била в пламъци и вериги ,пишело нещо като 700++ к.с. отзад .на обратния завой преди бачково карала на заден ,а като спре един младеж я връзвал за ограда или дърво да не избяга :lol: :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1091
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Осветление табло

Мнение от The Heartlistener » 12 Сеп 2015, 14:30

Тези са, 3 ватови. Не вземай по 5W че много греят и топят светловодите.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 11.02.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е34
Мечтае да кара: Е34 М5

Re: Осветление табло

Мнение от d.raychev » 12 Сеп 2015, 14:44

The Heartlistener написа:Тези са, 3 ватови. Не вземай по 5W че много греят и топят светловодите.


То на тия,които са сега там сложени си им пише 3 вата,така че пак такива щях да търся така или иначе,обаче средната като я извадих,забелязах,че е леко жълтеникава,такава ли трябва да търся за там или не :D
popowski написа:
един приятел от асеновград ми каза че я знае тая ифа , била в пламъци и вериги ,пишело нещо като 700++ к.с. отзад .на обратния завой преди бачково карала на заден ,а като спре един младеж я връзвал за ограда или дърво да не избяга :lol: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Осветление табло

Мнение от Dirty M5 driveR » 12 Сеп 2015, 18:11

Всякакви оцветявания по крушките са просто от старост. Новите са си с прозрачен балон.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 11.02.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е34
Мечтае да кара: Е34 М5

Re: Осветление табло

Мнение от d.raychev » 12 Сеп 2015, 19:36

Благодаря за бързите отговори ! :bchug: :bchug:
popowski написа:
един приятел от асеновград ми каза че я знае тая ифа , била в пламъци и вериги ,пишело нещо като 700++ к.с. отзад .на обратния завой преди бачково карала на заден ,а като спре един младеж я връзвал за ограда или дърво да не избяга :lol: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Осветление табло

Мнение от ивчо » 12 Сеп 2015, 22:56

И почисти самите уреди - вадят се лесно, и самият "светловод" с едно памуче ... Ефект има !
И никакви по-силни крупки, че както са писали колеги се топят светловодите (т.е. самият уред) ! Който не вярва мога да снимам идиоти хора какво правят :banghead:
И внимавай като "откопчаваш" синята пластмаса - крачетата на самото табло се чупят доста лесно :(
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Осветление табло

Мнение от Dirty M5 driveR » 13 Сеп 2015, 6:16

Аз да ползвам темата и да попитам нещо, което може да е от полза и на колегата-автор. Есента правих същата процедура + цялостно разглобяване на таблото. Почистих бялото покритие, което реално осветяват крушките - беше като опушено и с клечки за уши внимателно го излъсках. И пак около 240 на скоростомера остава тъмно петно. На какво може да се дължи това - това покритие да си е загубило свойствата в тая област или...?
Иначе всичко се разглобява сравнително лесно, просто се иска внимание и усет към всичките щипки и прочие, защото са твърди и стари и могат да се счупят всеки един миг. Ефектът от новите крушки е чудесен - таблото свети наситено както си му е реда. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Осветление табло

Мнение от cod-cdbp » 13 Сеп 2015, 8:13

Dirty M5 driveR написа:Аз да ползвам темата и да попитам нещо, което може да е от полза и на колегата-автор. Есента правих същата процедура + цялостно разглобяване на таблото. Почистих бялото покритие, което реално осветяват крушките - беше като опушено и с клечки за уши внимателно го излъсках. И пак около 240 на скоростомера остава тъмно петно. На какво може да се дължи това - това покритие да си е загубило свойствата в тая област или...?
Иначе всичко се разглобява сравнително лесно, просто се иска внимание и усет към всичките щипки и прочие, защото са твърди и стари и могат да се счупят всеки един миг. Ефектът от новите крушки е чудесен - таблото свети наситено както си му е реда. :)


Ако почистиш и челното му стъкло отвътре, ще останеш съвсем очарован ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Осветление табло

Мнение от Dirty M5 driveR » 13 Сеп 2015, 9:37

Челното стъкло на кое? На самото табло го почистих. Освен него и бялото покритие на гърба на уредите не виждам къде повече да лъскам. :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 11.02.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е34
Мечтае да кара: Е34 М5

Re: Осветление табло

Мнение от d.raychev » 13 Сеп 2015, 12:53

Разколачих таблото цялото уреди всичко си излезе от веднъж без счупвания и травми :mhihi: Ама тва по светловодите сиво-черното дето седи като мазно от какво се е натрупало там :idea:
popowski написа:
един приятел от асеновград ми каза че я знае тая ифа , била в пламъци и вериги ,пишело нещо като 700++ к.с. отзад .на обратния завой преди бачково карала на заден ,а като спре един младеж я връзвал за ограда или дърво да не избяга :lol: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Осветление табло

Мнение от ивчо » 13 Сеп 2015, 13:33

Снимай деее, снимай ... :mhihi:
Мръсотия и прах ... А ако е стопено то си личи :yes:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Осветление табло

Мнение от cod-cdbp » 13 Сеп 2015, 14:01

Dirty M5 driveR написа:Челното стъкло на кое? На самото табло го почистих. Освен него и бялото покритие на гърба на уредите не виждам къде повече да лъскам. :roll:


На първата снимка, синята пластмаса се откопчава в горният край и се "отваря". така през отворите на часовниците, можеш да изчистиш стъклото отвътре и да разбереш, колко мръсно е всъщност.
Разликата после е потресаваща. :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Осветление табло

Мнение от ивчо » 13 Сеп 2015, 14:09

Аз направо го мих на чешмата с препарат за стъкла :mhihi: ... После на слънцето за час и светна :yes:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 11.02.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е34
Мечтае да кара: Е34 М5

Re: Осветление табло

Мнение от d.raychev » 13 Сеп 2015, 14:15

Като видях отвътре от стъклото колко гняс излезе на памука ми стана лошо....А на единия от уредите без да искам търнах по-силно и излезе някво сиво петно и се стреснах ама после пък се изчисти,трябва ли да се плаша :mhihi:
popowski написа:
един приятел от асеновград ми каза че я знае тая ифа , била в пламъци и вериги ,пишело нещо като 700++ к.с. отзад .на обратния завой преди бачково карала на заден ,а като спре един младеж я връзвал за ограда или дърво да не избяга :lol: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Осветление табло

Мнение от Dirty M5 driveR » 13 Сеп 2015, 14:26

Да де, аз нали това обясних - разглобих таблото от-до. Бърсах навсякъде, където може. И пак около 240 на скоростомера е тъмничко.

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook