Питане за бмв е34

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Питане за бмв е34

Мнение от Делян » 04 Авг 2015, 17:02

ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:
Митко Стоянов написа:
ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:
Делян написа:Нека да е перфектно купето и да е излязла фабрично с голям мотор, пък ако ще да няма бег и да е с платняка. Сумата и усилията да и се насложат екстри и да се направи с добра визия са минимални в сравнение с цифрите и разправията за смяна на мотор, оправяне на ръжди и пребоядисване, от което имат нужда 90% от продаваните Е34-ки.

520-ката също изглежда много добре.


Затова свършват на части.
Не знам кое е по добре опоскана със здраво купе или ръждак ама натопорчен с екстри :)
Най-добре е да я мушнеш в портфейла и да минеш на нещо по-ново, надеждно и луксозно...


Така ще стане и ще направя 10тина човека усмихнати :) и с повече екстри.

Така или иначе си накрая на филма, по-добре го изгледай до край, че после започва следващия, а билета никога не е безплатен и задоволството никога не идва :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Питане за бмв е34

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 04 Авг 2015, 20:53

Филма е безкраен, постоянно има нови серии ама кратки такива.

За после съм си уредил нова видеокасета.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 11.10.2004
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Питане за бмв е34

Мнение от Din » 05 Авг 2015, 7:18

ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:Филма е безкраен, постоянно има нови серии ама кратки такива.

За после съм си уредил нова видеокасета.

Хонорара на артистите в досиетата "Х" ич не е малък ..... ма ти си стабиляга да не та мислим :mhihi:
Имам странното усещане,че скоро ше се намесят и продуцентите с катинарите :mhihi:
Изображение



Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Питане за бмв е34

Мнение от Хаос » 08 Авг 2015, 18:41

Изглежда отлична!!!
Три дни бях във Варна, да знаех за обявата щях да ида да я видя..
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Питане за бмв е34

Мнение от Делян » 08 Авг 2015, 18:59

За съжаление, не са много ентуасиастите по нашите ширини, готови да дадат подобна сума за 25 годишна петица, въпреки че си струва всеки един лев. Дано попадне в някой, който ще я оцени и ще се грижи за нея подобаващо.


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Питане за бмв е34

Мнение от Хаос » 08 Авг 2015, 19:39

Сис сигурност е повече кола от Е60 дизел за същите пари.
Срещу Е39 540 отстъпва по комфорт, но печели по спортен дух.
Като цяло обаче ако собственика иска да задържи автомобила трябва да е фен. Ако е фен ще я кара според възможностите й/си и ще трябва да я поддържа - и точно там идват по-големите разходи. И това събаря повечето собственици - колата е като бездънна яма за пари, когато не се кара на доизживяване и стара слава.
В един момент човек си дава сметка, че може да кара много по-ново бмв с добра динамика и по-голям комфорт за по-малко пари.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Питане за бмв е34

Мнение от datchko » 08 Авг 2015, 19:48

Делян написа:За съжаление, не са много ентуасиастите по нашите ширини, готови да дадат подобна сума за 25 годишна петица, въпреки че си струва всеки един лев. Дано попадне в някой, който ще я оцени и ще се грижи за нея подобаващо.

За 25-годишна петица почти никой не би дал тия пари, но за М5 аз лично бих дал дори 20к.
Защото това за мен е автомобил мечта.
Пък после хората около мен да ме мислят за луд. Те не разбират :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Питане за бмв е34

Мнение от BRAAT » 08 Авг 2015, 21:56

МММ, да, то за лудуя другите са луди :D НО, .......... Е34 М5, даже бих му доплатил и отгоре,(както се казва) ако имах парите. Нито едно Е39 или Е60 (без М серията, разбира се) неможе да прредложи усещането от тази кола, нямат база за сравнение, особенно с ръчно правено Е34 М5 :bowdown: :bowdown: :bowdown:
SHARK-а му е майката!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Питане за бмв е34

Мнение от ивчо » 08 Авг 2015, 23:11

Хаос написа:Ако е фен ще я кара според възможностите й/си и ще трябва да я поддържа - и точно там идват по-големите разходи. И това събаря повечето собственици - колата е като бездънна яма за пари, когато не се кара на доизживяване и стара слава.

Позволи ми да не се съглася с теб !!
И ще ти кажа защо ! Това че ти си решил да правиш всичко оем, не значи че всич го правят оем ! Засегнах веднъж темата, разбрах личното ти мнение по въпроса, но носачите, филтрите, ремъците и т.н. други консумативи ги има и на доста добри фирми ! Да, няма да са брандирани с БМВ емблема, но ще са достатъчно добри за да не правят ядове !
И само да вметна - дори и моята доппотопна М20-ка си има неща които са само оем, и ще не ща давам парите за тях ! Последно поръчах едно водно съединение, защото при чесновите го режат .. Аз чесновата я махнах, и ме дразнеше как седи изпарителят ! Седеше защото не успявах да намеря наличен този маркуч .. 120 лв са си 120 лв, но го няма наличен алтернативен ! Ако го имаше - такъв щях да сложа ! Носачи и смених днес отново ... Просто дупките има таковат таковата на всичко ...
Та ако тегля една черта - колата въобще не е скъпа ...
Скъпа е на фона на новите кочин, които харчат малко и не ги мислиш много (което пак зависи адски много) ! И това е !
Това сме аз и още няколко човека както секазва, които ще те спогледат на светофара за да се порадват на 34 М5 !
Коментарите в бмв групата в която е пусната същата обява са просто потресаващи ... Разни 36 оунъри с тъмен цвят почват да задават глупави въпроси, и даже се чудя как собственикът на колата още не е нахранил всичко живо, и да си я покрие в гаража !
Темата която си почнал не случайно си я кръстил така, и да ти кажа - няма почва ... Просто защото всеки прави сравнение с друга кочин, без дори да си прави труда да знае каква кола сравнява ...
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Питане за бмв е34

Мнение от Хаос » 08 Авг 2015, 23:59

ивчо написа:
Хаос написа:Ако е фен ще я кара според възможностите й/си и ще трябва да я поддържа - и точно там идват по-големите разходи. И това събаря повечето собственици - колата е като бездънна яма за пари, когато не се кара на доизживяване и стара слава.

Позволи ми да не се съглася с теб !!
И ще ти кажа защо ! Това че ти си решил да правиш всичко оем, не значи че всич го правят оем ! Засегнах веднъж темата, разбрах личното ти мнение по въпроса, но носачите, филтрите, ремъците и т.н. други консумативи ги има и на доста добри фирми ! Да, няма да са брандирани с БМВ емблема, но ще са достатъчно добри за да не правят ядове !
И само да вметна - дори и моята доппотопна М20-ка си има неща които са само оем, и ще не ща давам парите за тях ! Последно поръчах едно водно съединение, защото при чесновите го режат .. Аз чесновата я махнах, и ме дразнеше как седи изпарителят ! Седеше защото не успявах да намеря наличен този маркуч .. 120 лв са си 120 лв, но го няма наличен алтернативен ! Ако го имаше - такъв щях да сложа ! Носачи и смених днес отново ... Просто дупките има таковат таковата на всичко ...
Та ако тегля една черта - колата въобще не е скъпа ...
Скъпа е на фона на новите кочин, които харчат малко и не ги мислиш много (което пак зависи адски много) ! И това е !
Това сме аз и още няколко човека както секазва, които ще те спогледат на светофара за да се порадват на 34 М5 !
Коментарите в бмв групата в която е пусната същата обява са просто потресаващи ... Разни 36 оунъри с тъмен цвят почват да задават глупави въпроси, и даже се чудя как собственикът на колата още не е нахранил всичко живо, и да си я покрие в гаража !
Темата която си почнал не случайно си я кръстил така, и да ти кажа - няма почва ... Просто защото всеки прави сравнение с друга кочин, без дори да си прави труда да знае каква кола сравнява ...

Проблемът не е в консумативите като носачи, които се намират и алтернативни. И не е и в това да има емблема на всички части...

Проблемът е, че реглажа на клапаните е 150 лева без частите - гарнитури, пулове. С частите стават може би 500. Това се прави на 15000 км.
После по всмукателната система имаш много неща, които нямат аналози - гарнитурки, клапанчета. Обща стойност - само еднопосочните клапанчета под вакуумната рейка под дроселите са ти 300 евро. Тях никой никога не ги е сменял. След това идват разни графитени Опръстенчета за дроселите, след това клапани за управлението на клапата в еърбокса, след това разни дребни нещица, някое маркуче, задвижването на калапата в еърбокса и като че ли си готов. И вече си извадил още 600 евро.
Дотук добре, какво правиш с инжекторите? Ако някой се изпикае, хвърляш мотора. ТИ не искаш да хвърлиш мотора, щото е скъп, чистиш ги и слагаш нови Орингове. Здравей 200 евро. Или се бъркаш за нови, алтернативни - здравей 350 евро. Оригинални 600, добавяш и регулатор налягане, скобички, горивна помпа и бац, станаха 1200.
Ами ако решиш да направиш профилактика на веригата? Направляващите и обтегача са 700. Гарнитурите на капака на веригата 50тина, ама като си там ще смениш и семеринг, али-бали. Ама като си там ще трябва и на картера, а с него е добра идея и лагери. За да свалиш картера си свалил предното окачване и доминото вече се е задвижило. Слагаш и цените за квалифициран труд, щото бай Иван такова животно не е виждал и ти става малко по-ясно какво имам предвид.

Изглежда лесно да смениш носачи и филтри, а останалото - каквото ти е писано. И аз си мислех - а то основните неща са еднакви и се ядват, ама реалността излезе друга. Хорото е голямо и ако трябва сега да вземам решение дали да се хващам по-скоро не бих се хванал. Аз лично почнах, защото исках както го правят на запад и съм чел по форуми - хващаш, ремонтираш, ремонтираш и пак ремонтираш и става като хората, пък и ми е интересно от инженерна гледна точка.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Питане за бмв е34

Мнение от ивчо » 04 Окт 2015, 9:06

Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Питане за бмв е34

Мнение от SPEED_GABROVO » 04 Окт 2015, 22:45

ивчо написа:http://www.cars.bg/c1321817 :yes: :yes: :yes:

От няколко дена я гледам и направо съм влюбен. :D Има си забележки и бива да е 3.8 :mhihi: ,ама пак си е страхотна количка,ама никой не я оценява като гледам. :conf:
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Питане за бмв е34

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 05 Окт 2015, 13:57

SPEED_GABROVO написа:
ивчо написа:http://www.cars.bg/c1321817 :yes: :yes: :yes:

От няколко дена я гледам и направо съм влюбен. :D Има си забележки и бива да е 3.8 :mhihi: ,ама пак си е страхотна количка,ама никой не я оценява като гледам. :conf:


Оценяват я ама пари си немат хората. Нали знаеш лафа: Госпожа,кавалери има места няма :)
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Питане за бмв е34

Мнение от Митко Стоянов » 05 Окт 2015, 14:31

Хубаво ви текат лигите, ама да не плаче новия собственик, че тоя дето едно време прави ремонт на мотора, питаше коя черупка къде да сложи... 25 годишен ръждак, с интелигентно написана обява... Тази кола се продава от поне 3 години, ако не и повече, виждал съм я 1 или 2 пъти в движение и никога на всичката газ...Може би е прекалено читава и пича си я пази :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Предишна

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook