Вибрации на място

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 29.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525tds
Мечтае да кара: MIG29

Вибрации на място

Мнение от jogr » 18 Юни 2015, 12:26

Здравейте колеги, имам едни странни вибрации при работа на мотора на място... Изразяват се в "поклащания" на купето и скоростния лост. При натискане на съединителя няма никаква промяна. Интересното е, че един път ги има един не :kuku: Смених тампоните на ДВГ и двата, промяна има, но много малка, маховика е сменен края на миналата година (въпросните вибрации се появиха преди има няма месец)! Клоня към демпферна шайба... Някой може ле да даде информация за заминаваща такава? Не чувам някакъв паразитен шум от двигателя...

Забравих да спомена, че мотора е 2.5ТДС. Реално при работа на място мотора е супер уравновесен, затова предполагам Ви е ясно, колко изнервящи са тези вибрации :banghead:

Към допълнение да кажа, че ми прави впечатление и като изключвам от скорост при падането на оборотите точно в промеждутъка 1300-750 (обороти на празен ход) също ясно се усещат тези вибрации!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Вибрации на място

Мнение от predel » 18 Юни 2015, 12:39

Интересен проблем.... Получава се от маховик, най-често, но Вие казвате, че сте го сменили... Имах закъсана демферна шайба, но се чуваше само "прихлопване" при гасене или пускане на климатика... И 2-та тампона на двигателя ми бяха скъсани и пак не е имало тресене.... Аз все пак си мисля маховик...
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Вибрации на място

Мнение от alchohol » 18 Юни 2015, 16:05

А амортисьорите, които държат мотора в какво състояние са?
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 29.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525tds
Мечтае да кара: MIG29

Re: Вибрации на място

Мнение от jogr » 18 Юни 2015, 16:15

alchohol написа:А амортисьорите, които държат мотора в какво състояние са?


:?: Ти ме уби... Кои амортисьори държащи мотора? Тая кола съм я пръсвал на всички възможни части и не се сещам за такива инженерни решения, но все пак кажи може и да съм проспал нещо :bchug:

За маховика и аз първо помислих да не би да е дефектен (все пак беше Люк и всеки е чувал, че имало много рециклажи от Турция), но съм минал има няма 3-4000км. само, не че е меродавно. Не клоня толкова към него, защото тези вибрации един път ги има после няма... Примерно спирам на светофара и се поклатва, тръгвам и на другия светофар като спра и не се разбира запалена ли е колата не е ли :ranting: Другия вариант е кардана да е разбалансиран нещо, но като натисна съединителя (държал съм го няколко минути) - няма промяна!

П.С. Погледнах демпферната шайба, 3-те ушички са почти в средата на каналите, не че е сигурно условие това за здрава шайба!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Вибрации на място

Мнение от alchohol » 18 Юни 2015, 16:31

Сега видях, че при М51 няма амортисьори, че аз съм с М21 и там освен тампоните има и амортисьори, които обират вибрациите на мотора.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Вибрации на място

Мнение от don't be » 18 Юни 2015, 18:11

alchohol написа:Сега видях, че при М51 няма амортисьори, че аз съм с М21 и там освен тампоните има и амортисьори, които обират вибрациите на мотора.


Дааа и на пералните има :mhihi:
За милиони-няма закони.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Вибрации на място

Мнение от ивчо » 18 Юни 2015, 19:04

Ееее, стига де !
М20/21 си е добра основа за засилване :mhihi: :yes:
Намирисва ми на дюзи и нещо с горивото проблемът ...
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Вибрации на място

Мнение от alchohol » 18 Юни 2015, 19:10

Наскоро един познат имаше проблем с дюзите и моторетката подскачаше на празен ход, ама си беше харабийската и без пропуск.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 29.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525tds
Мечтае да кара: MIG29

Re: Вибрации на място

Мнение от jogr » 18 Юни 2015, 20:19

6-те разпръсквача са сменени (с Бош) и после дюзите са проверени на налягане, това преди 4 месеца- тоест перфектни са! Гориво сипвам всяка седмица по 30л. само на Ромпетрол, проблема се появи преди около месец, най-много два- от тогава съм изгорил доста нафта- не е и от нея! Реално като вдигна капака двигателя няма видими вибрации... Като остане време ще я закача на диагностика да видя предварението, но ме съмнява. Най-странното е, че го прави от време на време, някаква гадна променлива- я я хвана, я не :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 29.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525tds
Мечтае да кара: MIG29

Re: Вибрации на място

Мнение от jogr » 19 Юни 2015, 9:54

Има леко развитие по темата... Днес пак леко тресеше отворих капака и се загледах! Наистина ДВГ-то леко се тресе цялото :ranting: Мисля, че проблема идва от лош горивен процес... ГНП по-точно! Не мени звуци или някаква друга абнормална работа, но все пак диагностиката ще покаже!

Определено всичко се случва на загряла кола! Не знам дали има значение това?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Вибрации на място

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 19 Юни 2015, 9:54

Прегледай си алтернатора , че наскоро брахме ядове с един. Маховици съединители ...накрая алтернатор .
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Вибрации на място

Мнение от vladobate » 19 Юни 2015, 22:37

ГНП и кофти гориво , каквото е всичкото в бг . Лечение няма , само болкоуспокояващо наречено смазочност на нафтата демек сипи си двутактово синтетично масло като добавка .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 11.10.2004
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Вибрации на място

Мнение от Din » 20 Юни 2015, 11:04

vladobate написа:ГНП и кофти гориво , каквото е всичкото в бг . Лечение няма , само болкоуспокояващо наречено смазочност на нафтата демек сипи си двутактово синтетично масло като добавка .

Това с маслото и на мен ми го беше препоръчал и определено имаше ефект...... :yes: Но не ми реши проблема с тресенето на място( МНОГО СИЛНО)
след н тия път сваляне и разглобяване на гнп(993) почистване сменяне на(хидравличната глава) гарнитури центровка и прочие и хилядите диагностики КТН и какво ли още не беше....я закарах при един голям фена на марката в едно малко селце около Бургас,Стоян са казва пича :bowdown: какво барна какво направи вече 6 месеца колата си работи перфектно със старата плочка,която всички мАстори още като чуят за тдс и в един глас сменяй е !!!
пиши ти както викаше един колега в една друга тема ПАТИЛО
внимавай къде ходиш и каква диагностика ти правят
едните знаят,от плочката е
другите са кълнат във веригата :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Вибрации на място

Мнение от vladobate » 20 Юни 2015, 11:30

Din , завчера дойде един колега на който му бях регулирал гнп преди повече от 2 години . От известно време е почнала леко-полеко да претриса и със сипване на масло ( беше зареждал кофти нафта всеизвестна ) беше понамаляло но не съвсем. Дойде , колата вървеше и съответно пушеше доволно , на око върнах една идея порцията и двг заспа. Не е пипано по гнп нищо , но горивото явно беше дошло в повече , как и защо нямам отговор . Тъй че не бързайте с тез маховици и т.н. фината регулировка на гнп е важна и оказва влияние особено с прекрасните ни горива , карал съм и със свършил маховик , но с немската нафта всичко приключи и двг си работеше като ново макар да беше почнала да гасне и не можеше да седи в коша ( писал съм го много пъти ) . Масло си добавям постоянно и лекото клатене се успокоява за известно време и така , това от година и нещо преди това спи града беше всичко .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 11.10.2004
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Вибрации на място

Мнение от Din » 20 Юни 2015, 11:55

Да ние с теб тогава си говорихме по повод немската и бг нафта :yes:
Ти тогава ма посъветва смело да слагам 2Т и двг то значително утихна...
при мен обаче шареше и графиката на горивото на място от 2 до 18 :shock: след слагането на 2Т масло 300 400 км имаше значителна промяна в работата на мотора,след което пак на ОКО този пич барна плочката и от тогава чукам на дърво всичко е ок.
Изображение

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook