DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от intention » 16 Фев 2015, 16:26

Здравейте!
След бая ходене по мъките, ето че се сдобих с екстрата, която търсех в моята кола.
Накратко колата е 91ва е34 520 с мотор М50Б20 без ванус.
За голям мой късмет имах прекарана инсталация за подгрев и други шукарийки.
Изводите са под мокета точно под предните седалки( там се съединяват предната и задната част на мокета и може да се бръкне с по-слаба ръка дори без да се вади изцяло седалката.


След като установите, че имате въпросната инсталация на ред е намирането на подгрев или както в моя случай цели седалки с подгрев.
Благодарение на колегата Arsone се сдобих с моите донор седалки и се захванах за работа.
-Седалките се свалят като първо се избутат максимално напред и в края на шините се отвият двата болта + този за колана - стават 3
Отпред седалките са захванати на "куки" за купето - Връщате седалките максимално назад и повдигате задния край нагоре след това бутате напред и така освобождавате седалките от куките.

- Задната кора се сваля много лесно с леко дърпане в долната част и след като откачите "куките/щипките" кората слиза надолу.
Отваря се следната гледка :
Изображение

С червено съм оградил почти всички места на металните зъбчета на които е окачена тапицерията.
Сваля се съвсем лесно без допълнителни инструменти. На помощ мога да дойдат едни клещи "резачки", понеже някои кукички за завъртяни на обратно и трябва да ги изправите.

-Откачете всички възможни конектори по инсталацията и я освободете от седалката.

-облегалката се разделя от седалката по следния начин.
В двата долни края има тези две лостчета.
Бутат се надолу към седалката, като същевременно повдигате нагоре самата облегалка.
По-лесно става ако имате някой да ви помогне - помощника дърпа облегалката нагоре докато вие сте натиснали максимално лостчето надолу.
Изображение

Сглобяването обратно става само с натискане на облегалката :)

- Внимавайте при освобождаването на инсталацията (кабелите) от седалката понеже опашките ( поне при мен бяха опашки) предразполагат към рязане и на самия кабел - ползвайте клещи за по-сигурно.
Изображение

-След като сте разделили облегалката от седалката по-трудното е да се справите с облегалката.
Затова започвам с нея:
Тапицерията е захваната освен за тези метални зъбчета и за самото "каше" на седалката чрез следните метални шини и халки:
Изображение
Първо освободете всички метални зъбчета и след това внимателно издърпайте горния край на тапицерията( при дупките за подглавниците- там тя е като "калъф" и в нея се намира самото "каше".

Внимателно отворете пространство между "каше"-то и тапицерията и с клещи срежете всички халки които държат металната шиничка.
Малко е пипкаво, но е по-лесно.
Така освободили шините остават само двете "копчета"
представляват силиконови държачи хванати с телена халкичка за скарата на гърба на седалката - намират се точно под синия плат на тази снимка:
Изображение

- При седалката нещата седят доста симиларно:
Свалят се пластмасите отстрани освен по два болта с глава "торкс" има и по две щипки снимал съм ги ето тук:
Изображение
Изображение

-Откачайки всички метални зъбчета и леко повдигайки дунапрена може да издърпате и този подгрев
-Тук също има две "копчета" които лесно отказвате като обърнете седалката и отдолу освободите тези телчета:
Изображение
Изображение

ВАЖНО: Издърпвайте полека последователно по малко от всеки ръкав за да не закъсате самия подгревен плат!

В крайна сметка трябва да получите това( някои са бели някои за зелени цвета няма значение:
Изображение


След като тази процедура се повтори при разглобяването на моите седалки, последва поставянето на самия подгрев:
На края на всеки ръкав има обърната част която е зашита като джобче.
Използвайте я за да прокарате ръкава в джобовете на тапицерията, аз използвах стара дръжка от парцал, но е по-хубаво да е нещо плоско за да не се нагъва самия подгрев и да не се налага да вадите и слагате многократно докато го наместите без гънки:

Джобовете в които влиза самия подгрев:
Изображение
Няма как да ги объркате понеже "тройката" за облегалката е изтънена в горния край заради дупките за подглавници.
А тези за седалката са прави и малко по-дебели!

Изображение
Изображение
Изображение

При монтажа на самата инсталация (кабелите)приберете ги възможно най-плътно до металната скара на седалката.
все пак лесно неща попадат под седалката и може да влияят на кабелите при местене на седалката напред назад.

Ето и малко инфо за самите бутони:

-Разглобих бутончето за да почистя МНОГОТО прах който се беше събирал там вероятно с години:
Изображение

Внимавайте с пружинката и съчмата които са към самия бутон лесно се вадят и падат - миниатюрни са и трудно се намират после!
Изображение

Ако седалките ви не са имали подгрев преди то на вътрешната пластмасова кора мястото за бутона е покрито с цяла пластинка - вади се на 4 крачета е и отдолу има разделено място за бутон и по-малка пластинка.

Това което успях да намеря като инфо за бушоните е, че нужния за тази екстра е номер 16 в бушониерата отпред под капака.
Моят си беше на място и е 30А.

Не знам колко ясно стана от всички тези писаници и снимки, ако някой има въпроси насреща съм да отговарям и помагам.
Надявам се да съм бил полезен.
:yes:
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 11.02.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е34
Мечтае да кара: Е34 М5

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от d.raychev » 16 Фев 2015, 18:02

По-добре няма как да се напише,благодаря колега отдавна искам и за моята такава екстра :D А да питам понеже бях чел из темите че всички имали окабеляване за подгрев вярно ли е да не разглобявам само и понеже съм с надуване на шофьорската седалка има ли шанс да прецакам нещо по него(не че го ползвам ама шукарийка си е :mhihi: Браво за темата отново!
popowski написа:
един приятел от асеновград ми каза че я знае тая ифа , била в пламъци и вериги ,пишело нещо като 700++ к.с. отзад .на обратния завой преди бачково карала на заден ,а като спре един младеж я връзвал за ограда или дърво да не избяга :lol: :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: Чирпан/Бургас
Пол: Мъж
Кара: 120L/E28
Мечтае да кара: E24
Детайли за колата: 05.82 Balticblau metallic

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от 325_TDS » 16 Фев 2015, 20:51

Браво колега!
Oo=00=oO Roses are red, violets are blue, I love my bimmer more than you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от ogata » 16 Фев 2015, 21:11

Поздравления за труда.
Ама поне платнено рекаро да беше...
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от intention » 16 Фев 2015, 22:00

ogata написа:Поздравления за труда.
Ама поне платнено рекаро да беше...

Колега, с кеф , но тези са си оригинално в колата и ако ще се дават пари за друг салон да е кожа, но съм много критичен към състоянието на седалките в колата ми. Тези са си в перфектно здраве със съвсем лека забележка на шофьорската и то направена от мен по невнимание.

Сега остава да намеря и подгрев за задната и всичко ще е пей сърце!

Да ме пита човек защо наливам време и средства в колата като градушката й уби вида, ама ей на , краста ми е мерак ми е и като седна вътре и се чувствам вкъщи, няма такова чувство в никоя друга кола...поне до сега .

И запалка искам на края на средната конзола, и отваряем подлакътник отзад на задната седалка по възможност с хладилна инсталация.... Ама едно по едно.
Периодично си прехвърлям темата ти за 28цата и мисля че ме разбираш напълно!
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от ogata » 16 Фев 2015, 22:24

intention написа:
ogata написа:Поздравления за труда.
Ама поне платнено рекаро да беше...

Периодично си прехвърлям темата ти за 28цата и мисля че ме разбираш напълно!


Напълно разбирам, но няма да ти описвам кефа от 2 придобивки на веднъж.
Като тройка е. Ти и те двете :mhihi: :mhihi: :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от intention » 21 Фев 2015, 13:25

d.raychev написа:По-добре няма как да се напише,благодаря колега отдавна искам и за моята такава екстра :D А да питам понеже бях чел из темите че всички имали окабеляване за подгрев вярно ли е да не разглобявам само и понеже съм с надуване на шофьорската седалка има ли шанс да прецакам нещо по него(не че го ползвам ама шукарийка си е :mhihi: Браво за темата отново!



Колега според мен няма какво да му прецакаш на подуването.

Седалките се свалят като цяло изключително лесно, както съм описал и по-горе, не мисля че ще имаш някакви трудности, повечето играчка е да се свали тапицерия / кожа за да се сложи подгрева.
Не съм наясно с инсталацията на подуването, но за всеки случай виж дали имаш инсталация вече подкачена към седалката и ако имаш какъв е извода, ако нямаш кабел към седалката, само отвии 2та болта които съм описал в задния край на седалката избутай я напред от ръчката за реглажа и повдигни нагоре (без да я откачаш от куките в предната част ) само повдигаш и бъркаш между двата мокета да видиш дали имаш кабел.
Моята беше сгънат на две под укрепващата шина под мокета, лесно се намира ако го има.

Ако някой е навит и си е набавил нужните неща за трансплантация на подгрев с кеф бих помогнал в София и околията или ако е в Бургас и съм се прибрал също ще ударя едно рамо.

Признавам си че много ми липсваше още един чифт ръце, бая играчка е сваляй едната седалка от колата мъкни до 7 етаж, разглобявай, мести инсталация сглобявай , сваляй в колата и монтирай после с другата седалка същата работа всичко сам си е тегаво...
НО ако сме/са двама всичко става за 2, максимум 3 часа.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 11.02.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е34
Мечтае да кара: Е34 М5

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от d.raychev » 21 Фев 2015, 13:42

Благодаря за отговора колега! При мен под седалката с подуването има кабели съм виждал като я чистя на букса май е,не съм пипал :) Аз тепърва ще набавям подгреви и чакралъци,ама питам да съм подготвен,че имам някви чуденки дали да не сменя целия само,щото от стария собственик е само отпред кожа и се двоумя кожа или платнен салон :D Като почнеш задните седалки за подгрева пусни пак една такава темичка : :D
popowski написа:
един приятел от асеновград ми каза че я знае тая ифа , била в пламъци и вериги ,пишело нещо като 700++ к.с. отзад .на обратния завой преди бачково карала на заден ,а като спре един младеж я връзвал за ограда или дърво да не избяга :lol: :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от intention » 25 Фев 2015, 14:13

d.raychev написа:Благодаря за отговора колега! При мен под седалката с подуването има кабели съм виждал като я чистя на букса май е,не съм пипал :) Аз тепърва ще набавям подгреви и чакралъци,ама питам да съм подготвен,че имам някви чуденки дали да не сменя целия само,щото от стария собственик е само отпред кожа и се двоумя кожа или платнен салон :D Като почнеш задните седалки за подгрева пусни пак една такава темичка : :D


С удоволствие, но намирането на подгрев за отзад е доста трудно начинание...
започвам да мисля някакъв вариант за преправяне от е36 /двете предни да станат една задна..../ но засега искам да с убедя че наистина няма как да намеря оригинален подгрев от е32/34.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от sixstraight » 13 Фев 2016, 21:58

Колеги немците ме прецакаха взех си седалки с подгрев срещу една торба с пари но нямам инсталация за подгрев в купето, всяка идея е добре дошла как да подкарам подгрева.

ПС как се отключват задните облегалки които се свалят надолу като на комби
Последна промяна sixstraight на 14 Фев 2016, 12:17, променена общо 1 път
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от Хаос » 13 Фев 2016, 22:52

Евала!

Скоро и аз май ще се заигравам с нещо такова...
търся си още един комплект подгреви, че искам да сложа и на задната седалка. ако някой има за продан да не се колебае да пише!

Изображение
Изображение
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от sixstraight » 27 Фев 2016, 20:56

Тръгнаха тия пущинии оказа се въпрос на 3 кабела и става като оригинално
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от alchohol » 27 Фев 2016, 21:15

:yes: направо си е заводско. Аз отпред имам подгрев и подуване, но ми е мерак да подгрея задната пейка. Доста отдавна търся подгреви, но безуспешно. За разположението на бутоните, то е ясно ще се реже капака на барчено, че такъв от Е32 няма.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от intention » 01 Мар 2016, 21:12

Намериш ли подгрев за задната - ще върви с панел за края на задната конзола - запалка с два бутона за подгрев.

http://i.imgur.com/y4XKa3g.jpg

Въпроса е че таковаа чудо трябва да дойде отвън. В България е32ка на части да намериш си е приключение пък камо ли с подгреви на задната едалка и т.н.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 27.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е 38 , е 36

Re: DIY Имплантиране на подгрев предни седалки

Мнение от cezerina » 25 Ное 2016, 10:10

Здравейте много хубава тема сте отворили :) :D :D :D та искам и аз да се включа с едно питане по темата.Сдобих се със седалки с подгрев има инсталациа но на позиция но мер 16 няма легло за бушон, питането ми какво се прави в този случаи и ако познавате някой добър жичкажия който го може и знае как става да ме пратите при него :bchug: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook