Шофьорската врата не се отваря!

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 6.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: стоковица
Мечтае да кара: Трабант
Детайли за колата: 13ти БМВ Събор - 1 място
14ти БМВ Събор - 2 място
15ти БМВ Събор - 2 място

Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от angrymob » 25 Ное 2014, 11:28

Здравейте колеги,

Предварително се извинявам, ако има вече такава тема, но търсих доста, включително в чуждестранни форуми и... няма категорично решение.

Вчера сменях предна лява врата, преместих всичко от старата и си работеше идеално, с изключение на вътрешната дръжка, защото май идваше по-дълго жилото...
Снощи с разглобихме с приятел вратата, скъсих жилото, пробвахме я - и отвътре и отвън освобождаваше. Всичко изглеждаше нормално.
След това я затворих - още 10 пъти пробвахме отваряне и затваряне, и отвътре и отвън - всичко нормално. След това пробвах да заключа с пипончето - заключих, отключих и до там.

Вече не реагира нито отвън нито отвътре. Видимо механизмът на заключването работи, и ръчно и от алармата, пипончето се вдига. Но при опит да се отвори с дръжките се усеща като заключена, няма съпротивление. Лошото е, кората е монтирана...

Моля, дайте предложения как да я отворя и по възможност да спася кората... Мога и да си платя ако трябва, стига някой да може да помогне и да се оправи проблема! От София съм

Благодаря предварително... :|}

Колата е е34 Седан, 94 набор

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от ивчо » 25 Ное 2014, 16:09

Пъхаш ключа, и завърташ да отключиш ! Едновременно с това дърпаш и ръкохватката на вратата - ключа трябва да получи допълнтелен ход, и да отвориш вратата !
Пробвай да видим дали ще стане нещо !

Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 6.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: стоковица
Мечтае да кара: Трабант
Детайли за колата: 13ти БМВ Събор - 1 място
14ти БМВ Събор - 2 място
15ти БМВ Събор - 2 място

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от angrymob » 25 Ное 2014, 17:35

Благодаря, колега, това го мъчих снощи и вратата се отключва и заключва, задно с централното. Пипона също си реагира нормално, но дръжката не "захапва" ... ще го пробвам пак по-късно довечера, но като го пробвах не успях да завъртя ключа на повече от 45 градуса, както по принцип е нормалното. Отчаян съм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от ивчо » 25 Ное 2014, 17:44

Може в бравата да има проблем ...
Защо не ги пробвате първо без корите се чудя ?! Няколко познати имам дето сглобяват и после пробват :dunno:
Не знам с какво друго да ти помогна за жалост ... :confused:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е32 730

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от super_bojo » 25 Ное 2014, 21:55

Ми пробвай схемата от мнение 2 обаче с вътрешната дръжка за отваране , и друго пробвай с натискане на вратата навътре към купето докато отключваш. Успех

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от alchohol » 27 Ное 2014, 20:30

Защо ли ми се струва, че ти се е откачила късата кука. Преди да я закачиш сложи ли бялото пластмасово уплъненийце, щото аз тоя филм го гледах веднъж, ама на отворена врата за щастие?
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от Jordana » 27 Ное 2014, 22:52

На шофьорската не става тоя филм с ключа и екстра хода , само на пасажерската .Примен поне не става .Иначе за отварянето махаш бравата и през дупката с една дълга отвертка натискаш лостчето ама не се вижда и малко опипом става така че е добре да имаш представа какво точно трябва да се натисне .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 6.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: стоковица
Мечтае да кара: Трабант
Детайли за колата: 13ти БМВ Събор - 1 място
14ти БМВ Събор - 2 място
15ти БМВ Събор - 2 място

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от angrymob » 01 Дек 2014, 9:58

Благодаря, колеги, тъжната истина е следната. Успяхме да я отворим с 300 зора, като стана с натискане отвън и дърпане нагоре. Един пич каза, че идвала нагоре бравата спрямо езика, нагласихме ги, оставих я без кора и карах 3 дни така - нямаше никакви проблеми, заключ, отключ и тн ... Вчера решавам, че е време да сглобя. Сложих кората, и нагласих още малко езика (частта към купето, която "захапва" механизмът) - преместих я навътре за да прибира повече вратата. Затварям отварям - всичко точно, заключих и на сутринта пак - няма отваряне нито отвън нито отвътре.

Отчаян съм и ще търся сега ключар, който да я отвори и да я направи, защото нямам повече нито нерви нито време...

Пак благодаря за отзивите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от KUMHO » 01 Дек 2014, 11:51

Пробвай от вътре : дърпаш дръжката до край и пускаш ( не отпускаш а буквално пускаш да се удари в кората ) и така няколко пъти докато се отвоти. При мене се получава същия проблем и така я отварям. След това свалям кората омасвам всичко с ВД-то и няколко месеца не се появява проблема. Даже от 2-3 дни пак ми го направи 1 път и пак ще повтарям процедурата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от cod-cdbp » 01 Дек 2014, 14:20

KUMHO написа:Пробвай от вътре : дърпаш дръжката до край и пускаш ( не отпускаш а буквално пускаш да се удари в кората ) и така няколко пъти докато се отвоти. При мене се получава същия проблем и така я отварям. След това свалям кората омасвам всичко с ВД-то и няколко месеца не се появява проблема. Даже от 2-3 дни пак ми го направи 1 път и пак ще повтарям процедурата.


Свали механизмите и си измий с нафта, а после ги смажи.

ПП Пия стар твърд алкохол от бъчва. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от KUMHO » 01 Дек 2014, 15:58

cod-cdbp написа:
KUMHO написа:Пробвай от вътре : дърпаш дръжката до край и пускаш ( не отпускаш а буквално пускаш да се удари в кората ) и така няколко пъти докато се отвоти. При мене се получава същия проблем и така я отварям. След това свалям кората омасвам всичко с ВД-то и няколко месеца не се появява проблема. Даже от 2-3 дни пак ми го направи 1 път и пак ще повтарям процедурата.


Свали механизмите и си измий с нафта, а после ги смажи.

ПП Пия стар твърд алкохол от бъчва. :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Последния път нещо не ми се получи свалянето , явно си има някакъв чалъм :roll: Та за туи си ги къпах на място :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от cod-cdbp » 01 Дек 2014, 16:50

KUMHO написа:
cod-cdbp написа:
KUMHO написа:Пробвай от вътре : дърпаш дръжката до край и пускаш ( не отпускаш а буквално пускаш да се удари в кората ) и така няколко пъти докато се отвоти. При мене се получава същия проблем и така я отварям. След това свалям кората омасвам всичко с ВД-то и няколко месеца не се появява проблема. Даже от 2-3 дни пак ми го направи 1 път и пак ще повтарям процедурата.


Свали механизмите и си измий с нафта, а после ги смажи.

ПП Пия стар твърд алкохол от бъчва. :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Последния път нещо не ми се получи свалянето , явно си има някакъв чалъм :roll: Та за туи си ги къпах на място :mhihi:


Има болт под оплътнението :winky:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 6.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: стоковица
Мечтае да кара: Трабант
Детайли за колата: 13ти БМВ Събор - 1 място
14ти БМВ Събор - 2 място
15ти БМВ Събор - 2 място

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от angrymob » 01 Дек 2014, 18:49

Колеги, много ви се радвам на отзивите и креативността, но за жалост всичко това съм пробвал по 38 пъти - странното е, че миналият път като стана също имах предлоложенията, че нещо се е откачило, но не ! След като се отвори и нагласихме езичето всичко си работеше нормално (както и преди да я заключа).

Вече въпроса е дали може с нещо да се бръкне отвътре между оплътнението на вратата и купето и да се натисне заключващия палец евентуално... Свалил съм оплътнението, натискахме, дърпахме, бутахме, даже й набих 2-3 шута отвътре (напука се махагона :banghead: ) и нищо

Ако има някой специалист от София който иска да помогне - мога да дойда с почерпка или някаква сума, колкото трябва. Имам и още един цял механизъм от старата врата - тоест и да трябва да се смени нещо - може да стане, но трябва някой с опит, че ми писна всичко по трудния начин да разбирам как става :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от KPETEH » 02 Ное 2016, 8:44

Аре и аз съм във филма. Ко да праа?!
Колата нямаше акумулатор, пасажерската е с разбит патрон. Отворих багажника(той май не беше затворен) пуснах ток на лампата и активирах централното от ключалката на шофьора. Може и с копчето на ключа. Влязох от към пасажера, но шофьорската е блокирала. Отвън дръжката каточели леко хрупа като се вдига, но не се отваря, реакция липсва и от вътре... кое по точно треа да целя с отвертката, че нещо не се сещам как изглеждаше механизма.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 9.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E34 TDS
Мечтае да кара: M5 с гуми за горене

Re: Шофьорската врата не се отваря!

Мнение от D_U_D_E_ » 02 Ное 2016, 10:12

Миналата година го играх тоя филм със затворената врата. При мен обаче не беше заключена, а просто и двете дръжки не работеха. При мен остана избора да отрежа дупка във вратата или в кората, за да я отворя. Отрязахме вратата после нова и т.н.

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook