Servotronic-букси?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Servotronic-букси?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 19 Сеп 2014, 14:17

MaxMeyer написа:Пичове дайте да обсъдим сервотроника като екстра.Ходих при моя майстор да го запитам каква сума ще иска за конверсията...Той ме посъветва хубаво да разпитам преди това защото най-лесното е да ми вземе парите и да оакаме пейзажа.Според него има вариант да не остана доволен от получения резултат.Гледната му точка е че волана над 100км/ч се "изключва" и става прекалено твърд което е неприятно ако колата се заиграе в дадена ситуация.Също ми обясни за някакви сили,надлъжни-напречни (не ми стана ясно) които от самата скорост втвърдяват самия волан при обикновени коли без сервотроник.Та със сигурност искам волана да ми е лек при маневри на място в момента мога да го въртя с една длан на място но с доста голямо усилие на ръката... :| Но има ли вариант да стане неприятно тежък волана на извънградско каране след като сложим сервотроника?Нека ме насочат хора които са карали Е34 със сервотроник!Моя майстор прави някакви сравнения с някакъв ситроен,все се надявам немците да са го измислили както трябва дори и през тези далечни години... :yes: Не почвайте да плюете по човека той е на принципа 3 пъти мери преди да режеш и евала на това че обмисля както му е реда,както той каза "най-лесно е да ти взема парите но бъди сигурен че искаш тази екстра"!



Абе Ханс е измислил сервотроник на Йемката , мастора зел да умува. Слагай и да не ти пука , ако си недоволен , махаш модула и става обикновена кормилна кутия .
Кво се шашкаш не знам??
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Servotronic-букси?

Мнение от MaxMeyer » 19 Сеп 2014, 15:09

Ами колегата дето беше слагал не каза ли че като махнеш модула волана е по-тежък от обикновен?За колегата KUMHO говоря.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Servotronic-букси?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 19 Сеп 2014, 17:21

ако искаш да ти е лек , мериш откачаш кабела за скороста , няма напрежение пу кабелти , и си ти :) .лек като перо. Пробваш и ще кажеш.Аз като монтирам ще споделя.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Servotronic-букси?

Мнение от vladobate » 19 Сеп 2014, 22:41

Аз съм карал със сервотроник допълнително монтирана кутия, ами няма по-голям кеф. И нямах модул, директно свързана на 12V няма такива филми като караш бързо колко било опасно....сигурно ако караш Москвич да ама..., Е34 стоеше по-стабилно с увеличаване на скоростта. Монтирай кутията и недей рубува на оригинални инсталации щом ти е кушия ,само и само да се водят такива.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Servotronic-букси?

Мнение от MaxMeyer » 20 Сеп 2014, 14:10

Май ще вземе да се окаже че тая двупиновата бяла букса е за датчика на абс-а. :banghead: Въпроса е защо има връзка с нея и леглото на релето-модул?И по-важния въпрос е къде е ш**аната истинска букса за кормилната кутия!? :paranoid:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Servotronic-букси?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 20 Сеп 2014, 18:49

vladobate написа:Аз съм карал със сервотроник допълнително монтирана кутия, ами няма по-голям кеф. И нямах модул, директно свързана на 12V няма такива филми като караш бързо колко било опасно....сигурно ако караш Москвич да ама..., Е34 стоеше по-стабилно с увеличаване на скоростта. Монтирай кутията и недей рубува на оригинални инсталации щом ти е кушия ,само и само да се водят такива.



Ейй , тез майни всичко са карали :) и японски автомобили даже дори :).
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Servotronic-букси?

Мнение от vladobate » 20 Сеп 2014, 20:39

ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:
vladobate написа:Аз съм карал със сервотроник допълнително монтирана кутия, ами няма по-голям кеф. И нямах модул, директно свързана на 12V няма такива филми като караш бързо колко било опасно....сигурно ако караш Москвич да ама..., Е34 стоеше по-стабилно с увеличаване на скоростта. Монтирай кутията и недей рубува на оригинални инсталации щом ти е кушия ,само и само да се водят такива.



Ейй , тез майни всичко са карали :) и японски автомобили даже дори :).

Мдааа и рено кенгуру автомат :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Servotronic-букси?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 21 Сеп 2014, 19:48

А трябва ли да сменя казана с голям като нямам нивомат? Демек сервотроника иска лу голям казан и друг тип течност?
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Servotronic-букси?

Мнение от cod-cdbp » 21 Сеп 2014, 21:08

ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ написа:А трябва ли да сменя казана с голям като нямам нивомат? Демек сервотроника иска лу голям казан и друг тип течност?


ДА - голям казан + CHF11S 8)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Servotronic-букси?

Мнение от MaxMeyer » 21 Сеп 2014, 21:24

Не е задължително.Моя сервотроник е от 525i и е бил с ATF
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Servotronic-букси?

Мнение от KUMHO » 23 Сеп 2014, 7:50

MaxMeyer написа:Ами колегата дето беше слагал не каза ли че като махнеш модула волана е по-тежък от обикновен?За колегата KUMHO говоря.


Да , при мен беше тъка . Откачих релето и волана стана все едно е механичен и си мисля че явно тоя клапан затваря някой от маслените пътища и втвърдява волана. Пробвах и само с откачен кабел от скороста и ефекта беше същия . Отностно казанчето аз си оставих оригиналното , но с CHF11S масло. Не е по принцип добър вариант ,но тогава просто го нямаше от колата донор и тъка си остана. Нямам ядове с него за сега.

MaxMeyer написа:Май ще вземе да се окаже че тая двупиновата бяла букса е за датчика на абс-а. :banghead: Въпроса е защо има връзка с нея и леглото на релето-модул?И по-важния въпрос е къде е ш**аната истинска букса за кормилната кутия!? :paranoid:

Търсиш буксата която се вкл. към кутията ли ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Servotronic-букси?

Мнение от MaxMeyer » 23 Сеп 2014, 10:55

Да,от оригиналната инсталация за сервотроник.И между другото ако се наложи сам да пускам кабели от релето към кормилната кутия от къде минават?Релето е зад говорителя в краката на шофьора,къде има дупка на купето за да преминат към коша на двигателя?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Servotronic-букси?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 23 Сеп 2014, 13:04

MaxMeyer написа:Да,от оригиналната инсталация за сервотроник.И между другото ако се наложи сам да пускам кабели от релето към кормилната кутия от къде минават?Релето е зад говорителя в краката на шофьора,къде има дупка на купето за да преминат към коша на двигателя?



Може отвсякъде , от където ти мианва и копчето на газта :). 2 жици са.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Servotronic-букси?

Мнение от KUMHO » 23 Сеп 2014, 15:33

MaxMeyer написа:Да,от оригиналната инсталация за сервотроник.И между другото ако се наложи сам да пускам кабели от релето към кормилната кутия от къде минават?Релето е зад говорителя в краката на шофьора,къде има дупка на купето за да преминат към коша на двигателя?


Буксата към кутията я сваляш от колата донор , тя е едно цяло с буксата(леглото) на релето. На мене момчето като ми прати кабеляците буксата си беше там даже не беше рязана от двата кабела.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Servotronic-букси?

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Ное 2014, 15:40

Днес сменях маслото на колата и се загледах в кормилната кутия (щото се сетих за тази тема). Отгоре на кутията има гнездо за букса, букса няма. Има ли вероятност кутията да е за сервотроник? То друга букса в нея за какво може да влиза? Утре ако остане време ще разровя в краката на шофьора да видя какви неща има.

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook