Заводска аларма

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Заводска аларма

Мнение от cod-cdbp » 01 Авг 2014, 17:33

ивчо написа:То тоз цитирания това му е дежурен лаф ...
на мен постоянно ми опява да си купя кола :mhihi: :dunno:


Ти си купи автомобил, кола си имаш :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: 525i e34 '89
Мечтае да кара: Alpina b10 biturbo

Re: Заводска аларма

Мнение от Taurus » 24 Апр 2016, 14:24

ивчо написа:Мне !
Ползва се отделна сирена, под лявата стъклочистачка !
Трябва ти и модул, и централна решетка с датчик (тази вътре на таблото) и ..... иии Стоян да добави :mhihi:
Иначе една снимка :

Изображение

Само дето се сещам че това е за инфра ред-а ...
И може би ще те объркам ако продължа да пиша :bchug:
Ето още малко инфо :) - http://bmwe32.masscom.net/johan/remote_ ... cking.html



Здравейте колеги,

Моята е34 няма нищо по огледалото, а само червена пъпка на централния грил под предното стъкло. Оригиналния ключ с бутоните го няма, но като реша да заключа на ръка от шофьорската врата с обикновения ключ, и дам крайно вдясно на 90 градуса, се активира фабричната аларма и светва тая пъпка там червено, която също блокира компа на колата. Имам някаква допълнителна аларма но ме дразни и искам да си активирам оригиналната, за да мога и аз да нося един ключ, а не ключове и дистанционни...

Гледах тази тема за е32 и виждам сходна процедура. На ключар съм виждал да предлагат и 2-та вида ключ, с инфраред и с радио. Въпроса ми е дали моето е инфраред, и как/ кой ще ми програмира новия ключ? Самият ключар?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: 525i e34 '89
Мечтае да кара: Alpina b10 biturbo

Re: Заводска аларма

Мнение от Taurus » 18 Юли 2016, 17:32

След доста четене и питане, се оказва, че това на средната решетка под съклото е самият програматор на ключа. И нов ключ се програмира доста лесно. Работата е там, че се продава само кутийката на ключа, без самото инфрачервено устройство което излъчва сигнала. Въпроса ми колеги е, дали ако си намеря от някой втора ръка вече програмиран ключ, мога да му взема електрониката и да я сложа в нов ключ като го пре-програмирам за моята кола? В интернет не попаднах някъде да се продава ключа с електрониката за инфраред-а вътре.

Някой ако въобще се е сблъсквал с такъв проблем, ще се радвам да напише някакъв опит.

Благодаря.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Заводска аларма

Мнение от cod-cdbp » 18 Юли 2016, 19:15

Taurus написа:След доста четене и питане, се оказва, че това на средната решетка под съклото е самият програматор на ключа. И нов ключ се програмира доста лесно. Работата е там, че се продава само кутийката на ключа, без самото инфрачервено устройство което излъчва сигнала. Въпроса ми колеги е, дали ако си намеря от някой втора ръка вече програмиран ключ, мога да му взема електрониката и да я сложа в нов ключ като го пре-програмирам за моята кола? В интернет не попаднах някъде да се продава ключа с електрониката за инфраред-а вътре.

Някой ако въобще се е сблъсквал с такъв проблем, ще се радвам да напише някакъв опит.

Благодаря.


Същото е като да си купиш нов ключ - влизаш, програмираш и караш.
Изображение

Предишна

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook