Губене на охлаждащта течност!

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 28.11.2002
Местоположение: Sofia

Губене на охлаждащта течност!

Мнение от Zer0 » 28 Юли 2003, 9:11

Нормално ли е лятото на 2 месеца да сипвам по 1л.?
100% ниама пукнати гарнитури, глава, водни саединения и т.н...
Освен това нормално ли е когато климатика работи да прави локви от конденза-не трябва ли да има казанче за това...някои коли маи имат..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Мнение от AGT » 28 Юли 2003, 12:16

И при мен го има същия проблем ,ако е проблем де.Губи та губи течност и не знам къде отива ???? Отникъде не тече а редовно си доливам по малко .Мисля си като си взема отпуската да отскоча до ДАРУ КАР та да кажат нормална ли е тази загуба ?
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 28 Юли 2003, 16:56

Не е нормално да се губи вода.

Провери:

- Капачката на радиатора
- Водната помпа
- Термостата

Ако от някъде изтича пара, то антифриза оставя бели следи - огледай металния цилиндър, който държи масления филтър при М50, както и черния звукоизолиращ материал от вътрешната страна на капака.

Също, провери вътрешната страна на капачката за масло на двигателя за светло-кафява пяна - както и пръчката за маслото. Ако имаш, това значи че някъде гарнитурите изпускат и водата влиза в двигателя.

Акулчо Костенурков Нинджов
Аватар
Мнения: 4664
Регистриран на: 7.08.2002
Местоположение: The city of Angels;)

Re: Губене на охлаждащта течност!

Мнение от ati » 29 Юли 2003, 9:46

Zer0 написа:нормално ли е когато климатика работи да прави локви от конденза-не трябва ли да има казанче за това...някои коли маи имат..

доколкото знам си е напълно в реда на нещата,защото конденза се образувал от външната страна на.....аде де,как се казваше чарка,който охлаждаше :?:
не че съм много компетентен,в едно списание беше зададен същия въпрос и хората бяха казали,че било нпаълно нормално,да не се притеснява човек.товае ,с което мога да помогна
След каране не ти ли треперят краката, значи просто си се возил

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 28.11.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от Zer0 » 30 Юли 2003, 6:58

ati мерси много :) поне за клима-та съм спокоен :?
каy, човечв, всичко това което ти изброи си е наред.. :( и мак си губи ли губи течност...не че толкова ми пречи да доливам но освен че някой казват че е нормално, други казват че не е ... знам ли и аз вече :( не доливам толкова много, а и както споменах вече по време на жегите доливам главно, зимата за 5 месеца долях само 100-150 мл. :(

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 30 Юли 2003, 8:35

Явно при високите налягания в жегите изпуска, но къде? Ще трябва да я закараш някъде да ти я погледнат, ако искаш да го оправиш... но 1-2 литра не е лошо, само я доливай често - поне веднъж седмично. Ако ходиш на дълъг път лятото - туба с вода в багажника ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 28.11.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от Zer0 » 01 Авг 2003, 15:47

ами .. :) ..справям се и с ботилка от Кока-Кола 2л. :lol: и май ще продалжа...кой знае какво ще ми намерят за ремонт в сервиза .. нещо като с лекарите .. се болен те изкарват :wink:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1021
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E34

Мнение от Breyton » 01 Авг 2003, 22:14

Виж да не би да ти е спукано радиаторчето на парното.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 28.11.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от Zer0 » 01 Авг 2003, 22:53

Завирах се и там да гледам но като не е запалена колата и няма налягане, като е запалена нищо не се вижда...може някъде да сълзи леко и да се изпарява :(((

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook