Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 29.10.2009
Местоположение: Stara Zagora
Пол: Мъж
Кара: E34 520i

Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от Shishmanov » 17 Ное 2013, 17:50

Здравейте колеги, колата е Е34 520, с 4 ел. стъкла. Днес си сменях допълнителния модул с дистанционно,който управлява централното заключване, понеже на стария дистанционните се прецакаха. Купих си същия, нов при което монтажа е повече от лесен - измъквам буксата от стария модул и слагам новия. При това обаче се оказа че централното заключване и ел. стъклата отказаха. Проверих всички предпазители, всичко е здраво, предполагам съм изгорил единия от модулите под задната седалка. Дайте някакви идеи?

Прилагам снимка на двата модула под задната седалка,ако може да ми кажете кой от двата отговаря за централното и ел. стъклата.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 18.04.2008
Местоположение: София/Младост
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: WBS
Детайли за колата: Е34 М50Б20+чип-ванус
Е39 М52Б25ТУ (с две цици за мачкане :))

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от mModo » 17 Ное 2013, 20:20

здр.,
горното излиза BMW e34 Body Control Window Module,
вторият блок е BMW Relay Control Module и очевидно е отварян, значи и ти го отваряш ....
за централното имаше един бушон под задната седалка, но сигурно си ги проверил.
успех 8)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 29.10.2009
Местоположение: Stara Zagora
Пол: Мъж
Кара: E34 520i

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от Shishmanov » 17 Ное 2013, 21:22

Ако този модул е само за стъклата, защо отказа и централното?

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от Митко Стоянов » 17 Ное 2013, 22:26

Големия бушон на плюсовата клема..от там ми е спирало всичко наведнъж
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 29.10.2009
Местоположение: Stara Zagora
Пол: Мъж
Кара: E34 520i

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от Shishmanov » 17 Ное 2013, 22:52

Митко Стоянов написа:Големия бушон на плюсовата клема..от там ми е спирало всичко наведнъж


A той само за ел стъклата и централното ли отговаря? Понеже всичко друго работи...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от dan-dam » 17 Ное 2013, 23:19

Не е само за тях. Чистачките също. Общо взето се ебаава всичко де е ток. При мен даже веднъж палеше колата, веднъж не, като беше сгребал. Ти си го провери за всеки случай.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 29.10.2009
Местоположение: Stara Zagora
Пол: Мъж
Кара: E34 520i

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от Shishmanov » 17 Ное 2013, 23:21

А освен него някакви други идеи, дали е възможно да е някой от модулите отзад и ако да, кой от двата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 16.07.2006
Местоположение: София

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от penio » 19 Ное 2013, 10:28

Записвам се за темата, и на мене вчера вечерта отказаха по идентичен начин централното и ел. стъклата.
Освен това, сутринта не можах и да запаля. Предполагам имобилайзера на алармата се беше сбъгясал нещо. Откачих акумулатора за малко и след това запали без проблеми, но ел. джамци и централно няма. Много гадно така.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от dan-dam » 19 Ное 2013, 17:24

А тоя бушон погледна ли го? И прочете ли ми мнението по-горе?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 16.07.2006
Местоположение: София

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от penio » 19 Ное 2013, 17:56

погледнах го главния бушон, точно до акумулатора, наред си е.
Всички други бушони също са ок. Имам подозрението, че алармата ми ги направи тези мизерий, понеже не се изключва имобилайзера на алармата. А, може и обратното да е, да не изключва имобилайзера заради някаква повреда в модулите на колата.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от dan-dam » 19 Ное 2013, 18:27

По принцип се чупи, а не гори. Виж дали няма да изпадне на две парчета, като развиеш гайките, които го държат.
Последна промяна dan-dam на 26 Ное 2013, 17:17, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 16.07.2006
Местоположение: София

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от penio » 19 Ное 2013, 19:33

Ок, ще го погледна пак, макар че се съмнявам там да е проблема. Всичко останало си работи нормално - фарове, мигачи, всичко ...
Ще видя през уикенда по-обстойно, всички бушони, ако мога и алармата ще изолирам.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 29.10.2009
Местоположение: Stara Zagora
Пол: Мъж
Кара: E34 520i

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от Shishmanov » 19 Ное 2013, 19:48

Колеги, оправих проблема и бързам да пиша какво беше:
По съвет на колегата по-горе проверих двата предпазителя, отпред до акумулатора и този под задната седалка, но и двата бяха здрави. Също така отчетох че чистачките също не работят, което напълно съвпада с гореописаните неща. Тогава се сетих нещо: онзи ден като сменях модула на централното бутнах един предпазител - намира се под лявата кора до кормилната колона, червен кабел, черно гнездо и стъклен предпазител в него, та тогава просто го отворих да видя дали е здрав. Чак днес се сетих че след това ми отказаха централното и ел стъклата. Днес пак свалих кората да го проверя ОТНОВО, понеже предположих че нещо може да не съм го сглобил както трябва и О ЧУДО - всичко проработи. Не знам дали и при вашите коли го има този предпазител, може да е допълнително слаган при мен, но това беше моят проблем :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 16.07.2006
Местоположение: София

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от penio » 26 Ное 2013, 10:47

Радвам се, че си оправил проблема колега, но при мен нещатата не се развиват добре.
Въпреки, че симптомите при теб и мен са едни и същи, явно причините са различни.
Първо, махнах алармата, но това не помогна. Вчера вечерта с един колега от формума, пробвахме и сменихме всички модули и релета под задната седалка с рабоетщи такива, но пак не проработиха нито стъклата, нито централното.
Като се опитам да заключа шофьорската врата, един път някое от релетата изцъква и нищо не се случва по-натататъка.
Предполагам, имам късо или повищена консумация някъде по веригите. Четох, че едно от релетата го играе бушон и ако има късо или утечка, прекъсва веригата към целия комфорт модул. Предполагам, точно това изцъкване се чуваше първия път като опитам да заключа с центалното - бушона изключва всичко. Сега, или на жичкаджия или аз, по някакъв начин ще трябва да локализирам къде дава късо.
Мисля, да почна да вадя бушони и конектори към различните системи (плафони, подгрев на ключалки, централно, ел-прозорци), и да пробвам докато не престане да пада защитното реле.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 16.07.2006
Местоположение: София

Re: Централното и ел. стъклата отказаха, помощ!

Мнение от penio » 01 Мар 2014, 22:05

Да се похваля, че вече ми работят централното и стъклата. Днеска разглобих модула под задната седалка, за да огледам кабелите. Имаше две свободни букси в кабелния сноп отдолу, едната беше зеленясала от окиси. Почистих ги, почистих и буксите на модулите, макар че изглеждаха добре и проблема изчезна. Огледах, до колкото можах кабелите за повреди но нищо нередно не се виждаше и сглобих обратно всичко. Сега ме гложди едно съмнение, че може и да не съм открил проблема а че някое кабелче е давало накъсо и като съм размърдал кутията да се е оправило.
То ще си покаже, дано да не се развали пак.
Изображение

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook