525tds 95' dvigatel?!?!?!

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 6.01.2003
Местоположение: София

525tds 95' dvigatel?!?!?!

Мнение от surfer_dude » 29 Юни 2003, 19:37

здравейте

за сега съм в групата на E30 (от 5 години карам 318-ка бензин) :)
обаче дойде време да и взема сестра на мойта баварка
та се загледах в една 525 tds, обаче нямам опит с дизелови двигатели
прегледах съобщенията във форума обаче не намерих конкретно мнение за този двигател - за купето нямам никакви съмнения че ще ми хареса!!!

така че моля, дайте съвети за този двигател (Е34 525tds 1995) :?:

- някой пишат че, не бил особенно издръжлив
- и дизела искал специална потдъжка

за сега си мисля че е по-икономичен от бензиновите модели дали е така като се включи и потдръжката???

и дали е дотатъчно пъргав (няколкото дизела, които сам карал се държаха много зле особенно при изпреварване)- не че съм голям състезател но все пак съм свикнал с 3-ката :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 25.03.2003
Местоположение: Sf

Мнение от E-31 » 05 Юли 2003, 21:46

наистина не е издръжлив - след около 600 000км сигурно ще започнат да се появяват проблемите :lol: До тогава съм сигурен, че ще сменяш само филтри, масло и т.н., а и над 8-9 разход едва ли че качи; Взимай го!

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 06 Юли 2003, 8:51

Гарантирам ти за динамика няма нищо общо с дизелите, които си карал преди! Колата определено върви! За поддръжката, този мотор няма проблем с пукането на глави, които е разпространен сред разговорите "чул недочул" ... По принцип 2400cc td двигателя пука глава, но това се случва само, когато колата не се поддържа като хората.. Двигателят явно не е дуракоустойчив?!
Моето мнение е да не съмняваш въобще в този мотор, стига да го вземеш читав, а не с взет акъл от предния собственик. Аз лично мисля да взема 325tds :lol:

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook