Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от vladobate » 28 Апр 2013, 18:16

И двата носача от единия край са с тампони и те могат да се сменят само без да взимаш цял носач . Цял носач сменяш само заради разбит шарнирен болт ( и двата носача в другия си край са с такива ) или го възстановяваш шарнира без да купуваш нов носач . Принципно аз съм за рециклирането на шарнирите тъй като съм си намерил място където го правят изключително професионално и качествено и държат повече от носач над среден ценови клас нов. Това което описваш колега ме навежда веднага на мисълта че много не си ги обясняваш нещата по окчаването ( в което няма нищо лошо или пък причина да се засягаш :yes: ) , но имаш нужда от професионална помощ един път да ти установи дефектациите по окачването и втори път да извърши монтьорската работа освен ако не си решил това да го направип сам. Но определено иди да ти огледат добре ходовата част отдолу и си направи списък с който да действаш по-нататък. Успех.ПС: Тампона големия на надлъжния носач ( разговорно още му викат кривия и горния :mhihi: ) може да се виждаш леко движение , но не и описаното разхождане напред назад и особено чукане метал в метал , тъй че сменяш задължително , шарнирите държиш с ръка докато мърдаш гумата в различни посоки и се усеща луфта в тях ама то затова се ходи на преглед преден мост да ти кажат диагнозата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от @2bar » 28 Апр 2013, 18:51

по някое време идва и момента, че една такава "изпусната" предница просто трябва да се ремонтира. взимаш си целият комплект (носачи, щанги и т.н.), за половин ден се сменя всичко, после се регулира сходимостта и следващите 200к км няма да имаш никакви, ама никакви проблеми (ако сложиш разбира се Lemförder).

всичко друго са решения, които са свързани само с губене на време и излишни нерви.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 7.04.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i 24V
Мечтае да кара: Mercedes 124 E500 amg

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от e34.toni » 29 Апр 2013, 18:40

Две години се мъчих с този проблем, накрая го реших - рециклирах 4-те предни носача, естествено тампоните бяха скъсани, сложихме 4 нови, рециклиране на носачите и всичко стана бетон.... един реглаж и заспиваш !!! :yes:
това е един от най-често срещаните проблеми при Е34 и Е28, има цяла тема за това нещо :)


Забележка - Никога не сменяй носачи или каквото и да било по окачването по единично .... винаги се слага комплект :driving:


Съвет - на мястото на тампоните си сложи - полиуретанови тампони !!! Аз това смятам да направя, и да си карам още 10 години с тях :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от Dirty M5 driveR » 29 Апр 2013, 19:30

Абе това с полиуретана е малко крайно. И аз твърдо се бях засилил, но категорично се разубедих (за което спомогнаха някои колеги с по-реален поглед от моя :mhihi: ). Пътищата ни просто превръщат всякакви подобни модове по окачването в нещо, което много бързо намразваш. Дори се отказах от по-ниски и твърди от стоковите пружини.
Иначе да - най-добре е да се сменят всички носачи наведнъж. Но пък ако от всичките излезе само един за смяна се губи смисъла. Никога не знаеш старите колко още ще изкарат.

Олдскул фен
Аватар
Мнения: 1142
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: Техеран
Пол: Мъж
Кара: Строявайки пешеходците по тротоарит
Мечтае да кара: E34 + s62 ]:)

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от justboy » 30 Апр 2013, 8:44

Aйде и аз да си задам въпроса, с какви джанти караш?
Изображение
E34, E38

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: Варна/Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW Е34 - Сребриста стрела
Мечтае да кара: BMW Е34

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от krustev » 01 Май 2013, 19:34

Здравейте отново колеги. Карам с нормални 15-ки лети модел на бвм. Не са ламаринените.
Сега решил съм да сменя тампоните на ляв и десен горен грив носач, тампоните ляв и десен на долен прав носач, да рециклирам накрайника на десния долен прав носач и да мина реглаж.

Виждам, че колега във форума изработва полиуретанови тампони и си мисля да взема комплект 2 за кривия и 2 за правия носач.
Мнения за полиуретана!? Или да заложа на льомфьодер. Ползвам 30% отстъпка от ауто+ и мисля че ще дойде добра за цена за льомфито.

Но сякаш повече клоня за полиуретана... а вие как мислите?!
BMW, не е марка или бранд, ТОВА Е НАЧИН НА ЖИВОТ!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: Варна/Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW Е34 - Сребриста стрела
Мечтае да кара: BMW Е34

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от krustev » 01 Май 2013, 20:54

е34.toni - къде и колко парички ти излезе рециклирането!?
BMW, не е марка или бранд, ТОВА Е НАЧИН НА ЖИВОТ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от Dirty M5 driveR » 01 Май 2013, 21:30

За полиуретана сме писали също, потърси и в другите подфоруми. Обширна е темата и по-добре да не я започваме наново.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от Alexch » 02 Май 2013, 0:10

Малко се съмнявам симптомите, които описваш да са причинени само от тампоните на кривите носачи :!: По-добре се съсредоточи върху шарнирите, както ти казаха. Всичко тук е гадаене, но все пак да препоръчаме от кое да почнеш.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 3.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от bmw2012 » 03 Май 2013, 22:13

Имах същия проблем много шибано до 80 макс :bang: Смених гуми и джанти два пъти, но проблема остана след което смених тампони на горните носачи - Лемфьодер (още ме е яд че не сложих от е32 750) паразитен хебел, средна кормилна щанга, долен носач и реглаж, след което пак трепереше :banghead: а беше много стегната и се оказа и крива гума :dummy: като цяло маи е34 е много капризна откъм ходова част, гуми и джанти трябва всичко да е 6, поне при мен беше така. Така че колегата може да погледне и тези работи. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: Варна/Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW Е34 - Сребриста стрела
Мечтае да кара: BMW Е34

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от krustev » 04 Май 2013, 18:42

Така колеги идвам от гаража ми след цял ден стоене на челни стойки и какво ли не. Имам чувство че камион е минал отгоре ми :)
Какво направих днес!?
Вдигнах колата на два крика за по сигурно, махнах спирачния апарат, свалих спирачния диск, откачих амортисьора и го извадих и като се откри поле за действиее се метнах :) Махнах долния прав носач, шарнира беше аут, тампона не беше мръднал, нито скъсано нито луфт, напънах го с една отверка наляво надясно здрав не поддава, никаде не видях пукнатини, не мисля да го сменям, после махнах големия крив носач, видях голям зор докато го сваля, при него шарнира е аут,тампона изглеждаше на 70% но като го напънах налево надесно с отверката и видях голям цепнатина, ще се сменя с полиуретанов.
За сега 2 шарнира и един тампон. Кормилните накрайници също бяха в недобро здраве, извадиха ми нервите докато ги развия (гайката се върти с болта, няма място за контра, ядосан се и двата ги отрязох) Така че + 2 нови кормилни накрайника, някои знае ли колко пари са доло горе!?
Таа.. колата сега е на трупчета от ляво,утре мятам същата процедура отдясно, където е по разбита, там най вероятно и двата тампона + 2 шарнира 100% и кормилните накрайници ще се правят на интересне и 2 нови... оххх :)

Колата цялото и предно окачване ще бъде на земята до утре вечер и после се почва пазаренето :)
BMW, не е марка или бранд, ТОВА Е НАЧИН НА ЖИВОТ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Май 2013, 19:22

Браво :yes: Само да те посъветвам да не слагаш полиуретан на само 1-2 носача. Или сложи навсякъде, или си вземи заводски тампони.

Гайките на подобни болтове като ги развиеш е добре да ги разкараш хубаво, да се прочисти резбата. После "отлепяш" болта и развиваш гайката без подобни мъки.

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от Митко Стоянов » 04 Май 2013, 21:29

Dirty M5 driveR написа:Браво :yes: Само да те посъветвам да не слагаш полиуретан на само 1-2 носача. Или сложи навсякъде, или си вземи заводски тампони.
Този съвет от дългогодишен опит по пистите ли е породен или просто си го чувал отнякъде? Точно на кола, която се кара само по улиците си заслужава да се сложи полиуретан (ама поверлфекс, не местните евтини имитации) на кривите носачи.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от Dirty M5 driveR » 05 Май 2013, 9:32

Не ми е породен съвета от опит по пистите... Просто гледам, че колегата ще сменя където и който тампон се окаже заминал. В тоя случай няма да е добре да сложи по един полиуретан на ляв долен и десен горен носач... Иначе да - за кривите носачи всички знаем колко главоболия причиняват тампоните им и си е хубаво да се сложи Пауърфлекс, ама той не е 20лв...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Колата тресе наляво-дясно между 85-98 км/ч защооо!?

Мнение от zvetiko » 05 Май 2013, 12:27

krustev написа:Здравейте отново колеги. Карам с нормални 15-ки лети модел на бвм. Не са ламаринените.
Сега решил съм да сменя тампоните на ляв и десен горен грив носач, тампоните ляв и десен на долен прав носач, да рециклирам накрайника на десния долен прав носач и да мина реглаж.

Виждам, че колега във форума изработва полиуретанови тампони и си мисля да взема комплект 2 за кривия и 2 за правия носач.
Мнения за полиуретана!? Или да заложа на льомфьодер. Ползвам 30% отстъпка от ауто+ и мисля че ще дойде добра за цена за льомфито.

Но сякаш повече клоня за полиуретана... а вие как мислите?!


Колега, сложи си льомфьордер, изчислен за твоята кола, за да ти е мирна главата. Това, което признават производителите на полиуретановите тампони е, че окачването се втвърдява, при лошо гресиране почват да скърцат, здравината им се доближавала до тази на оргиналните, но е малко по-лоша от нея. А това, което не признават... ;)

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook