Вода в купето след дъжда

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e 34 със субтитри !!!
Мечтае да кара: e31,,,,,,,,,е38
Детайли за колата: много замаскирани циганий,,,,,,,,,,ръжда,и ВЕСТНИЦИ ВЪВ ПРАГОВЕТЕ

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от chiko » 17 Сеп 2013, 21:29

Митко Стоянов написа:
chiko написа:Колега намери ли пробойната :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Стискам палци да я намери до първият рожден ден на темата :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Като започнат да му се мокрят чорапите през обувките в движение ще се амбицира повече и това ще е горе долу около рождения ден на темата ,той мокета си знае работата :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
Изображение

е34 фенче
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: близо до морето
Пол: Мъж
Кара: мфили
Детайли за колата: бензинояд

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от kik666 » 17 Сеп 2013, 22:52

chiko написа:
Митко Стоянов написа:
chiko написа:Колега намери ли пробойната :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Стискам палци да я намери до първият рожден ден на темата :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Като започнат да му се мокрят чорапите през обувките в движение ще се амбицира повече и това ще е горе долу около рождения ден на темата ,той мокета си знае работата :mhihi: :mhihi: :mhihi:


В Надин ще решат проблема 100% :winky:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 17.01.2007
Местоположение: Бургас
Кара: E34 540i
Мечтае да кара: Z4 M

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от p01s0n » 18 Сеп 2013, 7:02

:type:
Последна промяна p01s0n на 18 Сеп 2013, 22:56, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от alchohol » 18 Сеп 2013, 19:41

Е що го гъбаркате човека сега :dunno: Ако всеки си караше колата там, защото му тече вода в купето, щеше да е автокъща, а не вторични.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от KPETEH » 19 Сеп 2013, 8:36

Ама той хем не му се занимава хем иска да спре теч-а. Още миналата година му се каза да дигне мокета и да се направи кат хората. Са пак вали и всичко отново ли да му се пише?! Нема смисъл да се повтаряме...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от LiTtLeRoCk » 19 Сеп 2013, 17:08

Стига толкова по темата, колегата ако е имал мерак отдавна щеше да си открие теча.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 17.01.2007
Местоположение: Бургас
Кара: E34 540i
Мечтае да кара: Z4 M

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от p01s0n » 27 Окт 2013, 19:29

Най - накрая си намерих проблема.
Колата е с дясна дирекция. Долу в краката до педалите има един вентилатор който е на снимка 1. Оказа се, че водата влиза през перката на този вентилатор и от там мокри мокета в краката на шофьора след дъждовете.
Влизаше вода в отделението на кутията на компютъра и от там през този вентилатор. Някакви отводнителни канали са се запушили и от там са преливали в отделението на компютъра.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от cod-cdbp » 28 Окт 2013, 3:22

Дирекцията няма никакво значение.
На дъното на кутията тябва да има отводнителни канали, които са по-ниско от нивото на вентилатора.
Извади всичко от кутията и бъркай до дъното, за да почистиши промиеш. Освен това е хубаво да почистиш и отводнителните канали под предното стъкло, защото вероятно и там всичко се е запушило с годините. Промивай докато не се оттича нормално водата.

Работоспособността на вентилатора е задължителна, защото в кутията е пренаселено :winky: :mhihi: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e 34 със субтитри !!!
Мечтае да кара: e31,,,,,,,,,е38
Детайли за колата: много замаскирани циганий,,,,,,,,,,ръжда,и ВЕСТНИЦИ ВЪВ ПРАГОВЕТЕ

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от chiko » 28 Окт 2013, 21:56

Преди месец му казах на колегата за този вариянт,ма не ме взе на сериозно :winky:
chiko написа:Ходи на четки да си измиеш колата и докато минават залягай да гледаш от къде тече,или някои приятел да те пръска с водна струя.Даже насочете струята направо към решетката на чистачките,има преход от кутията на компютрите към купето за охлаждането им може там да се крие причината, аз го имах същия проблем ама от ляво и се оказа входа на кабелите към купето :mhihi: :mhihi: :mhihi:А отводнители има и в отделението на чистачките провери дали и те не са запушени ,те се оттичат в калниците :winky:
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 2.02.2009
Местоположение: София/Младост
Пол: Мъж
Кара: Е39 М57D25
Мечтае да кара: E60///M5

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от kufi01 » 19 Ное 2013, 21:26

BABHOMED написа:Ако двата дренажни катанала към двата подкалника са чисти ..Огледай добре (даже с огледане не става) уплътнието около вентилатора на парното..А съм минал през това,оказа се някаква повреда в самото уплънение което видимо е Ок! но след поливане с шише вода започва да тече над въздухувода зад жабката и да олива по стелката и мокета .Проблема го реших със силикон.направих едно хубаво намазване около уплътнието и купето ..

И аз имам същия проблем от скоро и предполагах че е от там но не ми остава време за сега но маи утре с това ще се заигравам :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 2.02.2009
Местоположение: София/Младост
Пол: Мъж
Кара: Е39 М57D25
Мечтае да кара: E60///M5

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от kufi01 » 19 Ное 2013, 21:43

alchohol написа:
daddy_ написа:Щом протича в краката значи тръбичката не е запушена, а е запушен отвора в прага през който излиза водата ;)


Лятото сменях прагове и калници, ама не бях видял, че предните тапи са заминали и в кораба беше влязла вода. Направих ги, подсуших ( не ме питайте как :mhihi: ) и затворих. Вчера вдигам мокета отпред в дясно и опаааа, купон. Вода, ама зверски, като в аквариум. От лявата страна напипах влага, но не остана време да разчастя и хубаво да огледам нещата. Напипах маркучите с надеждата да ги извадя нагоре и да видя какво се случва, ама не помръдват. Най-лошото е, че не видях дупки в праговете. Оставих я с повдигнат мокет от дясната страна, с надеждата днес да видя от къде влиза водата, карайки през локвите. Ноооо, сутринта слизам за работа, вдигам мокета харабийската да видя какво става под него и ооооооооо чудо. Вода бол, а колата не е карана цяла нощ, но валя дъжд. И сега имам жестокото опасение, че този тюфлек, който ми сменя праговете и калниците не е направил отвори в праговете и сега водата си тече директно в трюма. Та въпроса ми е къде би следвало да са тези отвори, когато ги има разбира се? Аз така както напипвам, маркуча слиза точно между калника и прага, там където се застъпват.

Според мен проблема не е от въпросните маркучи а както каза един колега някъде около моторчето за парното и го казвам поради причината че аз нямам шибидах а имам същия проблем и го открих докато ми миеха колата а не в дъжд :idea: :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от alchohol » 21 Ное 2013, 18:45

Ооо, повярвай ми, че от отворите в прага ми побеля главата. Аз имам шибидах и докато не рзпробих праговете, и не изведох маркучите директно навънка, водата не спираше. Даже известно време карах и с бутилки на мястото на говорителите, в краката. И други пробойни имаше, но главните виновници бяха маркучите.
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от Pisobella » 19 Мар 2016, 13:08

За да не пускам нова тема... моите премеждия с вода в купето :mhihi: :mhihi:

По-миналото лято, като валя много, и на мен ми се мокреше мокета, ама на шофьорското място, от страната до вратата. И колкото и да търсих и гледах - уж всичко ок. По някое време съвсем се бях смахнала.

За щастие!!! - на няколко пъти се установи и това: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Та - оказа се, че влиза вода от тук, където влизат кабелите, тече си директно през всички кабеляци и кокетно се събира на вада, която приключва на шофьорския мокет. :mhihi: :mhihi:
Изображение

Залепихме отвора с битумен силикон, всичко е 6 :mhihi:
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от The Heartlistener » 19 Мар 2016, 15:59

...Същия филм и при мен преди години. Газаджиите съвсем "културно" бяха цепнали този маншон да захранят джиджавката бензин/газ в купето...и кой да ти мисли че баш там се лее вода:)...Силен дъжд - локва на стелката.
Лечението протече по аналогичен начин :) .
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Вода в купето след дъжда

Мнение от alchohol » 20 Мар 2016, 18:17

Тоя шибидах ще ме умори. Днеска мих кораба и опааа, протече през десния плафон. Гумата на тавата е остаряла и прелива от нея. Решил съм да сваля тавана и да омажа тая гума с черен силикон, че вече :banghead: :ranting:
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook