Намокрен двигател?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Намокрен двигател?

Мнение от Bavarishe » 14 Апр 2012, 15:34

Тоя номер съм си го правил 3 пъти с 25-та и го решавам много лесно.На няколко цилиндъра стигам до гумаджийното и с компресора издухвам едно хубаво водата,естествено като махна бубините и колата се успиваше :D
ТДС - Турбо Див Селянин

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Намокрен двигател?

Мнение от Bavarcho » 14 Апр 2012, 16:27

Alexch написа:
MaxMeyer написа:Повече няма да мия мотор никога :mhihi:

Аз не съм мил мотора на Е34-ката откакто я имам - повече от 10 години. Мислех, че му е време за обезмаслител и пароструйка, ама като чета какво ти се е случило почвам да се разубеждавам.


Аз като мия някой двигател откачам акумулатора и не го закачам до другия ден (примерно мия понеделник следобяд и закачам акумулатора и паля чак вторник към обяд, сега лятото ако го измия сутринта до вечерта е изсъхнал добре, говориме само за отворен капак през цялото време), докато не изсъхне всичко напълно. Отделно с найлон и тиксо увивам компютъра и някои по-важни електроники за всеки случай, да не вземе да влезне вода. Друго което правя ако колата е такава, че е влезнала вода при свещите откачам кабелите и с прахосмукачката дърпам водата и оставям кабелите откачени (но имам такава прахосмукачка която дърпа вода).
До сега не е имало никакви проблеми.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Намокрен двигател?

Мнение от cod-cdbp » 14 Апр 2012, 16:55

Точно затова не харесвам миенето с водоструйка - защото после ЕКУ-то се съсипва.
Препоръчвам само мокър парцал, обезмаслител и вода. :angel:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Намокрен двигател?

Мнение от MaxMeyer » 14 Апр 2012, 17:58

Postman написа:В случай, че цената от 20 лв/брой при нашите БМВ дилъри е твърде висока, алтернативно могат да се купят от английския ибей, където комплект от 6 свещи NGK BKR6EK е под 40 лв с доставката до тук... примерно този линк - доказан търговец е ...

:bowdown: :bowdown: :bowdown:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Намокрен двигател?

Мнение от MaxMeyer » 14 Апр 2012, 18:10

А относно варианта Brisk Silver за които Живко спомена в друга тема какво мислите?Понеже били силвър за коли с газови уредби...Пък аз от скоро съм с газов инжекцион... :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4028
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: Punta Cana, Dominican Republic
Пол: Мъж
Кара: ше кола, а я смени за кенеф... :(
Мечтае да кара: E24 650csl, E34 550csl, E31 850csi, 2002tii turbo

Re: Намокрен двигател?

Мнение от VesoPesa » 14 Апр 2012, 18:10

cod-cdbp написа:Точно затова не харесвам миенето с водоструйка - защото после ЕКУ-то се съсипва.
Препоръчвам само мокър парцал, обезмаслител и вода. :angel:


Точно ти, би трябвало да знаеш че ЕКУ-то при е34/32 трябва да си голям талант да го намокриш, камо ли пъкда го скапеш.

Иначе аз просто препоръчвам да си прегледате оплътненията на пластмасовия докоративен капак, защото най-вероятно пропуска от там и в частност в задния край към капачката за маслото. Оправете си проблема там и после миите смело, но внимателно ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2386
Регистриран на: 9.06.2005
Кара: 518
Мечтае да кара: БМВ с кожен салон

Re: Намокрен двигател?

Мнение от ЗАЯДЛИВ ЗМЕЙ » 14 Апр 2012, 19:52

аз мотора си го мия постоянно , нямам проблеми никога. на друго коли съм наливал вода при лулите , вадят се един парцал и айде.
Или спирам на шела и с компресора .

да , слагай бриск за газ и не го умувай мноого.
Изображение
М50B20 - Ни на баир ме радва , ни в завой ме плаши!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на 15''ки
Мечтае да кара: 300C hemi 6.1L

Re: Намокрен двигател?

Мнение от biem_w » 14 Апр 2012, 20:46

до сега съм си мил мотора 5-6 пъти и не съм имал проблеми. провери си и бубините + лулите.. да не са пробили. нищо,че ти работи добре сега :yes:
Информация само по телефона! Не ми се играе на чат срещи!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Намокрен двигател?

Мнение от b00st » 14 Апр 2012, 21:31

Postman написа:В случай, че цената от 20 лв/брой при нашите БМВ дилъри е твърде висока, алтернативно могат да се купят от английския ибей, където комплект от 6 свещи NGK BKR6EK е под 40 лв с доставката до тук... примерно този линк - доказан търговец е ...

20лв в дару за свещ, а реално под 2 лири струва (+ печалба за търговеца) смятайте за 6 свещи... :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4028
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: Punta Cana, Dominican Republic
Пол: Мъж
Кара: ше кола, а я смени за кенеф... :(
Мечтае да кара: E24 650csl, E34 550csl, E31 850csi, 2002tii turbo

Re: Намокрен двигател?

Мнение от VesoPesa » 15 Апр 2012, 10:00

zBoost написа:
Postman написа:В случай, че цената от 20 лв/брой при нашите БМВ дилъри е твърде висока, алтернативно могат да се купят от английския ибей, където комплект от 6 свещи NGK BKR6EK е под 40 лв с доставката до тук... примерно този линк - доказан търговец е ...

20лв в дару за свещ, а реално под 2 лири струва (+ печалба за търговеца) смятайте за 6 свещи... :twisted:


1-во мисля темата не беше за това ;)
2-ро не бъркай ОЕМ части с афтърмаркет такива, има разлика ;)
3-то те и тук афтърмаркет НЖК-то е около 10 лева на бройка +/- 1-2 лева, само дето и за чеп за зеле не стават ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Re: Намокрен двигател?

Мнение от Postman » 15 Апр 2012, 10:40

Темата ще я разделя ако се наложи, а инак колко NGK пакетажа за БМВ е ОЕМ и колко обикновенната NGK конфекция е боклук е съвсем отделен въпрос...
Колкото до конкретните ибей-ски свещи - аз съм купил от този човек 4 различни комплекта свещи (от които 1 комплект иридиеви) и не ми се сториха ментета, а последните ги карам вече 11000 км със свръхпълнене и не съм усетил да пропускат искра... като добавим и цената от 28 лв за 6 броя, не мисля скоро да купувам свещи от тукшен магазин.
Инак по темата - 2 пъти съм мил двигателя с водоструйка и двата пъти съм пълнил 1-ви цилиндър до горе с вода и 2-ри до половината, и по малко в останалите - след подсушаване не съм усещал проблем със свещите, така че повредени свещи от наличната вода явно не е задължително да се случи, а е по-скоро малшанс... виж, бобина да се повреди е по-вероятно, но за мен лично свещите не могат да пострадат от тази ситуация - мое мнение е това, отново да подчертая!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Намокрен двигател?

Мнение от MaxMeyer » 15 Апр 2012, 11:02

И аз мисля така защото няма никакви грижи сега на студен или загрял мотор...
Но имам едни петна по керамичната част и искам да ги сменя. :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Намокрен двигател?

Мнение от zvetiko » 15 Апр 2012, 11:18

JIKI_RACER написа:аз мотора си го мия постоянно , нямам проблеми никога. на друго коли съм наливал вода при лулите , вадят се един парцал и айде.
Или спирам на шела и с компресора .

да , слагай бриск за газ и не го умувай мноого.



Понякога го мия и два пъти на седмица-с меглио,заливам и пръскам отвсякъде с вода и досега не съм имал проблем.Винаги го правя на топъл двигател,след процедурата изчаквам 1-2мин и паля двигателя за 1-2 мин в противен случай някъде си може да остане вода и после да се наложи да се пускат теми. ;)

Свещите на Живко наистина са добри-той ми ги препоръча,с един сребърен електрод са, като ония дето струват по 20лв бройката. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Намокрен двигател?

Мнение от Jordana » 15 Апр 2012, 11:51

Аз купувам от тука
http://www.gsparkplug.com/shop/
Перфектно качество а как са опаковани като коледни подаръци .. :D кеф да ти прави да купуваш от такива хора.
По темата за миенето на двигателя естествено че е въпрос на лично решение.Аз преди 5 години направих тая глупост и после около 3 месеца ми прекъсваше оботротомера ..ту работи ту не работи.оправи се от само себе си но миене на двигател с маркуча никога повече.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1021
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Намокрен двигател?

Мнение от Breyton » 18 Апр 2012, 17:11

Аз ги взимам на 9лв бройката.Някой ако иска да свирка.

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook