Смяна тампони на задни макферсони

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от vladobate » 04 Мар 2012, 12:18

KPETEH написа:Направих си подложки, уж да ги слагам и гледам поредната греда. Шарнирната връзка между пръчката към регулатора и скобата на стабилизиращата щанга се разпаднала непоправимо. Колата си се вдига и сваля сама... Пффф немоъ

Напротив нито се вдига нито се сваля сама щеше да го прави ако беше здрава тази връзка и като натовариш колата лостовата система да избута лоста на регулатора и той да пусне по-голямо налягане към амортисьорите. Преди доста време обърнах внимание точно на този възможен проблем при нивоматите в една две теми щото го преживях . Тампоните ми бяха здрави ама и двете бомбета бяха скъсани наполовина по обиколката си и правих нови шапки върху бомбетата огънати по тях и слизащи надолу да захванат и здравата част. Та точно това е слабото място че нивомата блъска здраво налягане като натоварваш задницата и всичко се носи от 2мм ламарина без никакви усилвания нито пък има някакъв вид предпазител отдолу за самата ламарина от влага и кал и си хваща ръждичка с годините даже при мен беше под боята и в един прекрасен ден кат твоя казва бау. Лесно се преглеждат отдолу като си наврете главата между гумата и подкалника ( преди това хубаво е да се измие ) и се вижда това онова даже кат скъсах единия ботуш и погледнах отдолу втория ясно се виждаше купето ама вътре :mhihi: . Така е амортисьора в един момент поема по-голямата да не кажа и цялата тежест на задницата ( зависи колко е надървен демек колко товарим задницата ) пък и кой сменя пружини на нивомат за толкоз годин ми ще омекнат ама нали той си държи здравата работа и ние спокойни и така докато един ден след като пружините отдавна клекнали от умора амортисьора не влезе в купето , доста неприятно. Успех .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от KPETEH » 04 Мар 2012, 13:37

Ето малко снимки.
1. Позициониране на скъсалото се бомбе. После пуснахме 3мм планки от между болтовете надолу по здравата част.
Изображение
2. Болта М16 с който извадихме втулката и самата тя.
Изображение
3. Подложките - външно ф115мм, вътре около 70мм - реално не знам колко трябва да е тъй като не можах да ги сложа вчера.
Изображение
4. Резнах ги на две за да мога да ги сложа без да свалям макферсона.
Изображение
5. Преди малко на работното място. Закрепих положението на фърчащата шарнирна връзка.
Изображение

Напротив нито се вдига нито се сваля сама щеше да го прави ако беше здрава тази връзка и като натовариш колата лостовата система да избута лоста на регулатора и той да пусне по-голямо налягане към амортисьорите.

Прав си - само се вдигаше сама. Понеже се беше скъсала и аз го бутам назад тоя лост на регулатора и след 1км подскача задница, макс се вдигнала отзад чак гумите кат на татра. Спирам, лягам, бутам назад и после пак... 3 пъти докато стигна до работа. Са е максималко назад, тоест долу колата. Лятото слагам поверфлекса отпред, -60 пружини отпред, отзаде 18мм щанга с поверфлекс тампони и я правим лоу райдър, ба* му мамата...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4028
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: Punta Cana, Dominican Republic
Пол: Мъж
Кара: ше кола, а я смени за кенеф... :(
Мечтае да кара: E24 650csl, E34 550csl, E31 850csi, 2002tii turbo

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от VesoPesa » 04 Мар 2012, 22:06

Все си мислех че вече няма какво да ме изненада след всички гледки дето съм виждал, ама това бомбе ме хвърли в 5-та глуха... :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от KPETEH » 05 Мар 2012, 10:47

Сигурно не е зле всички колеги с нивомати да си ги погледнат бомбетата е са като се позатопли - профилактично. Проблема е сериозен!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 23.04.2008
Местоположение: ВАРНА
Кара: вана Чайка

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от .:BENZINO:. » 17 Мар 2012, 10:58

Моите ги гледах,не са скъсани но тампоните ми скърцат.Това би ли могло да бъде предпоставка за скъсване на бомбетата като при тебе?
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от KPETEH » 18 Мар 2012, 15:01

Ако си без нивомат - няма от какво да се притесняваш. Ако си със, най-много да ти влезе само стеблото на амортисьора, което ще ти строши пластмасите... Виж дали вътрешната втулка на тампона се е отлепила от гумата.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 429
Регистриран на: 11.04.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от skylord » 18 Мар 2012, 17:56

Когато скърцат тампоните отзад, почти винаги са скъсани, но с просто око не се виждат, че са скъсани и колко са напукани, чак като се свалят и се усучат си личи колко са зле...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от Bavarishe » 19 Мар 2012, 23:18

а при седана как седи работата с нивомата :shock:
ТДС - Турбо Див Селянин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от vladobate » 19 Мар 2012, 23:21

Bavarishe написа:а при седана как седи работата с нивомата :shock:

На седана пък за кво му е . То една лопата не мпожеш да вкараш отзад :mhihi: , тъй де селяните с кво да го товарят тоз седан :mhihi: . Сериозно има ли такава комбинация щот какъв да й е смисъла .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 429
Регистриран на: 11.04.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от skylord » 20 Мар 2012, 0:00

Има, аз съм с такава комбинация, вози чудесно :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от cod-cdbp » 20 Мар 2012, 3:43

skylord написа:Има, аз съм с такава комбинация, вози чудесно :D


И аз и аз ама не е Е34 :winky:
И да - вози в пъти по стабилно и комфортно :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от Bavarishe » 23 Мар 2012, 20:57

мойта е седанче с нивомат и затуй питам
ТДС - Турбо Див Селянин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 429
Регистриран на: 11.04.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от skylord » 24 Мар 2012, 11:10

Ами всичко е същото като на комбито, само май пружините са по-меки на седана, но са взаимно-заменяеми, тъй като в момента на колата съм с пружини от комби.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от sixstraight » 05 Фев 2017, 21:20

Малко да повдигна темата
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Смяна тампони на задни макферсони

Мнение от sixstraight » 05 Фев 2017, 21:25

Може би е добре да се поглежда там от време на време за да няма експлозия от кори седалки щори говорители и тн
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook