Показания на темп. датчик за перката на клима?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 20.01.2007
Местоположение: Разград&Русе
Кара: Е34 92' TDS (горящ) :)
Мечтае да кара: E90 335d

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от BAI_DOBRI » 06 Ное 2011, 9:29

vladobate написа:Да споделя опит доста интересно и жално :mhihi: . Аз имах ( може би все още , но е прясно и нямам наблюдения ) такъв проблем. Сменях ангренаж и съответно се махна главата което беше добре за мен тъй като мислех ревизия напролет поради същия проблем с вдигане на темп. горе на датчика за 101гр. Та говоря за малкия ТДС ама същото ще важи и за големия , та като падна главата се позагледах в блока през пролуките на водните магистрали и случайно забелязах нещо като "чуждо тяло".Оказа се парче от водна помпа оригинал.Чудно ми беше щот съм правил профилактики две на брой с продухване с водна струя през горния маркуч дет влиза в кратуната и помпата е сменяна , беше напукана ама съвсем цяла. Та в крайна сметка с доста зор извадих над 15-на парчета от разтрошена водна помпа седяли там кой знае откога и не излезли с никви почиствания ( и препарат съм ползвал ) и продухвания на всичкото отгоре се събрали на последния цилиндър отзад и запушили всичко между него и задната ( последна ) стена на блока демек пиле не мое прехвръкне. Та ето ви го едно от много възможните обяснения на необяснимото загряване на ТДС-а и най-лошото е че няма махне по никъв друг начин освен чисто механично и то при махната глава и бъркане с пинсети -минсети и други приспособления и накрая взех и яко духалка с въздух от компресор та повечето парчета ( а мислех че вече няма ) така изхвръкнаха . Та всичкото това беше близо шепа и се вдига няй-вероятно като напъне помпата нагоре и запушва още по-малките дупчици на главата . Супер гадория , бях потресен и не можех да повярвам кво беше туй чудо , но е сигурно че разтрошена перка седи там прави мизерии само дет кат купим колата нищо не знаем по въпроса имайки предвид и как се махат тея парчотии кой да се е занимавал преди това. Та сега си мисля и може парченца да прескачат отвреме навреме и в новия ми радиатор което задълбочава проблема и после пишем теми с еднакви заглавия. Иди че слагай лонглайф антифриз , айде нема нужда кат ша го точим през два-три месеца :mhihi: . Та кофти новина , но пък е и светлина в тунела , дерзайте :mhihi: .ПС: Важно е да се отбележи че човърках в пространството между последния цилиндър и стената на блока най-отзад и всичко това оттам излезе , покрай другите цилиндри чисто и дори няма място да минават тези по-едрички парчета и да отидат до отвора на водната помпа ( махната ) и така да излязат при евентуално някакво промиване с вода или квото и да било друго, трябва си ръчичка на гол блок да пипне с инструменче някакво спешъл и така.

След тази хирургическа намеса проблема продължава ли?
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от vladobate » 06 Ное 2011, 12:20

Писал съм във второто изречение , че е малко рано да правя заклщчения , че снощи се прибрах от извънградско на 7гр. външна темп. и намаше как да я натоваря толкоз че да си проличи както обикновено. Пък и има голяма вероятност от пролетта насам да се е придвижило някое и друго парче към радиатора ( макар че нямам сигурни наблюдения за запушване в него , но е сигурно че трябва пак ревизия радиатора и продухване в обратна посока имайки предвид малките му отвори вътре. Просто исках да наблегна на невъзможността да се прочисти от такъв вид затапване с други методи освен чисто механичен-директен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от Bavarishe » 12 Фев 2017, 0:04

А на Зъба колата вече е при мен с корено различни драми и сега ще и се ма...та
ТДС - Турбо Див Селянин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от Bavarishe » 30 Сеп 2017, 21:35

С 8 цепки на главата и без сегменти бая години изкара :D
ТДС - Турбо Див Селянин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от Bavarishe » 30 Сеп 2017, 21:51

Изображение
ТДС - Турбо Див Селянин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от Zubcho » 30 Сеп 2017, 21:54

То този проблем ако някой го намери защо се проявява евала му правим. :)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Предишна

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook