Показания на темп. датчик за перката на клима?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори


Аватар
Мнения: 264
Регистриран на: 4.01.2011
Кара: bmx

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от vinio » 30 Авг 2011, 21:24

vladobate написа:И що да няма общо датчика на дехидрататора , кво кат е изключена климата то тва си е ключ все нещо може да му се е запекло я нагар , я стопен метал и от друсане и едно друго опа ти верига . И най-лесно да махнете точно на тоя датчик буксата и ако проблема не се появи значи имате попадение , не е нужно да се маха буксата на датчика на главата щото тва е същата проба ама другия възможен проблемен елемент , резултата все ще е изключване на един от двата като дефектен ( евентуално ) . И пак за тва хвърляне на антифриз не е закон божи щот и наполовина отворил термостат или незатворил още повечето налягане и количество флуид ще върти по големия кръг и естествено през мъркучлето струйката ще е по-слаба.

защото няма как фриона да качи налягане с изключен компресор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от vladobate » 30 Авг 2011, 21:35

Брат , не съм толкоз прост и мисля на всички е ясно че няма как да включи по нормалния начин ( демек от повишено на лягане на фреона ) , ако е изключен климатика , но това само при всичко работещо ОК ама тук нали иде реч за нещо фал дето дава . Ами нали си е ключ бря майна може да прави укъсяване и някъде по кабели или вътре в самия датчик все пак има механика някаква и подложена на ускорения ( друсане при пътуване ) може да прави верига колкото и да не ни се ще . Е тва ми беше идеята , не пречи да се провери усилията са нищожни .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от zvetiko » 31 Авг 2011, 15:16

vinio написа:
vladobate написа:И що да няма общо датчика на дехидрататора , кво кат е изключена климата то тва си е ключ все нещо може да му се е запекло я нагар , я стопен метал и от друсане и едно друго опа ти верига . И най-лесно да махнете точно на тоя датчик буксата и ако проблема не се появи значи имате попадение , не е нужно да се маха буксата на датчика на главата щото тва е същата проба ама другия възможен проблемен елемент , резултата все ще е изключване на един от двата като дефектен ( евентуално ) . И пак за тва хвърляне на антифриз не е закон божи щот и наполовина отворил термостат или незатворил още повечето налягане и количество флуид ще върти по големия кръг и естествено през мъркучлето струйката ще е по-слаба.

защото няма как фриона да качи налягане с изключен компресор.



Фриона може да не качва налягане,ама ако датчика е повреден може да подава информация ,че качва,така ,че нищо не пречи да се изключи този датчик и да се види какво ще стане,за това съм писал и как да се идентифицира.
Ако не е той може да се замери и датчика на главата-става съвсем просто с мултицет за 5мин.Обаче Иво иска да е нещо голямо,да смени половината охладителна ситема, вече се е настроил ,че трябва да изхарчи към 200лв. и прави всичко възможно в тази посока. ;)И цялата работа е заради това ,че не му харесва режима на включване на 2-ра степен-разбирам да почваше да грее двигателя.... ;) Като казах това и ми дойде идея-Иво защо не изключиш втора степен и виж дали ще грее двигателя като го понатовариш-така може да получиш някаква информация дали датчика на главата не е повреден/като преди това си проверил как е датчика на дехидрататора/ ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от Zubcho » 31 Авг 2011, 16:40

Имай търпение до събота. Тогава ще сменя термостата, ще почистя/сменя маркучи разни и ще имам отговор къде е проблема. Пак казвам имам малък дебит на охл. течност или не добре обезвъздушена система или и двете. Събота ще се разбере какво.

Edit:
Ей сега ходих да проверя онова малкото маркучле. Надух го с уста и не е запушено. После запалих колата и над 20 мин работи на място. Загря си, но така и не отвори термостата. Не прегря, перката не се включи нито на първа нито на 2-ра степен нито за 1 момент. Не я карах колата защото живея в центъра и после трудно щях да си намеря място. Явно заради зацепеното виско не успя да стигне раб. темп.

Опитите продължават :mhihi:
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от Zubcho » 31 Авг 2011, 19:26

A къде се намира датчика на дехидрататора??? Честно казано никога не съм го търсил ама утре ще го извадя и ще покарам да видим ко ще стане.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 718
Регистриран на: 14.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е55

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от ZLATEN » 31 Авг 2011, 19:55

Под казанчето за чистачките се намира, поне на бензиновите

П.С. След толкова много мъки май е време да вземеш това например http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=l43y4gjzspim и да почнеш да прехвърляш ;)
Има си тяга 740i -> http://www.youtube.com/watch?v=Nt_ZPIrCdEg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от Zubcho » 31 Авг 2011, 20:42

Някой да каже как се стига до тази букса да я извадя и покарам да видим дали ще пуска перката.

Датчика струва 168лв. според Дарукар :bang:
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 718
Регистриран на: 14.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е55

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от ZLATEN » 31 Авг 2011, 21:02

Zubcho написа:Някой да каже как се стига до тази букса да я извадя и покарам да видим дали ще пуска перката.

Датчика струва 168лв. според Дарукар :bang:


Датчика е на дехидратора а самия дехидратор ти написах къде е ;)
Има си тяга 740i -> http://www.youtube.com/watch?v=Nt_ZPIrCdEg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от vladobate » 31 Авг 2011, 21:28

Zubcho написа:Имай търпение до събота. Тогава ще сменя термостата, ще почистя/сменя маркучи разни и ще имам отговор къде е проблема. Пак казвам имам малък дебит на охл. течност или не добре обезвъздушена система или и двете. Събота ще се разбере какво.

Edit:
Ей сега ходих да проверя онова малкото маркучле. Надух го с уста и не е запушено. После запалих колата и над 20 мин работи на място. Загря си, но така и не отвори термостата. Не прегря, перката не се включи нито на първа нито на 2-ра степен нито за 1 момент. Не я карах колата защото живея в центъра и после трудно щях да си намеря място. Явно заради зацепеното виско не успя да стигне раб. темп.

Опитите продължават :mhihi:

Брат , по това което описваш термостата не ти работи коректно или ти нещо се обърка ама зацепеното виско няма нищо общо с достигането на работна темп. Термостата на тоя мотор отваря на 80градуса далеч след като се е изправила стрелката на уреда за темп. на таблото. Или тоя термостат седи ( или се движи в някакви граници ) полуотворен или незнам в какво смахнато положение което сега лятото трудно ще хванеш като бавно загряване на водата , но пък има обяснение като по-малък дебит през големия кръг недостигащ на по-големи натоварвания. Има го и това . Аз вече взех мерки и днес се сдобих с оригинален такъв та ще видим , ако има ефект ще пиша. Датчика трябва да е на самия дехидрататор зад десния фар или съвсем близичко до него пак там по спомен.
Последна промяна vladobate на 31 Авг 2011, 21:37, променена общо 2 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от Peter Angelov » 31 Авг 2011, 21:31

Zubcho написа:Някой да каже как се стига до тази букса да я извадя и покарам да видим дали ще пуска перката.

Датчика струва 168лв. според Дарукар :bang:


Зъбе утре ще се чуем. Мисля че при нас беше някъде
долу в ляво или дясно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от zvetiko » 01 Сеп 2011, 9:05

Zubcho написа:Някой да каже как се стига до тази букса да я извадя и покарам да видим дали ще пуска перката.

Датчика струва 168лв. според Дарукар :bang:


Дехидрататора е в долната страна на казанчето за чистачките-метален цилиндър ,трябва да махнеш и кората на фаровете.Има две букси,коя е твоята съм писал как да разбереш.Между другото може да почистиш ел връзката с нещо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от vladobate » 02 Сеп 2011, 23:00

Отзиви от два дена каране с новия оригинален ( закупен от оторизиран представител ) термостат - не надува грам мъркучите при продължително натоварване и не пуска стряскащата втора степен на климатичната перка , при продължително каране по магистралата със 160-170 км/ч . Преди ми се надървяха здраво мъркучлетата и при малко повечко натискане ( за около 1 минута макс ) ми дигаше темп. в горната част на главата. Има няколко теми с подобни проблеми решени по тоя начин . Стария ( на 5 месеца ) термостат беше БЕР обаче е едно към едно с оригиналния дет сложих барабар с надписи и цифрички по него само дет на новия има и допълнителен надпис BMW е тва ми е чудно като как се прецака мамка му за толкоз кратко време , а вече си бях запланувал сваляне глава и ревизия .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от Zubcho » 03 Сеп 2011, 8:07

vladobate написа:Отзиви от два дена каране с новия оригинален ( закупен от оторизиран представител ) термостат - не надува грам мъркучите при продължително натоварване и не пуска стряскащата втора степен на климатичната перка , при продължително каране по магистралата със 160-170 км/ч . Преди ми се надървяха здраво мъркучлетата и при малко повечко натискане ( за около 1 минута макс ) ми дигаше темп. в горната част на главата. Има няколко теми с подобни проблеми решени по тоя начин . Стария ( на 5 месеца ) термостат беше БЕР обаче е едно към едно с оригиналния дет сложих барабар с надписи и цифрички по него само дет на новия има и допълнителен надпис BMW е тва ми е чудно като как се прецака мамка му за толкоз кратко време , а вече си бях запланувал сваляне глава и ревизия .


Днес или най-късно утре слагам нов термостат Whaler. И ще видим дали ще има разлика. Колата не съм я карал от 5 дни, но последно мисля, че излезе малко въздух от системата. Та скоро ще има ъпдейт.

Честито, че се е разминало отварянето на мотора.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от zvetiko » 03 Сеп 2011, 13:26

Whaler...
Общо взето това ,което е на нашият пазар е голям боклук-май дотук съм изхвърлил 2 на по няколко месеца. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Показания на темп. датчик за перката на клима?

Мнение от Zubcho » 03 Сеп 2011, 13:53

zvetiko написа:
Whaler...
Общо взето това ,което е на нашият пазар е голям боклук-май дотук съм изхвърлил 2 на по няколко месеца. ;)


Чакай бре нали трябва ремонта да мине 200лв. Аз под тази цифра няма да се успокоя :lalala:
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook