Щипки за лайсни?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от sixstraight » 21 Фев 2015, 19:04

jogr написа:Хаха, аз съм с такава "лайстна", то въобще не е лайстна ама карай :lol: Не се пълни с кит, както предполага колегата,
... после китче малко


То е ясно че не става само с кит нали ще падне при второто затваряне на вратата :paranoid: въпроса е дали имаме снимки на цялата кола как изглежда така направена, а долната част на вратите съм решил да ги правя така виждал съм така направени в комбинация с прагове седи отлично за мен.
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от Zubcho » 26 Апр 2015, 9:34

Нова лайсна шофьорска врата произведена в Тайван/Китай 33лв.(с отстъпката) Нова лайтна произведена някъде си в оригинална опаковка 120лв. Щипки има в ЕМ Комплект 33 ако не се лъжа и са 40ст. бройката. По-добре си купувайте нови лайсни, че старите обичат да загниват. Преди да монтирате новата лайстна я огледайте дали е права. Поставя се първо от горната страна и после от долната щраква.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 9.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E34 TDS
Мечтае да кара: M5 с гуми за горене

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от D_U_D_E_ » 26 Апр 2015, 19:57

Zubcho написа:Нова лайсна шофьорска врата произведена в Тайван/Китай 33лв.(с отстъпката) Нова лайтна произведена някъде си в оригинална опаковка 120лв. Щипки има в ЕМ Комплект 33 ако не се лъжа и са 40ст. бройката. По-добре си купувайте нови лайсни, че старите обичат да загниват. Преди да монтирате новата лайстна я огледайте дали е права. Поставя се първо от горната страна и после от долната щраква.

:conf: 500 кинта за лайсни няма как да дам.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 31.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E34
Мечтае да кара: E31
Детайли за колата: 520i 24V автомат

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от fizzy » 22 Май 2015, 12:18

Да не пускам нова тема имам няколко въпроса :) Лайстна на старо не е хава работа така ли? И щипките отделно се купуват? Общо взето за да пасне хубаво трябва да се бръкна 40 кинта за лайстна и още 2-3 лева за щипки така ли да го разбирам :D А другия ми вариант е да я купя на старо и да мацам със силикон?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1300
Регистриран на: 30.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 524td лЕто господне '90-то
Мечтае да кара: по път без дупки

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от alchohol » 24 Май 2015, 16:35

Едва ли ще минеш само с 2-3 лв за щипки, но иначе е горе-долу така. Аз преди няколко години си смених лайсните по вратите. Купих ги на старо, тук от форума, защракнах ги и само на една от вратите пипнах малко със силикон, че беше леко отчупена. В сравнение с преди, когато бяха душмански навити с рапидки, положението е направо розово ;)
Дизела е кат' копейка- дрънне, бръмне и офейка :driving: :driving: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 9.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E34 TDS
Мечтае да кара: M5 с гуми за горене

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от D_U_D_E_ » 26 Май 2015, 17:30

Проблема е че няма прави лайсни, всичките са криви и повечето с отчупени парченца, най-вече където са били щипките. А иначе 2-3 лева са 2 щипки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от ивчо » 27 Май 2015, 7:18

Преди много време имаше нещо като тях, само че на метър ! Защо не провериш и тази опция щом нови са ти скъпи ?!
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 31.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E34
Мечтае да кара: E31
Детайли за колата: 520i 24V автомат

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от fizzy » 30 Май 2015, 12:28

ивчо написа:Преди много време имаше нещо като тях, само че на метър ! Защо не провериш и тази опция щом нови са ти скъпи ?!


Е за такова нещо не бях чувал :shock: Из интернет ли да търся? Или в магазин за авточасти? Даже не ми е хрумвало, че има такова нещо като лайстна на метър :D От Пловдив съм, ако някой от тук има идея да сподели :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 9.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E34 TDS
Мечтае да кара: M5 с гуми за горене

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от D_U_D_E_ » 31 Май 2015, 16:13

Няма как да стане на метър. Самите лайсни да изрязани по различен начин от двете страни, така че да не опират като се отваря вратата. Ако са на метър няма как да се направи скоса.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от intention » 01 Юни 2015, 18:33

Освен с някакъв вид "тапичка"....
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от Митко Стоянов » 02 Юни 2015, 8:44

Като гледам как не ви се дават пари за елементарни части за вече архивен модел, май е време да минете на следващата 5-та серия
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от ивчо » 02 Юни 2015, 8:56

То пъкккк, щото там ще им се дават сигурно :mhihi:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от Митко Стоянов » 02 Юни 2015, 10:56

Там поне е залят пазарът на втора употреба части, за разлика от Е34-ките. А и ако забелязвате, читавите части за Е34 вървят по-скъпо от за Е39...
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 31.08.2013
Пол: Мъж
Кара: E34
Мечтае да кара: E31
Детайли за колата: 520i 24V автомат

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от fizzy » 02 Юни 2015, 16:46

Май към мацане със силикон вървят нещата :D Пари не ми се дават, защото са ми спестени я подарък я съм си спестил някой обяд. Като завърша и почна работа ще се къпя в ластни :ok: Дай боже и една Е39-ка :twisted: А относно частите съм подчувал от тук от там, че Е34 вече се водят ретро и съответно и цените се вдигат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Щипки за лайсни?

Мнение от Zubcho » 08 Юни 2015, 17:51

fizzy написа:Май към мацане със силикон вървят нещата :D Пари не ми се дават, защото са ми спестени я подарък я съм си спестил някой обяд. Като завърша и почна работа ще се къпя в ластни :ok: Дай боже и една Е39-ка :twisted: А относно частите съм подчувал от тук от там, че Е34 вече се водят ретро и съответно и цените се вдигат.


Майна, мани ги циганиите. Нова лайстна от Тайван - 33лв. Това са 5 кутии цигари да го еа. Купи си по 1 на месец и за 4 месеца си ги взел всичките. Втора употреба не си струва.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook