Почистване мрежата под капака на клапаните

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1415
Регистриран на: 5.06.2008

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от Peter Angelov » 28 Апр 2010, 17:02

BMario написа:
Peter Angelov написа:Здрасти момчета, то хубаво било ами как човек да разбере дали има подобни неща :dunno:
Аз примерно съм 95 г. И ако се наложи какво по точно трябва да се сменя :?: ако може схема :bchug:
Примерно аз сменям масло на 5000 км. или на една година как да разбера за подобен проблем :dunno: Оня ден свалях АГР - клапана прекрасен няма гряс по него и т.н. последно преди година чистих колекторите и почти нищо нямаше в него. Какво влияние оказва проблема върху работата на двигателя :?:

Благодаря Ви

Ами Колега,прочети пак внимателно всичко написано до твоя пост. :winky:


Аз много добре съм прочел :mhihi: А и ти кат си прочел кажи ми по какво да разбера дали имам или нямам - точно инфо. Кажи ми къде точно пише какво прави колата когато има тоя проблем - това разбрахме че гори масло. Аман от разбирачи :mhihi:Или просто си спамиш :D

P.S. Идеята е някой който е в час да даде по пълна информация за въпросния проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от arr0gance » 28 Апр 2010, 19:52

[/quote]Аз много добре съм прочел :mhihi: А и ти кат си прочел кажи ми по какво да разбера дали имам или нямам - точно инфо. Кажи ми къде точно пише какво прави колата когато има тоя проблем - това разбрахме че гори масло. Аман от разбирачи :mhihi:Или просто си спамиш :D

P.S. Идеята е някой който е в час да даде по пълна информация за въпросния проблем.[/quote]

Добре де,не си вчерашен,къде по точно прочете "Проблем с мрежата под капака на клапаните,симптоми и решаването на проблема" ?! Колегата който си цитирал наистина е прав,че всичко е изписано.Не се заяждам,ама изгуби 2 мин в четене,вместо да се преповтарям.Цялата работа е като профилактика (като при изчистването на радиатора и кулера),а евентуално,ако съществува като проблем,всичко го има в 1стр. :yes:
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от dinozab » 28 Апр 2010, 20:42

ivan. написа:е не е ли по-добре тия маслени пари да ги издухва турбината,вместо да се задръстват в некакъв филтър :roll:

Иване духнала ти се е гарнитурката на теб в та Англия бре :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Нали за да ги духне турбото тия пари трябва да минат през филтъра затва трябва да е чист.Ако пък го няма тоя филтър тогава турбото ще духне право и маслото.Мой и някой клапан да придъчи от зор особенно твоя дзер с два охлюва :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И съм ти пратил едно Л.С. и ощи не си ми отговорил щи пращам мутри та овесват над Ла Манша :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от ivan. » 30 Апр 2010, 11:46

dinozab написа:
ivan. написа:е не е ли по-добре тия маслени пари да ги издухва турбината,вместо да се задръстват в некакъв филтър :roll:

Иване духнала ти се е гарнитурката на теб в та Англия бре :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Нали за да ги духне турбото тия пари трябва да минат през филтъра затва трябва да е чист.Ако пък го няма тоя филтър тогава турбото ще духне право и маслото.Мой и някой клапан да придъчи от зор особенно твоя дзер с два охлюва :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И съм ти пратил едно Л.С. и ощи не си ми отговорил щи пращам мутри та овесват над Ла Манша :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Може и да е духнала,ама.. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
А как ги духва турбото когато го няма тоя фитер ,тогава пътя си им е чист:roll:
Интересно ми е само и каква ще е тази работа ,на коли с 6-ца клапани го има ,а на кола с 7-клапан няма такъв филтер :roll:
Иначе евала на колегата за темата.
Изображение
by ''kompleksa''

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от Пресиян Василев » 30 Апр 2010, 18:57

О Ванка де се изгуби.
6-ца клапаните стават от почти всички Екотек мотори на Хлопел,там разни вектри ,астри и т.н
Бая са по евтини :mhihi:
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 9.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E34 TDS
Мечтае да кара: M5 с гуми за горене

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от D_U_D_E_ » 06 Май 2010, 3:49

и пак нещо не ми е ясно. Колегата ivan ми се струва, че е прав, ако е запушена тая мрежа няма да излизат тея картерните изпаренияи всъщност няма да влиза в турбината нищо освен чист въздух. А в тая насока, повишава ли се налягането или какво ще стане вътре ако се запуши тоя отдушник.


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от dinozab » 06 Май 2010, 9:58

Ако се запуши тоя отдушник ще му избият всичките гарнитури на двигателя от налягането.Тази мрежа-филтър трябва постоянно е чиста за да няма налягане в мотора и в същото време да не консумира масло ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.03.2010
Пол: Мъж

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от llll » 08 Май 2010, 11:41

Нещо тоя отдушник не е май отдушник... Защото не изхвърля маслените пари извън двигателя а само ги насочва в "горния" картер. Като се замисля, май изхвърлянето на маслените изпарения може да стане само през ЕГР- а (който и аз съм запушил...). Или нещо бъркам?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от arr0gance » 09 Май 2010, 15:22

llll написа:Нещо тоя отдушник не е май отдушник... Защото не изхвърля маслените пари извън двигателя а само ги насочва в "горния" картер. Като се замисля, май изхвърлянето на маслените изпарения може да стане само през ЕГР- а (който и аз съм запушил...). Или нещо бъркам?


Нещо по скоро бъркаш,защото на кутията на възд. филтър има пишка която влиза в капака и това играе роля за отдушника,който извежда двигателните газове към турбината,или греша.... :paranoid:
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от dinozab » 10 Май 2010, 12:50

arr0gance написа:
llll написа:Нещо тоя отдушник не е май отдушник... Защото не изхвърля маслените пари извън двигателя а само ги насочва в "горния" картер. Като се замисля, май изхвърлянето на маслените изпарения може да стане само през ЕГР- а (който и аз съм запушил...). Или нещо бъркам?


Нещо по скоро бъркаш,защото на кутията на възд. филтър има пишка която влиза в капака и това играе роля за отдушника,който извежда двигателните газове към турбината,или греша.... :paranoid:

Нищо не грешиш точно така е. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: Нови хан София
Пол: Мъж
Кара: Е34 525ТДС
Мечтае да кара: Е 38 Дизел
Детайли за колата: Снегорин
http://prntscr.com/c056ee

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от \MITETO\ DSB » 10 Май 2010, 21:43

viewtopic.php?f=7&t=198158&start=0
Колеги като чета темата имам съмнения че този проблем които имах може да е от тази мрежа.
Има нещо вярно ще измия капака пък да видим какво ще стане.Да добавя още че откакто смених О-пръстена с по дебел там нямам теч но се появи от друго място все още немога да разбера от къде е? Но това е друга тема.
Колеги само да попитам като се сваля капака на клапаните задължително ли трябва да се смени гарнитурата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от arr0gance » 13 Май 2010, 10:56

\MITETO\ DSB написа:http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=7&t=198158&start=0
Колеги като чета темата имам съмнения че този проблем които имах може да е от тази мрежа.
Има нещо вярно ще измия капака пък да видим какво ще стане.Да добавя още че откакто смених О-пръстена с по дебел там нямам теч но се появи от друго място все още немога да разбера от къде е? Но това е друга тема.
Колеги само да попитам като се сваля капака на клапаните задължително ли трябва да се смени гарнитурата.


Препоръчително е,но ако скоро си отварял капака,може и да минеш с нея,но един път като вземе форма е трудно да я нагодиш пак така и можеш да очакваш теч някъде,ако рискуваш.Все пак говоря от личен опит,който може да не ми достига,така че нека някой по вещ се изкаже. :yes:
п.п възможно е мрежата да е много тинясала и от това да ти е проблема,но без да провериш неможеш разбра :D
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от dinozab » 13 Май 2010, 20:51

\MITETO\ DSB написа:http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=7&t=198158&start=0
Колеги като чета темата имам съмнения че този проблем които имах може да е от тази мрежа.
Има нещо вярно ще измия капака пък да видим какво ще стане.Да добавя още че откакто смених О-пръстена с по дебел там нямам теч но се появи от друго място все още немога да разбера от къде е? Но това е друга тема.
Колеги само да попитам като се сваля капака на клапаните задължително ли трябва да се смени гарнитурата.

Гарнитура задължително нова.А за теча едва ли е била виновна вентилацията на картерните газове.Между другото погледни си щеката за маслото точно където влиза в картера долу също много често от там тече.Слагай по-дебел О-пръстен за да не я сваляш и нея по 100 пъти ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 27.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525tds 96' M51

Re: Почистване мрежата под капака на клапаните

Мнение от VSDriver » 09 Юни 2017, 9:55

Здравейте колеги, след като се канех от много време да извърша процедурата по почистването на мрежата под капака на клапаните (филтъра за картерни газове на 2.5tds) на моята е39-ка тези дни най-накрая се захванах. Направих всичко както е описал колегата в началото на темата. Почистих мрежата с обезмаслител и бензин, след което я изчаках да изсъхне хубаво и я издухах с компресор. Преди да направя профилактиката течеше масло през малкото отворче на капака на клапаните, както и между чисто новата гарнитурка на ЕГР и всмукателния колектор. След като изчистих мрежата, сложих нова гарнитура на капака на клапаните и почистих всички стари течове и стана чудо. Вече не тече масло от тези места и мотора работи много по-добре. Хубаво е да се прави профилактика на тази мрежа от време на време. :D


Поздрави на колегата за хубавата тема. :clap:
BMW POWER

Предишна

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook