Съвет за спортен филтър и масло?!

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 29.10.2009
Местоположение: Stara Zagora
Пол: Мъж
Кара: E34 520i

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от Shishmanov » 10 Апр 2010, 15:57

Напълно съм съгласен с колегата кирилилиев - външния филтър т.е. конусния определено дава по добър ефект откъм вървене и звук. Панелния на практика не върши никаква работа или поне не е нещо осезаемо, тъй като проблема на оригиналния въздушен филтър не е че няма пропускливост - напротив, има достатъчно. Кутията и въздуховодите правят съпротивление. Та като си сложиш панелен филтър чисто си дал пари на вятъра, ефект няма да усетиш.
Аз имам известни наблюдения и опит над конусните филтри менте т.е. по 20-30лв които са. Вършат добра работа, а незнам още някой да си е прецакал мотора с такъв, но е вярно че не пречистват добре въздуха. Но все пак не живеем в пустиня където запрашеноста е голяма...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от kirililiev » 10 Апр 2010, 16:11

kraininski написа:
kirililiev написа:момци,незнам кви глупости говорите,моя мотор вече е на 480 000км,кара се основно по пистите,зимата като го карам с 10/40 на пълна гас гори 2 литра на 1000,като сложа 10/60 за 7000км доливам 200 грама.ако някой беше направил темата за маслата важна щяхте да сте по наясно за кво точно иде реч,м20 го дават с допотопно масло щото през 80-те години са нямали друго,са щом експлотационния клас одговаря на мотора тва значи че може да се кара с него.



принципно имаш право....важното е мазане да има...но пък и високия разход на масло е кофти все пак литър качествено такова е 10+ лева


исках да кажа че при натоварване(особенно на пистите)некачественото масло 10/40 го прави на чорба и го гори като за световно,а с истинско масло няма мърдане ;) не двигателя е проблема понякога,а гадните масла :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 17.02.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525i

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от Maratilov e34 » 10 Апр 2010, 20:04

Колега асам сас панелен метален в котията и сам много доволен.Надупчил сам котията смуча здраво зжокат муе супер.Карам сас 10W40 Кастрол многосам доволен интересувам са Чип на 130 кония мотора можели да се сложи и колко пари излиза.Благодаря предварително.. :help:
И един мармот завиваше шоколада в калници от Опел

Бобо Дебелия
Аватар
Мнения: 509
Регистриран на: 11.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E30/E36/E34

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от methanol » 10 Апр 2010, 20:35

kirililiev написа:исках да кажа че при натоварване(особенно на пистите)некачественото масло 10/40 го прави на чорба и го гори като за световно,а с истинско масло няма мърдане ;) не двигателя е проблема понякога,а гадните масла :idea:


Като се заговорихме за масла сподели каква беше добавката за запазване на вискозитета която използваше ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от kirililiev » 10 Апр 2010, 21:35

methanol написа:
kirililiev написа:исках да кажа че при натоварване(особенно на пистите)некачественото масло 10/40 го прави на чорба и го гори като за световно,а с истинско масло няма мърдане ;) не двигателя е проблема понякога,а гадните масла :idea:


Като се заговорихме за масла сподели каква беше добавката за запазване на вискозитета която използваше ти?


виско стабил ползвам,на лики моли е.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от Alexch » 11 Апр 2010, 14:31

Maratilov e34 написа:Колега асам сас панелен метален в котията и сам много доволен.Надупчил сам котията смуча здраво зжокат муе супер.Карам сас 10W40 Кастрол многосам доволен интересувам са Чип на 130 кония мотора можели да се сложи и колко пари излиза.Благодаря предварително.. :help:


Колега, не си чел внимателно. Аз съм с чип точно на тоя мотор! Купих цялото ЕКУ вече чипнато и смятам, че не ми излезе много пари, но рядко се намират такива оферти ;) Предполагам, че да ти програмират чип и да ти го сложат на твойто ЕКУ ще излезне 200-300 лв (не съм проверявал - гадая). Колкото до разликата от със и без чип, то ако си познаваш колата добре и дълго си се мъчил с тоя мъртвец, определено се усеща положителна промяна. Особено в ниските обороти реагира по-бързо на подаване на газ. Но не очаквай колата да полети :mhihi: За разхода на гориво още не мога да кажа, защото я газя много докато се нарадвам на чипа :driving:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1419
Регистриран на: 6.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E65

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от ddddk » 12 Апр 2010, 8:47

Аз само за маслото ще добавя моя опит:

Мойта кола беше страхотна масларка и е порядъчно износена на неизвестни километри (таблото ми е подменено с аналогово)

От както сложих Castrol EDGE 10W60 се наложи да отговарям на следните въпроси:
BENZINO_VN: "Абе, твоя мотор що е толкова тих...?"
съпругата ми: "Ти пак ли си правил някакви ремонти?!? Двигателят звучи съвсем друго!"
автомонтьор: "Абе, що казваш, че пак е текнало от гарнитурата на картера след като я сменихме?!? :evil: Виж го, бе картерът ти е сух! :twisted: Чак прах е хванал! :twisted: "

Така че, колеги от тук на татък и М10 да имам пак ще му сложа това масло.

Поздрави,
Д
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 17.02.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525i

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от Maratilov e34 » 12 Апр 2010, 19:59

Колега благодария за информацията. :yes:
И един мармот завиваше шоколада в калници от Опел

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 664
Регистриран на: 16.06.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 318i
Детайли за колата: M43B19TU

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от TheKiller » 07 Май 2010, 17:35

ddddk написа:Аз само за маслото ще добавя моя опит:

Мойта кола беше страхотна масларка и е порядъчно износена на неизвестни километри (таблото ми е подменено с аналогово)

От както сложих Castrol EDGE 10W60 се наложи да отговарям на следните въпроси:
BENZINO_VN: "Абе, твоя мотор що е толкова тих...?"
съпругата ми: "Ти пак ли си правил някакви ремонти?!? Двигателят звучи съвсем друго!"
автомонтьор: "Абе, що казваш, че пак е текнало от гарнитурата на картера след като я сменихме?!? :evil: Виж го, бе картерът ти е сух! :twisted: Чак прах е хванал! :twisted: "

Така че, колеги от тук на татък и М10 да имам пак ще му сложа това масло.

Поздрави,
Д

На какви парички го взимаш това масло колега?
/// 6>4
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1419
Регистриран на: 6.08.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E65

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от ddddk » 07 Май 2010, 18:08

Всичко купувам само от mitko_n1

Поздрави,
Д
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Омега А '86; E53 3.0d '06

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от Нено Б. » 09 Май 2010, 0:39

Щом е за филтър-KN панел. Струва ~150лв, кит за почистване и напояване е 50лв(последният може да не се купува на първо време).
А конусите...за какъв "по-добър" ефект говорите?! Панелът вдига 3 коня(примерно), конусът кво-20 ли вдига?!
А това, че в жегите може да смуче топло? Че се цапа повече, че може да засмуче вода, че е занимавка, докато го монтираш?
Ето тва вече е конус- http://www.knfilters.com/kits.htm Искаха ~400 лв с монтаж. Ся ме е яд, че взех панела. Кой знае за ква тъпотия съм ги похарчил :banghead:
rwd фен

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от Alexch » 10 Май 2010, 15:26

Колеги, искам малко да възродя темата със следния въпрос: След като се сложи спортен филтър (независимо дали панелен или конусен, евтин или скъп) трябва ли да се пренастройва дебитомера поради промяната в дебита на въздуха или той сам си я отчита. Може ли да се смени дебитомера с друг по-подходящ или има само един дебитомер за съответния двигател независимо от другите интервенции. Въобще пишете кой какво е правил или чул че се прави! :mhihi:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от Zubcho » 10 Май 2010, 22:26

Нищо не пипаш, само караш. :lalala:
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Бобо Дебелия
Аватар
Мнения: 509
Регистриран на: 11.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E30/E36/E34

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от methanol » 10 Май 2010, 22:46

Слагаш и караш може да ти се стори че има забавяне при рязко подаване на газ, грешиш и преди го е имало просто не си го забелязвал :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Омега А '86; E53 3.0d '06

Re: Съвет за спортен филтър и масло?!

Мнение от Нено Б. » 11 Май 2010, 14:40

methanol написа:Слагаш и караш може да ти се стори че има забавяне при рязко подаване на газ, грешиш и преди го е имало просто не си го забелязвал :mhihi:

Не, те по принцип ги дават(спортните филтри), че подобряват throttle response, демек колата става по-отзивчива при подаване на газ.
rwd фен

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook