Въпрос за Електрохроматично огледало?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от ivan. » 17 Фев 2010, 16:46

VesoPesa написа:ако нещо не се бъркам с огледало от друга кола, това е другия вид огледало с датчик за оригиналната аларма ;)

Оригинална аларма има,но диода на алармата премига от големия въздухопровод върху таблото :roll:
Изображение
by ''kompleksa''

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4028
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: Punta Cana, Dominican Republic
Пол: Мъж
Кара: ше кола, а я смени за кенеф... :(
Мечтае да кара: E24 650csl, E34 550csl, E31 850csi, 2002tii turbo

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от VesoPesa » 17 Фев 2010, 16:54

От това което гледам в момента, излиза че алармените системи са 4, като на една от тях със сигурност тоя индикатор на таблото си е просто диод който мига, а горе на огледалото е датчика :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от tsb_bg » 17 Фев 2010, 17:15

ivan. написа:... Аз ако може да попитам за светлинния сензор (на такова огледало)-сензора на стъклото на огледалото е ясно за какво служи,но тоя от външната страна на рамката на самото огледало,''гледащ'' напред,за какво е?

Светлинните сензори са два и мерят интензитета на светлината пред колата (нормалното осветяване през съответната част от денонощието) и зад колата (променящо се според осветяването от фаровете на колите зад вас). На базата на съотношението между двата сигнала управляващия модул преценява дали и колко да "затъмни" огледалото

PS платката която се вижда в корпуса на огледалото на снимката е за сензора на дистанционното на централното заключване (евентуално и алармата) когато се управлява с IR (инфрачервен контрол - For vehicles with Infrared remote control S875A) а не с радио-честотно управление

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4028
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: Punta Cana, Dominican Republic
Пол: Мъж
Кара: ше кола, а я смени за кенеф... :(
Мечтае да кара: E24 650csl, E34 550csl, E31 850csi, 2002tii turbo

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от VesoPesa » 17 Фев 2010, 17:21

tsb_bg написа:Светлинните сензори са два и мерят интензитета на светлината пред колата (нормалното осветяване през съответната част от денонощието) и зад колата (променящо се според осветяването от фаровете на колите зад вас). На базата на съотношението между двата сигнала управляващия модул преценява дали и колко да "затъмни" огледалото


Аз съм с електро-хроматично и имам само един сензор :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от cod-cdbp » 17 Фев 2010, 17:27

VesoPesa написа:
tsb_bg написа:Светлинните сензори са два и мерят интензитета на светлината пред колата (нормалното осветяване през съответната част от денонощието) и зад колата (променящо се според осветяването от фаровете на колите зад вас). На базата на съотношението между двата сигнала управляващия модул преценява дали и колко да "затъмни" огледалото


Аз съм с електро-хроматично и имам само един сензор :dunno:


На това му се вика DWA4, а на по старото с датчика на тавана DWA2 и DWA3
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от tsb_bg » 17 Фев 2010, 17:31

VesoPesa написа:... Аз съм с електро-хроматично и имам само един сензор :dunno:

Погледни отпред (от към стъклото) огледалото. Има една вдлъбнатина и там е предния сензор. Ако при включен контакт го закриеш с ръка (контролния модул отчита пълна тъмнина пред колата и осветяване в огледалото и го затъмнява :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от Zubcho » 17 Фев 2010, 18:50

tsb_bg написа:
VesoPesa написа:... Аз съм с електро-хроматично и имам само един сензор :dunno:

Погледни отпред (от към стъклото) огледалото. Има една вдлъбнатина и там е предния сензор. Ако при включен контакт го закриеш с ръка (контролния модул отчита пълна тъмнина пред колата и осветяване в огледалото и го затъмнява :D


И трябва да си поне на габарити или фарове, за да се случи това. (може и да греша де)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 19.06.2005
Местоположение: Sofia Sitniakovo
Кара: Е34 TDS
Мечтае да кара: E31 M60B40

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от naki4a » 17 Фев 2010, 18:57

Отпред на дупката има капачка, но на самото огледало няма нищо нито от пред, нито отзад нито вътре както се вижда на снимките. Та наистина почвам да се чудя дали има ел. затъмняване!

Иначе за колегата Иван до колкото знам предния датчик е ако грее слънце да го затъмнява пак! Ама дали е така... :dunno:


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от ivan. » 17 Фев 2010, 19:52

naki4a написа:Отпред на дупката има капачка, но на самото огледало няма нищо нито от пред, нито отзад нито вътре както се вижда на снимките. Та наистина почвам да се чудя дали има ел. затъмняване!

Иначе за колегата Иван до колкото знам предния датчик е ако грее слънце да го затъмнява пак! Ама дали е така... :dunno:

Точно така е :yes:
Разбрах го в времето между последния ми пост и .........едно е ясно и двете ''очи'' са светлинни сензори и са офф само на R
Изображение
by ''kompleksa''

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от ///peter » 17 Фев 2010, 21:35

ivan. написа:Светлинен сензор трябва да има.
Аз ако може да попитам за светлинния сензор (на такова огледало)-сензора на стъклото на огледалото е ясно за какво служи,но тоя от външната страна на рамката на самото огледало,''гледащ'' напред,за какво е?


Най-просто казано, следи за интензитета на светлината. Ако от пред е по-тъмно отколкото от зад, тогава затъмнява.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 10.04.2010
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW e34 ACS
Мечтае да кара: M6

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от shabanski » 06 Окт 2011, 9:40

И аз от вчера съм собственик на такова огледало с копчето от долу, но колата ми е 92г. и има заводската букса с 3 кабела както кавате + - и за задната, но огледалото има букса с 10 кабела. Рових се из форумите и останових, че от тези десет кабела трябва да свържа пин 10 кафяв пин 3 жълт и пин 1 сив към моите 3 съответно кафяв червенозелен и сивочерен.

Въпроса ми е дали е така наистина защото неми се иска да объркам нещо :bchug:
Mpowering People

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 10.04.2010
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW e34 ACS
Мечтае да кара: M6

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от shabanski » 10 Окт 2011, 11:55

вързах го :driving: електрохроматичната функсия работи, кабелите от огледалото са кафяв и жълт както следва - и + само за сивия кабел пише, че е за задната вързах го към третия кабел на заводската инсталация, но като включа на задна нищо не се променя, но и така да остане не е болка за умиране. Като имам време ще се заиграя по сериозно и ще се опитам да оправя и сигнала от задната.


Ако имате идеи споделете ги колеги. Знам, че темата е старичка, но все пак на някои може да му помогне :bchug:
Mpowering People

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от vladobate » 10 Окт 2011, 20:49

И аз взех скоро колата с такова огледало , но не е вързано даже няма и кабелче някво от него да излиза .Та какво му трябва евентуално като букса ли , някакви снимки да се ориентирам за евентуално преправяне или набавяне на буксичка , ще бъда благодарен.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 10.04.2010
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW e34 ACS
Мечтае да кара: M6

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от shabanski » 11 Окт 2011, 11:05

Колега, на основата на огледалото има 2 пластмасови капачета като ги махнеш ще видиш самата букса и кабелите, от нея аз извадих нужните ми пинове които съм описал в предишния пост и ги вързах на оригиналната инсталация :yes:
Mpowering People

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 13.10.2014
Местоположение: Благоевград
Кара: BMW-E34-М50
Мечтае да кара: BMW-E32-767i

Re: Въпрос за Електрохроматично огледало?

Мнение от speedmeter » 05 Ное 2014, 13:52

Здравейте Колеги, да извадя малко от прахта тзи тема и да направя едно запитване. От скоро се сдобих и аз с ел. Хроматично огледало. Модела ако не се лъжа е DWA 4 .. С двата сензора и врътката за вкл и изкл. Заводската ми инсталация е с 3та кабела, но на огледалото както е описал колегата са 10. Но цветовете не отговарят на неговите. Например пин 10 е кафяв с червена ивица. Но пин 3 е лилав с бяла. А пин 1 е син с жълта. Интересува ме разликата само в цветовете ли е?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook