Окчване Е34-touring?

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Re: Окчване Е34-touring?

Мнение от Tod » 05 Ное 2009, 22:27

Stanchev написа:пусни я колкото може от регулатора и съм 100% сигурен, че ще си повече от доволен ;)


Моето комби, по този начин изкара един месец и пак започна да вози все едно отзад всичко е заварено и няма грам ход!
Въпреки, че задницата е свалена, все едно е натоварено с картофи!
Може би решението при мен е смяна на сферите или нови амортисьори!?????
Поздрави!
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 429
Регистриран на: 11.04.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Окчване Е34-touring?

Мнение от skylord » 05 Ное 2009, 22:48

Мда и при мен беше така, взех направо един нивомат от комби и го сложих и нещата се оправиха, незнам дали беше от пружините или сферите, защото амортесьорите не бяха протекли - сега имам 3 амортесьора, пружини, сфери за продаване - някой ако иска :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Окчване Е34-touring?

Мнение от cod-cdbp » 06 Ное 2009, 7:32

оф аз трябва да сменя едната сфера а така ме мързииииииии
Изображение


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Окчване Е34-touring?

Мнение от dinozab » 06 Ное 2009, 10:11

Tod написа:...

Моето комби, по този начин изкара един месец и пак започна да вози все едно отзад всичко е заварено и няма грам ход!
Въпреки, че задницата е свалена, все едно е натоварено с картофи!
Може би решението при мен е смяна на сферите или нови амортисьори!?????
Поздрави!

А повдигна ли ти се задницата като почна пак да вози твърдо?Щото и при мен го имаше тоя ефект и на два пъти я свалях и сега вече половин година няма проблеми вози си доволно меко отзад :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 429
Регистриран на: 11.04.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Окчване Е34-touring?

Мнение от skylord » 06 Ное 2009, 20:35

Твърдото и мекото возене явно е някакъв "ефект" от това че се намалява хода на амортесьора... аз като смених новомата не съм регулирал нищо - клапана беше застопорен на средно положение - сменихме маслото като го източихме отдолу от пробката на запален двигател наляхме новото и колата от клекнала застана на идеалното ниво даже леко вирната с новите пружини от туринг (аз съм със седан). И така, както е в момента вози идеално, няма нищо общо с предишното изхвърляне по бабуните и твърдото возене. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 27.02.2009
Местоположение: Варна

Re: Окчване Е34-touring?

Мнение от stefanelo » 11 Ное 2009, 18:06

към колегата Николай Занчев! Не си демонтирай нивомата! просто си напълни сферите.и при мен возеше по същия начин.Моите ги ремонтира един майстор във Варна който се занимава само с хидравлични системи на Ситроените.Намира се на ул.Райна княгиня 8 до зеленчукова борса казва се Митко. Струваше ми 280лв за 2-те сфери работа за 1 ден телефона после ще го напиша
Натиснах леко газта и оставих на 100метра един Golf 3 хаха

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.08.2009
Местоположение: София

Re: Окчване Е34-touring?

Мнение от bornet » 10 Яну 2016, 5:33

Колеги, имам същият проблем с нивомата на моята Е 34 - вози твърдо. Кажете добър специалист/сервиз в рамките на Сафия и околностите, където да решат проблема. Благодаря предварително!
Простите неща не са толкова прости, колкото изглеждат!

Предишна

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook