Водна помпа за ТДС - изберете правилната!

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 94' 525тдс
Мечтае да кара: совалка

Мнение от AceMF » 26 Мар 2009, 10:28

За печката водната помпа на HEPU е 121,60лв., а оргиналдъто от Дару е 184,88лв., май ще дам малко повече пари, дано поне да е наистина оригинална.
dokie написа:http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB51&mospid=47370&btnr=26_0072&hg=26&fg=10
Номер 2 на схемата ако не греша...
И моето е напукано...
80-90лв ми казаха - за качествено

При мен също е за смяна, като оригиналното е тъкмо колкото водната помпа, а на SWAG примерно е точно в тези граници - 88лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Мнение от NikiNikolov » 26 Мар 2009, 20:46

Тази като я гледам е правена в час по трудово. Мойта като я сменях на HEPU или нещо подобно за 70 лв. я взех, добра турбина, просто си личи метал, а не ламаринки. Там откъдето си я взел тая помпа да отиваме и да трошима на някой врата, баги тъпаците, защо нямам проблеми с това което купувам - никакви, и никой не се е оплакай каквото съм му взел от мойте хора :evil: , докога ще трябва да пърпим такива тъпаци, да пробутват сделано в китай, ма те китайците и по-добре ще го направят даже, тия италиянци = турци ли са кви са незнам. Просто нямам думи. :evil:


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Мнение от Хаос » 29 Мар 2009, 14:20

dinozab написа:
Хаос написа:...

dinozab написа:Никоя помпа с метална турбина няма дебита на тия с "пласмасова" турбина.

А това как го сметна?

Колега разгледай внимателно витлата на металната и на една оригинална пласмасова и сам ще си отговориш на въпроса.

Разгледах внимателно и са направо 1 към 1. Даже конструкцията им е еднаква, само материала е различен.
Благодарности на mitko_n1 за помпата! Точна работа -> точен човек. : )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Мнение от arr0gance » 02 Апр 2009, 9:57

Та така и аз да се похваля...преди няколко месеца си закупих водна помпа от много хвалените Ауто +.Помпата НЕ СЪМ я монтирал Никога,защото нямах време,а може би съдба...Всеки път като мислех да я сменям, все нещо ставаше и така си останах със сменянето само.Та радвам се че не я сложих, и сега мисля да послушам вас и да си поръчам една от митко_n1,та какво мога да кажа?Енджой.

И така предполагах, че те продават качествена стока,ВСИЧКО по тдс-а ми ми излеза доста скъпо и го взимах от там.Докато четох темата имах странното чувство в мене да отида и да им саборя магазина,изобщо как могат да се подиграват с хората така.

Опа,да поправя коментара си,да не каже някой нещо от сорта "еее тва не е HEPU тия са извадили оригиналната и са те набуталиии" и тн и тн
Последна промяна arr0gance на 04 Апр 2009, 14:25, променена общо 2 пъти

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Мнение от Митко Стоянов » 02 Апр 2009, 12:18

Пич, Хепу е страхотна марка за водни помпи,можеш спокойно да си я монтираш, а не да даваш излишни пари за друга.Пробега, който дават за водна помпа ще си го минеш гаранция
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Мнение от arr0gance » 02 Апр 2009, 16:23

Попринцип не ми е проблем да я мушна и тази,но проблема е че като гледам на колегата счупената и мойта не намирам разлика,и това ме плаши до някаква степен.Ще се консултирам допълнително и ще видим какво ще се прави.
Мерси поздрави!

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Мнение от Митко Стоянов » 02 Апр 2009, 16:27

Разликата е в марката.....както Деу и БМВ ;)
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1053
Регистриран на: 26.06.2006
Местоположение: Мон
Кара: e60ka

сдса

Мнение от krasi_bmw » 10 Апр 2009, 22:03

ами имах кола от италия на която реших да сменям водна помпа ,оказа се че е с ламаринени -неръждавейка витла ,пишеше че е италянска и нямаше проблем с нея ,но витлата бяха направени от един елемент ,а не лепени ,явно са се пробали да я имитират :D

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 11 Апр 2009, 20:00

:shock: :shock: :shock:
Мойта на ТДС-а е подобна на тази от първата снимка - ламаринената.
Купил съм я от "Даскалов кар" марката е HEPU за 95лв. като взех комбито вече повече от 2 години и съм минал 50к км. не съм имал никакви проблеми с охлаждането освен като ми се прееба виското :roll:

Чудя се да я свалям ли за ревизия?
Изображение

с две лица
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: село Мегаполис, обл.Абсурдистан
Пол: Мъж
Кара: на задно предаване

Мнение от Vlados » 11 Апр 2009, 20:38

vld написа::shock: :shock: :shock:
Мойта на ТДС-а е подобна на тази от първата снимка - ламаринената.
Купил съм я от "Даскалов кар" марката е HEPU за 95лв. като взех комбито вече повече от 2 години и съм минал 50к км. не съм имал никакви проблеми с охлаждането освен като ми се прееба виското :roll:

Чудя се да я свалям ли за ревизия?

Ако нямаш никакъв проблем с колата си я остави, не знам на колко км. е препоръчително да се сменя, но ако ги наближава по-добре си сложи нова.
Изображение

Манчестър Юнайтед Фен
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София Местожителство: Sir Matt Busby Way, Old Trafford, Manchester M16 0RA
Пол: Мъж
Кара: E39 525d с много кончета
Мечтае да кара: GT5
Детайли за колата: Е39

Мнение от Nasic » 11 Апр 2009, 23:34

Vlados написа:
vld написа::shock: :shock: :shock:
Мойта на ТДС-а е подобна на тази от първата снимка - ламаринената.
Купил съм я от "Даскалов кар" марката е HEPU за 95лв. като взех комбито вече повече от 2 години и съм минал 50к км. не съм имал никакви проблеми с охлаждането освен като ми се прееба виското :roll:

Чудя се да я свалям ли за ревизия?

Ако нямаш никакъв проблем с колата си я остави, не знам на колко км. е препоръчително да се сменя, но ако ги наближава по-добре си сложи нова.

1-во правило на сис админа, ако нещо работи, не го пипай.
| 89' E34 520i |
| 96' E39 525tds |
| 92' E36 320i turbo |
| 95' E36 316i |
| 97' E39 525tds |
| 02' E39 525d touring |

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 12.03.2009
Местоположение: София
Мечтае да кара: E38

помпа

Мнение от toni_toni » 18 Апр 2009, 21:09

Колеги и аз се бях навил да зимам от тези помпи с металните перки ама като гледам май е най-добре да си зема от камор една оригинална (колко ще е оригинална незнам ама маи там е наи сигурно)
Някои има ли си представа колко ще струва една помпа в камор?
Ако не ви затруднявал драснете колко пари ще срува на ЛС

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 15.08.2007
Местоположение: в радиуса 450км. от Черно Море
Пол: Мъж
Кара: Е34 525 TDSA '95
Мечтае да кара: X6 M

Мнение от E34PSH » 19 Апр 2009, 0:42

Водната помпа в Камор и Дару е 184лв. без работа и антифриз ... около 300 и нещо излиза с монтажа. Аз във вторник съм там за смяна. Иначе мойта е HEPU с метална турбинка, но имам проблема на колегата Vlados.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 19 Апр 2009, 15:39

E34PSH написа:Водната помпа в Камор и Дару е 184лв. без работа и антифриз ... около 300 и нещо излиза с монтажа. Аз във вторник съм там за смяна. Иначе мойта е HEPU с метална турбинка, но имам проблема на колегата Vlados.
:shock: Луд ли си да им дадеш на тия 100лв за труд, това е безобразие. Искат по 15лв на развиване на болт ли ? Не се излагай хващай инструмента и я смени сам за 30 минути се оправих аз като само бях чел в pelicanparts как става. Обезвъздушаването и смяната на антифриза е детска игра... А със сигурност като видят е34 там ще си оставят ръцете това ти го гарантирам :idea:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Мнение от павката » 21 Апр 2009, 8:35

някои момчета си напазариха от едно друго момче тука и са доволни,а ти на камората 180кинта ще даваш :shock:
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook