Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от kirililiev » 15 Май 2010, 0:18

Изображение
ние с ел перките също си караме така :mhihi:


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от dinozab » 15 Май 2010, 9:14

Zubcho написа:Диноооо, взе ли нова чутура бре? С тея скорости гарантирано си я пукнал :)

Тя мойта е титаниева ве :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: а и ел.перката няма да и даде да загрее толкова ве.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 18.07.2006
Местоположение: Sofia-Младост TeaM
Кара: E39 528iA

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от IAV » 15 Май 2010, 19:39

dinozab написа:
Zubcho написа:Диноооо, взе ли нова чутура бре? С тея скорости гарантирано си я пукнал :)

Тя мойта е титаниева ве :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: а и ел.перката няма да и даде да загрее толкова ве.

Дино помниш ли за каква кола е датчика които ползваш,че така и така съм разхвърлял сеира да взема и това да имплантирам!
BMW Service Team


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от dinozab » 17 Май 2010, 8:35

Май беше за некакво Волво ма не помня вече.Тогава отидох в магазина и питах какви датчици имат с резбата М12х1.5 и те ми изкараха хората.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 18.07.2006
Местоположение: Sofia-Младост TeaM
Кара: E39 528iA

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от IAV » 17 Май 2010, 17:03

dinozab написа:Май беше за некакво Волво ма не помня вече.Тогава отидох в магазина и питах какви датчици имат с резбата М12х1.5 и те ми изкараха хората.

Кажи ми моля те че помниш кой е производителя на датчика и каталожния му номер!
BMW Service Team


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от dinozab » 17 Май 2010, 17:13

IAV написа:
dinozab написа:Май беше за некакво Волво ма не помня вече.Тогава отидох в магазина и питах какви датчици имат с резбата М12х1.5 и те ми изкараха хората.

Кажи ми моля те че помниш кой е производителя на датчика и каталожния му номер!

Чети бре в началото на темата съм го написал :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 18.07.2006
Местоположение: Sofia-Младост TeaM
Кара: E39 528iA

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от IAV » 17 Май 2010, 17:18

Ооооопс............!
:bchug:
BMW Service Team

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 30.01.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от ACCELERATOR » 20 Ное 2012, 22:20

Мисля да правя конверсията от виско към ел.перка, и имам следния въпрос.
Колата ми е с климатик, и вече си има поставени термостат и релета за 2 скорости, които включват перката на климатика като помощно охлаждане. Въпроса ми е, дали не мога да свържа новата ел. перка директно към тази система, като термостата ще го сменя с такъв, който включва по-рано, и ще включва втората перка, вместо перката на климатика? А перката на климатика ще си остане само за него.

Въобще има ли смисъл да слагам втора перка? Не може ли просто да се махне виското, и да се смени датчика с такъв, който пуска перката на климатика по-рано? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от vladobate » 24 Ное 2012, 21:48

ACCELERATOR написа:Мисля да правя конверсията от виско към ел.перка, и имам следния въпрос.
Колата ми е с климатик, и вече си има поставени термостат и релета за 2 скорости, които включват перката на климатика като помощно охлаждане. Въпроса ми е, дали не мога да свържа новата ел. перка директно към тази система, като термостата ще го сменя с такъв, който включва по-рано, и ще включва втората перка, вместо перката на климатика? А перката на климатика ще си остане само за него.

Въобще има ли смисъл да слагам втора перка? Не може ли просто да се махне виското, и да се смени датчика с такъв, който пуска перката на климатика по-рано? :dunno:

Смисъла от втора перка е да е тип основна охлаждаща , а перката на климатика да се включва да помага ако случайно първата не сработи оттук нататък ти си решаваш. Термодатчика (термостат е друго ) който си сложил прехвърли да командва новата ел. перка на мястото на вископерката и ще е най-добрия вариант.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от Jordana » 24 Ное 2012, 22:19

Съвсем спокойно може да се остави перката на климата да охлажда всичко.Парвата степен да я пуска термостата на водния радиатор втората степен си остава фабричната от пресостата на климата .Това по принцип е изпълнимо.Друг е въпроса тая кекавата перка колко време ще изкара в такъв режим.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от vladobate » 24 Ное 2012, 23:00

Кви термостати и пресостати ви гонят не знам ама да се остави една перка да охлажда при условие че има възможност и е излязла от завода с две не е съвсем разумно . Термостат на тоз двигател няма на радиатора пък и на който и да било друг , пресостата на климатика не може да включи перката ако почне да прегрява мотора не му е това работата . Има датчик на главата който включва втората степен на кл. перка при преминаване на температурата над 100гр. , но това е да подпомогне основната охлаждаща . Колегата написал темата ясно е описал какво се прави , но вместо термодатчик с един нормално отворен контакт се слага двоен термодатчик с два такива които да управляват двете степени на основната ел. перка и вече за всеки случай си остава заводското изпълнение на 101гр. да сработва втората степен на климатичната, това е просто кат фасул и добре поднесено в темата . Успех .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от Jordana » 25 Ное 2012, 0:41

Термостат на радиятора няма туй е ясно пффф грешка на клавиатурата.Иде реч за термодатчик или термо реле разбра за какво пиша.И колегата който пита не е колегата пуснал темата и отговарям по конкретния въпрос а какво е описал колегата пуснал темата е е отделен въпрос.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от ivan. » 25 Ное 2012, 14:43

Jordana написа:Съвсем спокойно може да се остави перката на климата да охлажда всичко
:no: :nono:
Изображение
by ''kompleksa''

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от Jordana » 25 Ное 2012, 16:53

ivan. написа:
Jordana написа:Съвсем спокойно може да се остави перката на климата да охлажда всичко
:no: :nono:

Това по принцип е изпълнимо.Друг е въпроса тая кекавата перка колко време ще изкара в такъв режим.
:yes: 8)
Не ме карай ся да ти показвам каква температура държи турбиниран 2.5 бензин 250 к.с с една единствена ел.перка едноскоростна при 35 гродуса външна температура.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Монтаж на електрическа перка за охлаждане на Е34

Мнение от ivan. » 25 Ное 2012, 17:57

с една перка става ,но ако е отзад за сметка на АС-то ,а отпред за сметка на главата ....
п.п защо въобще я водим тая дискусия
Изображение
by ''kompleksa''

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook