Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от DLVasilev » 05 Юли 2020, 21:12

За да не отварям нова тема пиша тук. Проблема е от общ характер с неизвестен извършител :mhihi: Е34 тдс комби 95-ти набор
Накратко: колата не е карана около година и половина, преди това не знам какво се е случвало с нея и какви проблеми е имала. Обаче:
1-задната чистачка може да се пусне дори да няма ключ, не бих се учудил и без акумулатор ако заработи :mhihi:
2-помпата в резервоара - подавайки и ток собственоръчно работи, но иначе не ще. Няма страшно, сложил съм круша, ябълка, диня, пъпеш и зеле за ръчно подкачване :mhihi: Въпроса е от какво се управлява това чудо
3- задни ел стъкла- доскоро се сваляше само десния, сега и двата задни не се свалят. натискайки бутоните за вдигане релето цъка, натискайки ги за сваляне аз цъкам с уста защото нищо не се случва.
4-централно на задна дясна врата- и то отказа спонтанно
5-климатика последва номер 4- работи днеска, утре решава, че няма да духа студено.
С тоците съм скаран, въпреки, че имам някои елементарни познания от рода как изглеждат пробната лампа и мултицета :mhihi: Ще съм благодарен ако някой помогне поне част от проблемите да отстраня.
Изображение
ATR-42/72

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 13.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от anatoll_ » 06 Юли 2020, 9:19

Здравей,

По т.1 - Може да е снопа с окабеляването на задната панта/врата - прекъсната връзка или нещо от сорта.
По т.3 - Понеже се използват рядко заводската грес се втвърдява и се движат трудно. Решението е сваляне на кората, изчистване на водачите, нова грес(и водачи ако има нужда) която не спича и пръскане на каналите(страничните), в които се движат стъкалата със силиконов спрей и смазване на зъбния механизъм. След това раздвиждване няколко пъти и летят. Огледай за разместени уплътнения и т.н.
По т.4 - Много неизвестни. 1. Има ли фреон в системата и сътветно течове. 2 Преостата намиращ се на дехидратора - вижда се като се мръдне казана за течността на чистачките и може да се смени без да се точи системата - има вентил. Преди да пълниш или някакви интервенции прегледай всички връзки особенно ТРВ клапана в купето - той се вижда като махнеш жабката и кората за филтъра има 5-6 болчета(звезди) - може да изпуска по малко от там.

:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от cod-cdbp » 07 Юли 2020, 16:28

Звучи като гнила или прекъсната инсталация.

Дигни задната седалка, после мокета зад шофьора, и виж как са сноповете. Ако виждаш синьо-зелен цвят - започвай да разопаковаш и преправяш наново всичко.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от DLVasilev » 07 Юли 2020, 18:56

Това е дебелия сноп дето върви по левия праг нали така? То там имаше доста маси хванати ако си спомням правилно. Няма да е лошо май и под седалката да извадя всичко да го погледна
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от cod-cdbp » 10 Юли 2020, 18:25

DLVasilev написа:Това е дебелия сноп дето върви по левия праг нали така? То там имаше доста маси хванати ако си спомням правилно. Няма да е лошо май и под седалката да извадя всичко да го погледна


Там има напъхани по дупките снопове, които реално са разпределенията на захранванията - тях прегледай
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от DLVasilev » 11 Юли 2020, 13:23

Започвам да се съмнявам във връзките на вратите. Там често май окисляват пиновете по буксите. Вдигнах мокета и нищо. Всичко е наред, няма следи от вода, даже пода е здрав :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от cod-cdbp » 11 Юли 2020, 13:43

DLVasilev написа:Започвам да се съмнявам във връзките на вратите. Там често май окисляват пиновете по буксите. Вдигнах мокета и нищо. Всичко е наред, няма следи от вода, даже пода е здрав :mhihi:



Започни с буксите на вратите, но ако не помогне там някъде под седалката е заровено кучето :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от DLVasilev » 11 Юли 2020, 15:05

Там под седалката единствено имаше един бушон 30А дето беше сцепен, но аз ги смених всичките с оригинални такива, разкачих всички кабели, почистих пиновете и от двете страни( М и ж част) свалих модулите, отворих ги да ги погледна отвътре няма окиси или нещо видимо на пръв поглед. Това не значи обаче, че проблема не може да е там. Ще пробвам с буксите на вратите и ако това не помогне не знам. От вчера и преден десен прозорец сингъл тъч функцията му отказа и трябва да му помпам на бутона да вдигне налягане :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 13.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от anatoll_ » 13 Юли 2020, 8:12

Проблема с бутоните за ел. прозорците е във всамите бутони. Разглобят се и се почистват контактните повърхности. Внимава се, понеже е малко пипкаво има пружинки, метални съчми и т.н. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от DLVasilev » 17 Юли 2020, 23:04

Така, отказите продължават. Вече и шофьорския джам се сваля когато си поиска и е на път съвсем да спре. След като ми направи мизерия конекторите по 4-те врати бяха старателно почистени и сглобени обратно. Също така и главния бушон на + кабел вече е минало, че Стоян вероятно си спомня как имах подобни ядове заради него точно на една друга Е34-ка. Подобрение обаче никакво за съжаление. Преди два дни ми направи мизерия и централното като не пожела да се заключи от дясната врата. Просто се отключва и заключва само вратата все едно няма централно изобщо. 15 минути по-късно проработи :dunno:
Друго, което ми направи впечатление-бушоните. Бушони с номера съответно 17, 30, 31 и 45 ги дават за ел стъклата. Проблема обаче е, че аз имам само 17 и 45. 30 и 31 там, където трябва да се намират ги няма и то не просто като да са свалени, а няма изобщо гнезда за бушони там. Възможно ли е да са някъде другаде по купето и дали изобщо ги има? По спомен на заден десен панел отвътре имаше няколко релета и бушони. Те за какво са понеже не намирам информация за тях?
Другото дето ме съмнява е панела с 4-те бутона на барчето. Шоф джам се сваля след ундурнайсе натискания и след това се прибира без проблем, от ключалката пък тръгва от раз. Не смея обаче на ключалката да държа много да пробвам задните, че люка е с един строшен водач и се отваря без проблем, ама после са нужни група съветски учени, за да се затвори а той тръгва малко след като предните стъкла паднат до долу и се отваря заедно със задните или поне така беше на другата ми кола. И да предположим, че проблема е в предните 4 бутона, то тогава не би ли следвало задните да могат да се свалят от бутоните на самите врати?
Така е, кой не знае да чете ел схеми задава тъпи въпроси, ма ме дразни много и искам да го оправя в оригиналния му вид.
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от cod-cdbp » 18 Юли 2020, 2:01

Е за джамовете - виж им бутоните, сигурно са пили кафе с кола някога и сега може да лепнат :mhihi:

Иначе, слушайки цялата тирата около колосалните нравствени страдания по една 34-ка, си мисля, че проблемите са свързани вкупом около едно място.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от DLVasilev » 18 Юли 2020, 9:58

Под седалката ли?
Добре, бутоните бяха на нищо подобно. Вътре имаше всичко от сръбска скара до умрели гълъби. Почистването обаче не промени нещата. Все още работи само един прозорец и го чакаме да спре и той скоро. Тука вече ми се изчерпват възможностите и май ще слагам стъкла с чекръци :banghead:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от DLVasilev » 27 Юли 2020, 21:56

Да отблежа, че стъклата вече функционират правилно. Или поне 3 от 4, тъй като 4-тото се крепи на 2 кръстосани летви :mhihi:
Проблема се оказа в модула с релетата. Стоян го излекува :bowdown: Ще му пратя подбрани хора да му играят голи на сватбата :mhihi:
А колегата Занчев ми връчи кашон с копчета, модули, лостчета за автопилоти и куп други дреболий да си имам.
Но пък за сметка на всичко чудесно и прекрасно чистачките започнаха да се обаждат с което почти приключваме реставрацията по инсталацията :mhihi: Пускам да се премятат на 1-ва или 2-ра степен и си работят безотказно. Какъв е проблема - започва цикъл, забърсва стъклото, връща се долу, стига до крайна позиция, където трябва да е и не спира, а започва втори цикъл и спира там повдигайки рамото около 1 см нагоре. Т. е. рамената седят по-високо от нормалното. Досадното в случая е, че интервалите си работят, всичко е ток, но когато ги изключа от лоста и угася колата си остават така и при подаване на контакт търкат веднъж на сухо и след това си застават заводско
Изображение
ATR-42/72

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 10.06.2005
Местоположение: Бургас

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от belich » 28 Юли 2020, 6:00

Здравейте . По повод чистачките , сменете релето което отговаря за тях . Успех .

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Нова придобивка Е34 тдс-ел. проблеми помощ

Мнение от TheDriver » 28 Юли 2020, 17:37

А как се справихте с модула?

Смяна с друг или презапояване? Т.е. подлежи ли на ремонт.

При мен задно дясно стъкло се нуждае от правилна подредба на звздите, нежна женска ръка да му погали копчето и ако е късмет се отваря. :mhihi:

Т.е и аз съм 3 от 4, което не е лош резултат, но все пак...

ПредишнаСледваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook