520 м20b20 прегрява.

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.07.2019
Пол: Мъж

520 м20b20 прегрява.

Мнение от Dr.Strangelove » 13 Юли 2019, 17:16

Здравейте, един приятел ми даде е34 520 129 коня, като каза че я е прегрял и ако искам да си я правя. Някакви майстори я гледали и казали, че водната помпа е за смяна. Смених помпата , но се оказа че и тази на колата е здрава и не тече. Обезвъздуших я, но стигаше до червеното и падаше след което изплю водата през капачката. Реших, че виското е заминало и го зацепих да върти постоянно за да видя дали е от него проблема. И колата се "оправи" закова си температурата на средата. Минах 20 километра без проблеми, дадох й малко газ и перката на радиатора изяде най горния воден маркуч, който минава около делкото. Спрях веднага и си я додърпах до вкъщи.
Смених на другия ден маркуча и я обезвъдушавах 5 часа. Качвах предницата на високо, обезвъздушавах от всички пробки. Обаче тръгваше да прегрява, изхвърляше водата през капачката, а радиатора оставаше студен. Парно в купето имаше. Махнах дори и термостата, но си беше същото положение.
Казаха ми, че ако е спукана главата правила два кръга и се получавала въздушна възглавница.
Иначе в началото мерих компресия и беше еднаква на всички цилиндри на студен мотор.

Някаква идея, защо оставаше студен радиатора и защо маркуча ми задра в перката?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: 520 м20b20 прегрява.

Мнение от cod-cdbp » 16 Юли 2019, 18:23

Обезвъздушаването принципно е пипкава работа.

Пробката на термостатното тяло пробва ли да я развиваш ?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.07.2019
Пол: Мъж

Re: 520 м20b20 прегрява.

Мнение от Dr.Strangelove » 26 Юли 2019, 21:53

Всичко отвивах. Духнала е. Почнах малко по малко да я разкоствам, но ще се случат бавно нещата, защото ми е втора кола и ще ми трябват бая части. Трябва да се обслужи главата ако е здрава и съм замислил да сменя лагери и сегменти, но още не съм на сто процента решил дали да отварям блока, че нещо ме сърбят ръцете и ми се кара. Плюс един нов съединител, датчик на колянов вал и стъпково моторче. :lol: До края на септември дано я запаля.
Ако имам някакви проблеми ще драскам в тая тема.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.07.2019
Пол: Мъж

Re: 520 м20b20 прегрява.

Мнение от Dr.Strangelove » 31 Юли 2019, 10:33

Здравейте, обезглавих я и цилиндите и буталата изглеждат в доста добро състояние. Но главата ми се струва доста криминална. Принципно зимата чупи кобилица и са я оправяли, като са сменили изпускателните клапани. Това което ме притеснява е, че смукателните имат голям луфт във водачите и самите клапани се въртят доста свободно на ръка. До сега на други глави не съм попадал на такова нещо. Най-вероятно са износени водачите или е нормално да има хлабина там? Към 3000 оборота чаткаше нещо от към главата. А и като се има предвид, че има голяма вероятност да е спукана...
Общо взето се ориантирам към друга глава.

Както се казва на тая кола няма какво да й се счупи, защото вече всичко се е счупило преди 15 години. :D

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.07.2019
Пол: Мъж

Re: 520 м20b20 прегрява.

Мнение от Dr.Strangelove » 14 Авг 2019, 22:46

Някой да даде жокер със стягането на главата?
На Новата гарнитура пише 30нм и два пъти по 90 градуса.
В ауто дата ми излиза:
Шестостенни болтове:
40-45нм.
чака се 15мин.
60-65нм.
Двигателя работи 25мин.
25-30градуса.

Торкс болтове:
30нм.
90 градуса.
90 градуса.

Болтовете ми са нови шестостен, но на гарнитурата пише 30нм и два пъти по 90 градуса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: 520 м20b20 прегрява.

Мнение от ивчо » 16 Авг 2019, 12:23

M20-ката в 34 е само с тия torx болтовете .
Ако е с другите, е менуван мотора .
Стягаш според това какви са били болтовете за главата .
Моята е с torx, и си стягах 30/90/90 .
Ако ти се чете :

viewtopic.php?f=6&t=401344
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.07.2019
Пол: Мъж

Re: 520 м20b20 прегрява.

Мнение от Dr.Strangelove » 16 Авг 2019, 17:36

Такива ми бяха болтовете, такива ми дадоха и в магазина:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: 520 м20b20 прегрява.

Мнение от Jordana » 13 Сеп 2019, 12:59

Оригиналните болтове са шестостенни . Замяната е с торкс само . За тия глави е трудно да се намери някой да я направи както трябва по простата причина че има един куп тънкости . Ако главата не е спукана , и не е шлайфана прекалено много пъти е по добре да се възстанови от колкото да се търси друга щото тая другата няма да е цвете със сигурност .
Вала на гърбиците изяденото трябва да се шлайфа и полира кобилиците също задължително , реглажа на клапаните също има тънкости .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: 520 м20b20 прегрява.

Мнение от cod-cdbp » 13 Сеп 2019, 20:51

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.07.2019
Пол: Мъж

Re: 520 м20b20 прегрява.

Мнение от Dr.Strangelove » 24 Окт 2019, 19:39

Здравйте, колата я оправих и й навъртях 1000км. С главата не съм имал проблеми. Работи си като шевна машина напълно обслужена, не гори масло и си върви колкото си върви един двулитров шестак :D. Aз си я разглобявах, сглобявах и регулирах. В сервиз ми я шлайфаха и пасваха клапани.
Протече водната помпа на 500км, която беше нова китайска. Смених я с Хепу. И покрай тия свалянки на перки вискота и куп лайна забравих да сложа свински опашки на горния маркуч и за една бройка да го изяде пак. :mhihi: Само е наранен леко и не знам дали да го сменявам, че ми обеле м....а от тая кола.

Виското ми е ново Феби, обаче имам чувството че нещо не е като хората, като загрее колата и се върти много леко, като изгася мотора продължава да си се върти перката доста. Но проблеми с температурата нямам, кове си на средата и там седи.
Всичко под предния капак смених само по блока не пипах и пак създава ядове. Общо взето всеки ден ми се ще да я пусна да се продава, ама сърце не ми дава. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: 520 м20b20 прегрява.

Мнение от cod-cdbp » 05 Ное 2019, 18:08

A какви именно ядове ти създава?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.07.2019
Пол: Мъж

Re: 520 м20b20 прегрява.

Мнение от Dr.Strangelove » 05 Ное 2019, 21:11

В момента да чукна на дърво си работи. Бях се филмирал че не ми е в ред виското и то ми прецака помпата, но май си е здраво. Тествах го с вестник и не спира, а и няма луфтове и не бие. Миналата седмица след като я изгасих ми изхвърли много малко вода през капачката, но бях препълнил казанчето, предполагам че беше това причината. От тогава не е изхвърляла, всеки ден я карам.

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook