BMW E36 V8 за дрифт

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от slavianko » 06 Фев 2014, 8:23

REMUS написа:И к`во викате от сега да започвам да турбинирам.
Ми давайте предложения тогава, че аз още не съм се ориентирал какво да правя, защото не съм мислил по въпроса.

Що се отнася до компресори за тоя голям мотор не е лесна работа. Няма да е евтин със сигурност. С Камикадзе от няколко месеца гледаме за неговият мотор за нещо що годе ефективно и бюджетно но.... Безуспешно за сега
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от Делян » 06 Фев 2014, 9:22

Във Варна от доста време има 2 комресорни ве осмака, една 30-ка и една 36-ца. Карат се редовно при нас, може да наминеш някой път да разгледаш и да обсъдите нещата, предполагам, че няма да има нищо против.
http://www.vbox7.com/play:8bd3e4e7fe
http://www.vbox7.com/play:21e165b00e

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1001
Регистриран на: 24.08.2005
Местоположение: Sofia - Mladost
Кара: Е30 340!!!
Мечтае да кара: Е34 М5 - Е30 М3

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от БаЯн » 06 Фев 2014, 11:27

slavianko написа:А дано. :mhihi:

Ама на дали :mhihi:
И аз предлагам компресорче залагам на Ротрекс :mhihi: :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 06 Фев 2014, 11:56

Нещо по-конкретно няма ли, така е много общо казано. Сложи компресор и аз мога да се сетя за това. Дайте примери за нещо работещо!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1001
Регистриран на: 24.08.2005
Местоположение: Sofia - Mladost
Кара: Е30 340!!!
Мечтае да кара: Е34 М5 - Е30 М3

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от БаЯн » 06 Фев 2014, 12:12

Аз взех колата един колега (postman) който я е направил уникално аз махнах неговия мотор сложих си моя правения мотор и общо взето оставих кита който сложи на моя мотор и съм много доволен компресора и въобще от всичко как се получи колата как се държи и т.н. компресора e Rotrex C38-61 - другите по големите от него които знам са C38-71 и C38-81 :yes:
ето да погледнеш http://www.power-enterprise.co.jp/rotre ... ex/C38.pdf
Изображение

Diver's Nightmare
Аватар
Мнения: 1302
Регистриран на: 5.09.2003
Местоположение: Несебър

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от TOM » 06 Фев 2014, 19:36

Делян написа:Във Варна от доста време има 2 комресорни ве осмака, една 30-ка и една 36-ца. Карат се редовно при нас, може да наминеш някой път да разгледаш и да обсъдите нещата, предполагам, че няма да има нищо против.
http://www.vbox7.com/play:8bd3e4e7fe
http://www.vbox7.com/play:21e165b00e

E30-ската е по-скорошна, в събота е на дино ;)
е21 345 0-402м 12.18
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 5.05.2002
Местоположение: Плевен

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от biko » 07 Фев 2014, 0:03

http://www.esstuning.com/products/M60B4 ... ystem.html това нещо върши работа видял съм го с очите си за турбо не се занимавай има едни румънци с 3.5v8 турбо много проблеми имат и то са хвърлили пари проблема идва от към кутия и назад много нютони изведнъж компресора за този спорт е най подходящ поне от видяното на вънка ако ще е турбо мотор то заводски такъв и кофи с пари в него другото си е ходене по мъките другото което ми направи впечатление че винтови компресори не се изпозват освен на Клин Кортеин нисана но тои си е с АМГ мотор с компресор всичко друго е с Vortech V3 няма 6 няма 8 целиндъра
само най-добрите умират млади

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 09 Фев 2014, 21:37

Днес се захванах с позиционирането на помпата и горивния филтър, но май съм объркал малко surge tank-а
Утре ще меря на живо и ако трябва ще се преправя.
161.JPG

Всичко това, ще стои в легена за резервната гума и ще представлява нещо такава.
162.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от Sharo » 10 Фев 2014, 11:20

Хората по света си имат трасета с входна скорост от по 200 и не после на впорачките и ръчната, че да намалят в първия завой до 80 хехе
Та за тва им траат тия компресори и т.н.
Ние тука с наще завойчета по 80 90 макс. Па да не говорим, че 5 човека карат с гуми .. другите са на тарлъци некви или регенератки.
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 10 Фев 2014, 13:41

Sharo написа:Хората по света си имат трасета с входна скорост от по 200 и не после на впорачките и ръчната, че да намалят в първия завой до 80 хехе
Та за тва им траат тия компресори и т.н.
Ние тука с наще завойчета по 80 90 макс. Па да не говорим, че 5 човека карат с гуми .. другите са на тарлъци некви или регенератки.

К`ви коне бе, то с коне всеки може, аз мисля от каране да го докарам :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от Sharo » 10 Фев 2014, 13:51

REMUS написа:
Sharo написа:Хората по света си имат трасета с входна скорост от по 200 и не после на впорачките и ръчната, че да намалят в първия завой до 80 хехе
Та за тва им траат тия компресори и т.н.
Ние тука с наще завойчета по 80 90 макс. Па да не говорим, че 5 човека карат с гуми .. другите са на тарлъци некви или регенератки.

К`ви коне бе, то с коне всеки може, аз мисля от каране да го докарам :D

Скромен тип си ей :D
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 23 Фев 2014, 18:56

Тези дни между другото си завърших жилото на пожарната система.
В оригинал пожарогасителя има шплент против неволно задействане върху дръжката на бутилката.
164.JPG

Моята бутилка е зад предните седалки и става много неудобно преди всяко каране да махам шплента и да го връщам обратно на мястото му като приключа с карането. Да не говорим, че ако забравя да го извадя преди да тръгна и недай боже да се случи нещо, докато съм закопчан с коланите е невъзможно да го достигна. Затова реших да поставя шплента на ръкохватката на жилото за активиране на пожарогасителя, така хем ще има защита против неволно задействане, хем ще ми е под ръка и няма да се налага да го махам преди всяко каране. Един съфорумник изработи шплента на жилото а аз си избарах една лентичка, с която да мога да отстранявам шплента лесно и бързо.
И все пак дано не се налага!
163.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 01 Мар 2014, 18:35

Готов съм със surge tank-а и стойката му.
Изработих я от 2мм алуминиева ламарина, за да намаля теглото и я поставих върху 6 гумени тампона. Направих отвори в ламарината и ги извих със специално изработена за целта щанца. Помпата е BOSCH 044 и заедно с филтъра са захванати към стойката с хромирани Т болт скоби.
Утре най-вероятно ще я поставя на мястото и в легена за резервната гума.
165.JPG

166.JPG

167.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от bum_bum » 01 Мар 2014, 19:11

:shock:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 02 Мар 2014, 15:24

Днес докато скучах, монтирах танка и остана само да трасирам тръбичките до съответните щуцери и да ги свържа с къси маркучи и скоби.
Сега съм пред дилема, дали да затворя отделението за резервната гума с една ламарина отгоре, или да затворя купето зад задната седалка и нишата за акумулатора.
Ако изолирам купето и акумулатора, танка може да остане отворен и да имам визуален контакт към него, но тази операция ще е по-трудна. По-лесния вариант е да сложа една ламарина върху легена за резервната гума и така няма да се налага да изолирвам купето, но какво да използвам за капак над танка, което да не дрънчи и да е достатъчно здраво, за да не увисне :confused:
168.JPG

169.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook