BMW E36 V8 за дрифт

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от Митко Стоянов » 03 Ное 2014, 15:15

REMUS написа:
Митко Стоянов написа:С каква кутия си в момента - 5 или 6 степенна?

6 степенна
Така и предположих...Минавай на 5-степенна, карантията вътре е едно към едно с на 328/323/528/523/М3. Каквото и да строшиш, за макс 100лв си обратно в играта
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от Kroki » 03 Ное 2014, 15:22

А какво и е толкова кекавото на 6-степеннтата?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 03 Ное 2014, 15:51

Kroki написа:А какво и е толкова кекавото на 6-степеннтата?

Още на първото каране и трета скорост започна да хърка, чак толкова бързо кути не съм трошил и ме е страх да дам 1000-1200лв за нова и пак да карам само един ден.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 03 Ное 2014, 15:53

Митко Стоянов написа:
REMUS написа:
Митко Стоянов написа:С каква кутия си в момента - 5 или 6 степенна?

6 степенна
Така и предположих...Минавай на 5-степенна, карантията вътре е едно към едно с на 328/323/528/523/М3. Каквото и да строшиш, за макс 100лв си обратно в играта

Въпроса е от къде да я намеря?
Изображение

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от Митко Стоянов » 03 Ное 2014, 22:00

Не е толкова сложно намирането, монтира се на Е34 530, Е32 730, Е38 730, 735, изпадат на по 7-800лв. Ако правиш врътката задължително смени аксиалния лагер с малък (30-ка, 35-ца), че на 40-ковия му е по-голям отвора и вибрира около муфата и се предава чак на педала...Не ме питай откъде знам ;)
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 03 Ное 2014, 22:06

Митко Стоянов написа:Не е толкова сложно намирането, монтира се на Е34 530, Е32 730, Е38 730, 735, изпадат на по 7-800лв. Ако правиш врътката задължително смени аксиалния лагер с малък (30-ка, 35-ца), че на 40-ковия му е по-голям отвора и вибрира около муфата и се предава чак на педала...Не ме питай откъде знам ;)

Ако някой чуе за нещо за продан да свирка, че зимата е дълга, но пак си е филм да правя нов кардан и прочие глупости докато я сложа
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 03 Ное 2014, 22:33

Оказва се че това е болно място на тези кутии, точно трета предавка. Сега ще мисля как да я преборя, но има светлина в тунела.
Ето едно видео от тестовете, вижда се как ми изтърва шпера, как си връзвам ръцете на възел, снимах и как се държи налягането на маслото с тази помпа и картер, мисля не е зле.
https://www.youtube.com/watch?v=346dwm87ghY
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 04 Ное 2014, 17:01

Имам си и нови винили :mrgreen:
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от Sharo » 05 Ное 2014, 14:18

За 6-степена търси само от S-моторите, че там няма проблем с 3-тата .. па и с 4-та
5 степенната ти става с точен кардан принципно... за 6 степената пак има точен

аз бях с точен на 6 степенна с изместения мотор дори хехе
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от err0r » 05 Ное 2014, 17:28

Май ръчната ти е близо до лостчето за чистачките... 8)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 05 Ное 2014, 17:36

err0r написа:Май ръчната ти е близо до лостчето за чистачките... 8)

Тя е тестова в момента и не е стегнат лоста, мандахерца се и всеки път е на различно място, ще има промени и там.
Първо трябва да реша проблема с кутията. Сега дилемата е дали да търся 5 степенна, дали да сложа същата и да се кръстя всеки път като карам или да купя някаква здрава и лесна за намиране и да и заваря камбана от м62. Все повече клоня към оригинална кутия, но все пак не съм сигурен.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 2.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 über alles
Мечтае да кара: ЦСЛ ръчка, е28/е12/е24 + с62
Детайли за колата: проект :p

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от methaman » 05 Ное 2014, 21:20

Sharo написа:За 6-степена търси само от S-моторите, че там няма проблем с 3-тата .. па и с 4-та
5 степенната ти става с точен кардан принципно... за 6 степената пак има точен

аз бях с точен на 6 степенна с изместения мотор дори хехе

Каква е разликата м/у скоростните кутии на 540 и м5? Тя и тази от с50б32 май пак се води същия модел, а от нея се оплакват хората, но се надявах тази от в8-ците да е по читава. И трите се водят getrag s6s 420g. Какво означава точен кардан? Стоков точен? От каква кола е или това е от тайния тип инфорамция, която не се споделя с простосмъртни...
REMUS написа:Оказва се че това е болно място на тези кутии, точно трета предавка. Сега ще мисля как да я преборя, но има светлина в тунела.
Ето едно видео от тестовете, вижда се как ми изтърва шпера, как си връзвам ръцете на възел, снимах и как се държи налягането на маслото с тази помпа и картер, мисля не е зле.
https://www.youtube.com/watch?v=346dwm87ghY

Много се изненадвам, че кутията е предала богу дух толкова лесно. Надявам се при мен да е по-различно, че я взех вече свалена. Вярно, че на писта лесно се скапват нещата, но чак пък толкова... :confused: Иначе добро каране си направил, поздравления за колата като цяло. Може би в скоро време е хубаво да помислиш за охлаждането, че този алуминиев блок не търпи много греене.
REMUS написа:Имам си и нови винили :mrgreen:
Изображение

А това черното от какво се е получило? Гумата ли толкова се е размандахерцала? :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Русе

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от REMUS » 05 Ное 2014, 21:55

Охлаждането съм го измислил, но тази кутия се оказа непредвиден разход. И аз не предполагах че ще се предаде толкова бързо но уви. Предполагам не малък принос за това има шортшифтъра. Черното е от едната гума, докато се прибера в бокса и стана мазало.
Не мисля че има разлика в кутиите на s62 и м62 и двете страдат от проблеми с трета предавка. Ако има от къде да се намери нов синхронизатор и се постави на място не мисля че ще има проблем, но никъде не намирам въпросната част а и съм чувал че е супер скъп и не си струва занятието. Незнам дали от друг модел гетраг не може да пасне синхронизатора и муфата, просто не намирам никакво инфо. Ако се намери въпросната част ще стане много лесно за всички наиграни с м60/62 мотори :mrgreen:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от Sharo » 05 Ное 2014, 22:35

methaman написа:
Sharo написа:За 6-степена търси само от S-моторите, че там няма проблем с 3-тата .. па и с 4-та
5 степенната ти става с точен кардан принципно... за 6 степената пак има точен

аз бях с точен на 6 степенна с изместения мотор дори хехе

Каква е разликата м/у скоростните кутии на 540 и м5? Тя и тази от с50б32 май пак се води същия модел, а от нея се оплакват хората, но се надявах тази от в8-ците да е по читава. И трите се водят getrag s6s 420g. Какво означава точен кардан? Стоков точен? От каква кола е или това е от тайния тип инфорамция, която не се споделя с простосмъртни...
REMUS написа:Оказва се че това е болно място на тези кутии, точно трета предавка. Сега ще мисля как да я преборя, но има светлина в тунела.
Ето едно видео от тестовете, вижда се как ми изтърва шпера, как си връзвам ръцете на възел, снимах и как се държи налягането на маслото с тази помпа и картер, мисля не е зле.
https://www.youtube.com/watch?v=346dwm87ghY

Много се изненадвам, че кутията е предала богу дух толкова лесно. Надявам се при мен да е по-различно, че я взех вече свалена. Вярно, че на писта лесно се скапват нещата, но чак пък толкова... :confused: Иначе добро каране си направил, поздравления за колата като цяло. Може би в скоро време е хубаво да помислиш за охлаждането, че този алуминиев блок не търпи много греене.
REMUS написа:Имам си и нови винили :mrgreen:
Изображение

А това черното от какво се е получило? Гумата ли толкова се е размандахерцала? :shock:


Разликата е някъде там, но никой не я казва каква е... така е и с много части, които за м-ките са пъти по скъпи, а уж са същите.
Моята кутия съм я карал 5 години и на дрифт и на сликове. На сликовете си стартирах на 3-та от 4500 оборота. И все още няма шумове. Докато много m62-кови предават доста по-бързо бого дух. Същата неясна разлиак има и при с50 и с54 кутиите.
Някой твърдят, че и предавателното число на 3-та се различава с някакъв минимум, но аз лично не съм си играл да меря толко точно.

Карданите при мене бяха на нормалното положения на мотора от е36 м3 3.2, а при изместения мотор от 330хд.
За 5 степената мисля се сглабя от 2 оригинални части, но би трябвало да стане и от е36 м3 3.0
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: BMW E36 V8 за дрифт

Мнение от Sharo » 05 Ное 2014, 22:37

REMUS написа:Охлаждането съм го измислил, но тази кутия се оказа непредвиден разход. И аз не предполагах че ще се предаде толкова бързо но уви. Предполагам не малък принос за това има шортшифтъра. Черното е от едната гума, докато се прибера в бокса и стана мазало.
Не мисля че има разлика в кутиите на s62 и м62 и двете страдат от проблеми с трета предавка. Ако има от къде да се намери нов синхронизатор и се постави на място не мисля че ще има проблем, но никъде не намирам въпросната част а и съм чувал че е супер скъп и не си струва занятието. Незнам дали от друг модел гетраг не може да пасне синхронизатора и муфата, просто не намирам никакво инфо. Ако се намери въпросната част ще стане много лесно за всички наиграни с м60/62 мотори :mrgreen:

Мисля, че на твойта камбана пасва кутията от s54. Aко намериш някъде да го провериш може и да те ти намерим решение
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

ПредишнаСледваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook