зимна тренирачка LBP

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 24.10.2005
Местоположение: софия Гео Милев , Люлин

зимна тренирачка LBP

Мнение от street_force » 31 Мар 2011, 9:31

ЗАВЪРШЕНА Е !!!

Изображение


Е дойде и ред на сапунерката да пунем проект за нея...

Ето предисторията и :
Запона да застудява и да става кофти времето оказа се че отбора остава без зимна кола много неприятен момент,след 2 дена ровене по форуми и мобиле открихме перфекната зимна платформа е36 м40б18 с прецакан разпределителен вал и заяли спирачки на следващия ден колата беше взета
Изображение
вала моментано беше сменен,естестено заварка на дифа и премахване на тавата за резервната гума смених палеца и разпределителната капачка ( Огромна грешка оказа се че скапания палец като се нагрее почва да хвърля ток вместо към капачката къв вала :) ) след обикаляне по приятели диагностици колата пак си работеше нормално
Изображение
Изображение
след кат се установи че сапунерката работи нормално :driving: и се почна гаврата радятора беше преместен назад и монтирахме кулера ,причината за такова разположение на радятор/кулер е целта за която ще се ползва колата (зимна тренирачка) което както и да погледне човек вещае да се получават удърчета в момента като погледнете колата отпред 1 вото нещо което може да се удари отдолу е стабилизиращата щанга :)
Изображение
Изображение
използвах една турбинка която ми се мотка в сервиза от години ккк26 имаше известен проблем как точно да се постави турбината без да пречи на нищо,стандартния варянт на бмв на мястото на казанчето за чистачките не става заради радятора и кулера ,беше взето решение да бъде поставена на мястото на акумолатора речено-сторено :) пратих колегата за фланци и колена и нещата се развиха бързо
Изображение
Изображение
след 4 часа вече имахме готов колектор с еднаква дължина на рънърите който се получиха и доста прави
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
стана тъмно и прикючихме .
Ден втори от турбинирането:
Даунпайп и генерация всичко на 63 мм с 2 резонаторни гърнета :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ден трети:
Турбо пътищата бяха направени електрониката и инжекторите монтирани и колата беше готова за каране
Изображение
Изображение

започна се с карането налягането се дигаше постепенно 0.4 0.5 и така до 0.8 в момента инжектори 240сс от пунто гт пиджибек електоника apexi safc колата не е разреждана и двигателя не е отварян турбината ми тъгва доста добре и съм изключително доволен до момента сме и навъртяли около 7000 км на пълна газ по пистите по улицата и тн не е имало момент в който колата да се кара нормално
Изображение
в момента по колата не се работи много дане никак :) изрязахме капака за по хубаво охлаждане и сега чака да доиде зимата за 2ри манш
Изображение
ето как изглежда спунерката в момента, добре че рядятора и кулера са прибрани :ok:

Изображение

Изображение

П.С. Търсим някои да ни подари предна броня :)

ето и малко клипове от разни мероприятия и как се подмоваме забавляваме

дмс закриване на сезона ..... за съжаление не оспяхме да направим ръчна на колата
http://vbox7.com/play:26daa17a
зимна забава на пистата
http://vbox7.com/play:1a04b5ef

и да не е сухарска темата кво правим като ни е скучно :)

http://vbox7.com/play:92aa3ac0

http://vbox7.com/play:8c73ed25

това е за сега когато има накакво развитие по сапунерката ще пиша

ето страницата ни в фб ако някои иска да разгледа някои от другите ни проекти
LB performance
Последна промяна street_force на 15 Ное 2011, 21:20, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1520
Регистриран на: 23.12.2006
Местоположение: Казанлък

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от Nightmare » 31 Мар 2011, 15:18

Кефи ме мястото на кулера, карал съм турбо дизел с кулер на съ6тото място и лага е много по-малко от примерно на тдската ми :shock:
Предполагам и при вас е така :lalala:
Иначе като за м40 7000км на пълна газ хич не е зле :D
Успех !
Изображение

луд с палатка
Аватар
Мнения: 1159
Регистриран на: 17.03.2007
Местоположение: Sofia
Кара: Хората да залягат
Детайли за колата: кихащо кабрио

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от ТУРБО » 31 Мар 2011, 16:05

Ей браво бе дивак,пусна неква тема за тва,ама аз ще чакам да пуснеш тема за онова големото,дато си писахме една вечер :mrgreen:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 24.10.2005
Местоположение: софия Гео Милев , Люлин

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от street_force » 31 Мар 2011, 20:18

има я пусната другата LBP

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от ico318 » 08 Юни 2011, 15:37

това пиджи как влияе на аванса?коригира картата на мотроника ли?можеш ли да пуснеш/или някой друг!/ оригиналната таблица на м40 и по каква работи сега,за сравнение?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 24.10.2005
Местоположение: софия Гео Милев , Люлин

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от street_force » 09 Юни 2011, 0:33

ico318 написа:това пиджи как влияе на аванса?коригира картата на мотроника ли?можеш ли да пуснеш/или някой друг!/ оригиналната таблица на м40 и по каква работи сега,за сравнение?

за съжаление не бара аванса тъпото апекси е само air fuel controller но за момента няма проблеми не се чука и колата си е добре все пак не гоня макса а само да има зимата на кво да е.... маиката :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от ico318 » 09 Юни 2011, 15:06

от доста време търся оригиналната таблица на м40,както и на някоя турбинирана и с нова електроника,но нещо не успявам....затова така подпитвам,но пак няма....иначе колицата ви е супер-без изхвърляния и лъскавини,с приличен резултат!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 24.10.2005
Местоположение: софия Гео Милев , Люлин

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от street_force » 10 Юни 2011, 0:49

бе тя си имаше лъскавини ама след наколко изхвърляния по завойте получихме доста приличен резултат :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 24.10.2005
Местоположение: софия Гео Милев , Люлин

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от street_force » 11 Окт 2011, 2:30

застудя и време да раздвижим малко темата понеже тва купе малко вече не ставаше двигателя се прехвърля на друго
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

сложихме койловъри
Изображение

Изображение

и задните
Изображение

малко се зайграхме с предния камбър,

Изображение

Изображение

Изображение


малко по голями спирачки отпред тия дни ще и спретна един финен роукеидж една боя на новото купе малко промяна на генерацията че по стечение на обстоятелствата трябва да се съобразявам с шума който дига колата


пс колеги имам спешна нужда някой ако знае каде може да ми разшират метални джанти на разумна цена

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: софия/uk
Пол: Мъж
Кара: e60 e30 turbo

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от ///ivanE30 » 11 Окт 2011, 20:44

колега я кажи как мислиш да я обезшумиш ... моита е по същата схема но без резонатори и направо не се търпи :evil: евалата за колата :bchug:
bedrock city racing

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 24.10.2005
Местоположение: софия Гео Милев , Люлин

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от street_force » 12 Окт 2011, 22:27

голям резонатор за камион идеята е че колкото е по обемисто гърнето толкова по плътен е звука а аз отзад така и така нямам тава за резервна гума имам място колкото искаш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от ico318 » 13 Окт 2011, 0:38

има нещо,което не ми е ясно от миналата година-та да питам.как охлажда тоя кулер,при положение,че отвора на капака е назад,а кулера е над/след радиатора?сигурно пак охлажда,но правилно ли съм схванал посоката на въздуха-отдолу-нагоре?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 24.10.2005
Местоположение: софия Гео Милев , Люлин

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от street_force » 13 Окт 2011, 1:17

всичко което влиза пре бъбреци броня се озовава е една кутия и изхода е през радятора и през кулера демек количеството въздух дали е отпред или горе е горе долу подобно всми има си липсите ама аз съм доволен че не ми се налага да си събирам карантията на всеки завой

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от BULL3T » 13 Окт 2011, 1:21

street_force написа:всичко което влиза пре бъбреци броня се озовава е една кутия и изхода е през радятора и през кулера демек количеството въздух дали е отпред или горе е горе долу подобно всми има си липсите ама аз съм доволен че не ми се налага да си събирам карантията на всеки завой


Винаги съм знаел че има умно решение! Етого и него! Отделно тази позиция на кулера,адски много скъскява турбо пътищата... Евалата колега,много добре си го измислил...

п.п. Така и не разбрах,защо турбо на м че че че че четиресе? А не на м42?
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 24.10.2005
Местоположение: софия Гео Милев , Люлин

Re: зимна тренирачка LBP

Мнение от street_force » 13 Окт 2011, 1:26

щот 1 во е издържлив 2 ро стурва 200 лв иначе имаше и варянт да още по къси т.п. но не ми се искаше да заварявам турбината за кулера иначе ако е на мястото на казанечето т.п. ставаха около 30 см :)

иначе ако температурата на кулера е висока винаги може да се сложат вентилатори :) а аз я карам предимно на отрицателни температури и през дупката го вали сняг :)

Следваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook