M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от AVGO » 28 Фев 2011, 12:24

izzzo написа:при всички положения 155 коня на гумите си е доста добър резултат :yes:
иначе bum_bum е прав, че от една гонка с 25-ца не бива да се правят генерални заключения.
Респект!


Така е просто тази е хубава.
Ще потърся някоя пълна стоковица с катализаторче да видим какво ще стане :yes:
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от slavianko » 28 Фев 2011, 13:08

AVGO написа:
izzzo написа:при всички положения 155 коня на гумите си е доста добър резултат :yes:
иначе bum_bum е прав, че от една гонка с 25-ца не бива да се правят генерални заключения.
Респект!


Така е просто тази е хубава.
Ще потърся някоя пълна стоковица с катализаторче да видим какво ще стане :yes:
Братле понеже го познавам лично и момчето с 25-цата да не кажа че сме и приятели и с риск да ми се обиди но тая 25-ца далеч не е от най читавите. Много си я пази и си я гледа като сестричка буквално но това не значи че е толкова читава. Сега не искам да кажа че е дарак или нещо от сорта. Чувал съм как и притракват повдигачите на студен старт и съм сигурен че ако и се направи една ревизия на главата дори без някакви модове разликата ще е огромна. Една кола върви от главата не толкова от долнището. 20-ка с ревизирана и модната глава гаранция ще бие доста 25-ца с вече увехтяла чутура. Затова и bum_bum ти казва че гонка с такава модната 20-ка ще те учуди ;) Казвам ти го това защото и аз съм минал по тоя път и знам каква огромна разлика оказват едни съвсем леко притракващи повдигачи. При мен понеже съм турбо и преди да сложа голям охладител и маслото загряваше доста бързо. Като загрее и ми се разтракваха 2-3 повдигача само и колата изведнъж направо умира. Буквално умира защото единият път така ми омаля баш в завоя и като не ми стигна мощност ми завлачи предницата та посрещнах бордюра на ДЗС и бързо приключих дрифта с крива джанта и крив кулер. Така че и тук може да се поспори.
AVGO написа:4. БМВ Събор за Северна България в град Русе[/u]
http://www.youtube.com/watch?v=_psUr-SZ0GI Аз се появявам на 6.10 мин.

Тук беше много забавно, защото когато колегата с бегачката 320и Турбо видя, че застава до него някакво пишлеме с градска кола вирната като багер ми каза "Е къв е смисъла" Аз му отговорих айде де, само за спорта, шоу да става и наистина не очаквах да го бия, както и никой друг.
А тук на ДЗС тая отсечка е буквално 200м ако изобщо ги има и след това трябва да се спира екстремно за да не се превземе поляната. И да е силна една кола на това място изобщо не можеш да и ползваш потенцияла защото точно когато трябва да почне да върви се налага да спреш. Та ти както си дизел и правиш хубави стартове нищо чудно и мен да отупаш на тая отсечка нищо че съм сигурно 400кс и доста по лек от тебе. Искам да кажа че познавам теодор с въпросната 320 турбо и знам как му върви колата и на 400м вярвай ми щеше останеш дълбоко учуден от резултата ;)
Сега след всичко това обаче не искам да ти омаловажавам ентосиазма и труда и ще кажа че доста добри отзиви чувам за твоята тдс-ка а и съм я виждал как върви. Оня моя фордаджия с 2 литровата фиеста /знаеш я/ беше шокиран веднъж от това как върви твоето БМВ така че ... :mhihi:
Пък и ти далеч не си постигнал пълният потенциял на тая кола. Сигурен съм че с един по голям кулер и ако сложиш една идея малко по голяма турбинка и резултата ще е огромен. Да не говорим че изпускателният колектор на тоя ТДС е толкова реструктивен че няма и накъде. Виж как е на 324тд-то и се замисли дали можеш да преправиш един такъв. Сигурен съм че е възможно. Щом аз бях успял да го сложа на М50-то значи и при теб ще стане с малко труд и почти без пари ;)
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от Пресиян Василев » 28 Фев 2011, 21:15

Да не се меся излишно в темата,но искам да споделя своите впечатления от колата на Августин.
б25-цата трябва да е рядко читава.Ако ще и 48 клапана да има трябва да е в много добро сьстояние зада се кантари с него.
ТДС-ката е много добьр екземпляр,и може да спори с много б25-ци.Говорим за нормални,НЕмодефицирани.
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от slavianko » 28 Фев 2011, 22:04

Пресиян Василев написа:ТДС-ката е много добьр екземпляр
Това никой не го е успорил колега ;) Въпроса е че много е трудно да се намери читава 25-ца. Бих казал че живи такива се броят на пръсти в БГ ;)
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от AVGO » 01 Мар 2011, 0:38

Тц тц, от моята кола тръгна да се коментира друга....

Мерси, Преско, ще видя да се "доказвам" и с други Б25-ци :yes:

Славянко, мерси за съвета, може да се помисли за колектора но за по-голяма турбина в момента даже и не се замислям, искам да я запазя стокова :yes: Пък това че се броели на пръсти хубавите.... аз съм на 280 000 км спокойно, не е излязла вчера от завода. За ДЗС съм съгласен, просто сложих клипа защото се вижда що годе как върви колата.Нямам претенции да държа турбо бензин под 1 тон :)
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.06.2007
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: бавно 32?и цупе
Мечтае да кара: е92 м3 цупе

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от BlacK-EviL » 01 Мар 2011, 0:53

Е добре си ме подредихте още малко да я засиля в Дунава че и 16ска ще ме бие :mhihi: :mhihi: айде нека да се отзове една стокова 25ца читава да видим да не остане "читавата 25ца" замислена .. Верно че ми пречукват повдигачите на студен старт и може да оказва влияние на вървежа в някаква минимална степен .. и главата ще и дойде ред да се ревизира , тогава пак сигорно няма да е читава нещо друго ще се измисли ама айде със здраве :bchug: Чакаме 325,328 от Русе и региона ако има за свека с ТДС-а и мен :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от AVGO » 01 Мар 2011, 1:11

:kuku: :kuku: :kuku: :kuku:

Брат , какво да ти говоря, затова те питах дали си съгласен да те спомена ама в никакъв случай не съм мислел че ще намесят така "бижуто" :kuku:

Вместо просто хората да си кажат на ум "а верно бе, тдс-а става" ( не търся аплодисменти, показвам на колегите с ТДС-ите как се стига до тук ) , то почват обяснения, че другите коли не вървели :kuku:
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от slavianko » 01 Мар 2011, 15:36

BlacK-EviL написа:Е добре си ме подредихте още малко да я засиля в Дунава
To по тая логика и аз трябва да засиля моята щото ако чуеш моите как чукат твоите ще са като песен. 240лв са всичките и за 2ч се сменят буквално пред блока
BlacK-EviL написа: че и 16ска ще ме бие :mhihi: :mhihi:
Това за 16-ката не го схванах. Или съм чел междо редовете или модовете са затрили някой мнение
BlacK-EviL написа: айде нека да се отзове една стокова 25ца читава да видим да не остане "читавата 25ца" замислена ..
Тук в Русе такава няма гарантирано.
BlacK-EviL написа: Верно че ми пречукват повдигачите на студен старт и може да оказва влияние на вървежа в някаква минимална степен .. и главата ще и дойде ред да се ревизира , тогава пак сигорно няма да е читава нещо друго ще се измисли ама айде със здраве
Тук дори нямаш и представа колко грешиш. Като казах предният пост че една кола върви от главата го имах в предвид буквално. И идея си нямаш дори какво влияние оказва. Като я ревизираш един ден и и като видиш резултата тогава ела ми кажи че не съм прав. Затова ти казах че колата ти не е 100%-това в момента и не го разбирай че не е читава или че е дарак. Разликата обаче е огроооомна но това ще го разбереш с опита аз и да ти го обяснявам няма смисъл. ;)
А и кога най сетне ще го проумеете че тия нашите БМВ-та не стават за драг. Това са коли за съвсем друга цел но не и за тъпите американски дисциплини като драга. Това нито е критерий нито пък е фън дори. А и винаги ще се намери една дръглива фиеста като наща двулитровата или някой хлопел да ви натири на 400м. Така че е безсмислено според мен. Аз и точно поради тая причина съм казал на всички познати, приятели, и всички останали че моята кола на драг ниой няма да я види вече. Който ме бил, бил ме, който паднал, паднал и това е. От тук насетне само фън и ще ви гледам отстрани сиирите като се дракате :mhihi:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от AVGO » 01 Мар 2011, 17:19

Айде да не обсъждаме колата на колегата :yes: И аз не съм с нова турбина, значение нулево така като и двете коли са на 12+ години...

Нито едната, нито другата е правена за драг ! Караме си ги и 2-те с всички екстри и абсолютно пълно оборудване.Нито на организирани състезания ходим нито нищо.

За дрифт.... няма кинти :confused:
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от nayden » 01 Мар 2011, 23:45

slavianko написа:[
А и кога най сетне ще го проумеете че тия нашите БМВ-та не стават за драг. Това са коли за съвсем друга цел но не и за тъпите американски дисциплини като драга. Това нито е критерий нито пък е фън дори. А и винаги ще се намери една дръглива фиеста като наща двулитровата или някой хлопел да ви натири на 400м. Така че е безсмислено според мен. Аз и точно поради тая причина съм казал на всички познати, приятели, и всички останали че моята кола на драг ниой няма да я види вече. Който ме бил, бил ме, който паднал, паднал и това е. От тук насетне само фън и ще ви гледам отстрани сиирите като се дракате :mhihi:


Е Славянко , стига така брат :lol: Тука при нас само расови автомобили са минавали бимата . Даже Иван каза ,ако някоя малолитражка ме мине , БМВ-то го почвам с малката брадва по колонките :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от slavianko » 02 Мар 2011, 10:02

[quote="nayden" Е Славянко , стига така брат :lol: Тука при нас само расови автомобили са минавали бимата . Даже Иван каза ,ако някоя малолитражка ме мине , БМВ-то го почвам с малката брадва по колонките :mhihi:[/quote]Сигурно обаче сте дали пари по него колкото за един расов автомобил. Има една приказвка която гласи:
Който иска бърза кола не си взема БМВ а който иска бързо БМВ си го прави ;)
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от AVGO » 03 Мар 2011, 0:31

Не съм съгласен, имало е и модели БМВ най-добри в класа си в стоково състояние.Пример е ТДС при вкарването му на пазара. ( първите генерации на М-ките )

"We have a little problem here, BMW have deriveled the wrong car...no way this could be a diesel ! "
Единствената индикация че е дизел е оборотомера :mhihi:

http://www.youtube.com/watch?v=bBcBf-qINrw
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от BULL3T » 13 Мар 2011, 11:40

BlacK-EviL написа: Верно че ми пречукват повдигачите на студен старт и може да оказва влияние на вървежа в някаква минимална степен .. и главата ще и дойде ред да се ревизира , тогава пак сигорно няма да е читава нещо друго ще се измисли ама айде със здраве


Тука колко грешиш... бях чел че читавия мотор трябва да изчуква на студен старт,това показваше че повдигачите са читави,ама защо точно съм забравил...Славянко може да ти обясни ,мисля...
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: София, Овча Купел
Пол: Мъж
Кара: '98 540i
Мечтае да кара: на 2 бара

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от nParMaTuK » 13 Мар 2011, 21:50

Tва са глупости, изчукват щото са мръсни и немогат да се напълнят с масло, същата работа и зимата, като се сгъсти маслото пак зор докато се напълнят :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: M51D25 >>>>>> Лудата ТДС-ка...190 коня как ?

Мнение от bum_bum » 13 Мар 2011, 21:59

Пишете само по темата, моля ви.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook