Race Car Born.....E36 M3+V10 S85

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Race Car Born.....E36 M3+V10 S85

Мнение от ///M_Martin » 25 Яну 2011, 22:10

Да започна отдалеч....
....От няколко години ми се въртеше идеята да си направя състезателна кола по мой вкус за забавление и да "изпускам парата".
Така вече имах нужните финанси и решиш да започна търсенето на автомобил...Идеята ми беше да намеря читава кола от Острова като се бях спрял на e36 m3 3.0 286кс. купе по възможност черно.За целта имах един приятел в Англия,който трябваше да капарира кола и при идването ми аз да я доплатя и да се прибера с нея но какво ви е ясно няма как всичко да мине гладко и след несериозност от негова страна и изпусната кола аз се амбицирах и се заех сам да търся и организирам покупката на въпросната кола.
След десетки позвънявания,доста прегледани коли аз се спрях на въпросното черно купе но от друга страна колата не беше в Англия а в Ирландия,доста по-далеч отколкото бях решил да отида.Прецених че си заслужава купих си билет и тръгнах за колата..Пристигнах на летището в Белфаст(бях се разбрал със собственика на колата да ме чака там) и никога няма да забравя с какво вълнение слязох от самолета и търсех с поглед М3-ката.Като я видях как приближава разбрах че си е заслужавало цялото ми пътуване-което не беше никак малко над 3200км обратно с кола която не познавам по пътища по които не бях минавал.
Беше изтощително пътуване но с такова облекчение се прибрах в България и почнах да кроя планове за колата.Първо мислех да я продам но бързо се отказах и решиш да я правя за писта.
Махнах целият интериор,кори и всичко ненужно отвътре.После решиш да сменя окачването с нещо подходящо Bilstein B14,смених също и оригиналните джанти с такива от Е46 М3 9х18 с пълен слик на тях.Раздух и калниците за да могат да приберат джантите.Реших че е нужен и ролкейдж и след дълго ровене из нета и доста прегледани коли и снимки направих моя със стоманени безшевни тръби 38х3мм и 45х3мм като отидоха 21 метра.Дойде времето на седалките и коланите-
Sparco Corsa и Sparco Rev,волана също беше сменен от стандартен с велурен,дълбок също Sparco.Купих си и хидравлична ръчна на Compbrake(която още не съм монтирал).
Следвашите ми ъпдейти мисля да са изпускателната система,спирачките и съединителя.
Понеже това ми е първи такъв проект и има много неизвестни ще се радвам ако ми окажете съдействие при избора на правилни компоненти.
Решил съм от стандартната изпускателна система да оставя само колекторите а след тях вместо 2 да стане 1 тръба с диаметър 76см,резонатор и крайно гърне с вход 75мм на HKS Hi-Power?
Съединителя мисля да е керамичен на F1 Racing или керамичен ACT.Въпроса ми е каква е разликата от такъв с пружини и без такива?
Също така мисля да сложа олекотен маховик с тегло 6.5кг но ме притеснява дали няма да падат много бързо оборотите и колата да е трудна за каране?
Приемам всякаква критика,съвети и идеи...
Ще обновявам темата периодично с ъпдейтите,които правя по колата

Ето няколко снимки от пътуването ми и колата:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна ///M_Martin на 19 Яну 2013, 19:55, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от bum_bum » 25 Яну 2011, 23:03

:yes: арна е
Съединителя Ф1 е неква малко куча марка. Има доста недоволни от него АСТ не знам ама на същите пари ще си вземеш Закс Спорт. Около 650 долара без доставка ти е кита с маховик Фиданза. Без демферни пружини може малко рязко да отделя и да претриса, докато и свикнеш, но съединителя е рязък и е готино за каране. С маховика няма яд и да падат по-бързо оборотите не е нещо чак кой знае какво, че да не може да се кара. Пък и Фиданзата не е чак толкова лек, че да е проблем. Един шорт шифтър и си в джаза.
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 25 Яну 2011, 23:07

Гледах Закс Спорт но мислех че АСТ е по-агресивен, в смисъл държи повече на натоварване но явно съм бил в грешка.
Шорт шифтъра е в Списъка :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от bum_bum » 25 Яну 2011, 23:18

Не знам колко държи то АСТ, за Закса Лудия каза, че до 400 коня е ОК. Аз го препоръчвам щото го имам и още 3 човека знам да карат с такъв и нямат оплаквания. Всъщност аз вече имам ама те не са от съединителя, а от майстора, дето го монтира :mhihi:
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 25 Яну 2011, 23:40

ACT го дават до 500кс+ но в комбинация с олетотен маховик АСТ цената на кита е около 900долара без доставката до БГ което още поне 150-170 долара и става малко солено....
Сигурно е че ще помисля още малко преди да купя кит че да не ме е яд после..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от bum_bum » 26 Яну 2011, 0:21

Мда, аз съм го гледал без маховик сигурно.
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от Zagy » 26 Яну 2011, 11:30

Баце Марто - кефиш! :smoke: Колата е супер!

На пролетната сбирка ти разрешавам да не идваш с печката, а с тоя звяр :mrgreen:
:yes: :yes: :yes:
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от mitaka7 » 26 Яну 2011, 11:49

Марто, с нетърпение чакам да се види до къде си стигнал с проекта.Не се съмнявам в теб , знам , че ще я направиш както си му е реда.Дали в скоро време ще е готова?

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 26 Яну 2011, 12:27

Митак в най-скоро време ми се иска да я довърша ама пусти пари не са като весници :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1012
Регистриран на: 3.06.2006
Местоположение: dimitrovgrad
Пол: Мъж
Кара: е30-327 . е30-320
Мечтае да кара: bmw 327i turbo
Детайли за колата: BMW 327 i

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от tuningfena » 26 Яну 2011, 14:42

хубавите работи стават бавно , лошото е , че с тази криза и безпаричие стават още по бавно , пожелавам ти скоро да направиш каквото си решил :bowdown:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от uCnaHeTcA » 28 Яну 2011, 15:20

Много успехи, колега :yes:
Волана от нея страна ли ще си остане или ще го местиш ? :roll: Макар, че си свикнал на 46цата, но все пак... :D :dunno:
Поздрави :yes:

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 29 Яну 2011, 0:25

uCnaHeTcA написа:Много успехи, колега :yes:
Волана от нея страна ли ще си остане или ще го местиш ? :roll: Макар, че си свикнал на 46цата, но все пак... :D :dunno:
Поздрави :yes:

Ще се правя на японец докато ми омръзне :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от Kroki » 29 Яну 2011, 0:29

Къде правиш колата? Ако нещо ти трябва помощ или само ако може да гледам кажи, че ми е интересно. :)
Ще караш ли за време или предимно дрифта те влече?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 29 Яну 2011, 1:48

На много места :mhihi:
Основно на първо време тайм атак а после ще се мисли....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 5.05.2002
Местоположение: Плевен

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от biko » 04 Фев 2011, 22:26

дай снимки на асмалъка де си мълчи пред момчетата бре
само най-добрите умират млади

Следваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook