Race Car Born.....E36 M3+V10 S85

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от Sharo » 26 Апр 2011, 15:14

martin_g60 написа:
bum_bum написа:Задния флаг много ме кефи как седи.
За капака само тия щраймери ли ползваш или и оригиналните ключалки? Че моят като е хванат само с оригиналните в средата и при по-голяма скорост краищата направо се вижда как се огъват яко и направо яко ме спича да не отлети.

Само тези,оригиналните ключалки ги махнах и наистина малко се огъва но не мисля че може да"отлети" :mhihi:
П.П.Самия капак е много лек за това се гъне но няма проблем....изпитан е :mhihi:

абре, пирай мирафиоритата дали не може отлети капака
другия проблем ако капака ти се подига е че почва да влиза въздух между него и маската и губиш от охлаждането на радиатора
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 26 Апр 2011, 16:15

Toй не се повдига,шплентовете го държат здраво.Имах в предвид че леко се огъва защото е много лек.
Ако видя че не става така ще му мисля още някакво закопчаване а ако стане някаква галимация без капак.... ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от bum_bum » 26 Апр 2011, 16:31

Тези са по-широко сложени от стоковите и може би го държат достатъчно добре. Моят в краищата над 150-60км вече почва да пърха като птичка :mhihi: а над 180 става страшно да го гледаш направо. Много ми се искаше да му сложа такива ама само някакви много грозни намирах и не ми се щеше да го орезилявам.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от slavianko » 26 Апр 2011, 16:36

bum_bum написа:Тези са по-широко сложени от стоковите и може би го държат достатъчно добре. Моят в краищата над 150-60км вече почва да пърха като птичка :mhihi: а над 180 става страшно да го гледаш направо. Много ми се искаше да му сложа такива ама само някакви много грозни намирах и не ми се щеше да го орезилявам.
И аз съм виждал фалове и затова не си правих експерименти. Първоначално бях с 2 шпента обаче при първият тест като видях как се издува и директно и боднах още една и вече няма грижи никакви.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от vicho » 28 Апр 2011, 11:05

bum_bum написа:Тези са по-широко сложени от стоковите и може би го държат достатъчно добре. Моят в краищата над 150-60км вече почва да пърха като птичка :mhihi: а над 180 става страшно да го гледаш направо. Много ми се искаше да му сложа такива ама само някакви много грозни намирах и не ми се щеше да го орезилявам.


е няма ли да ти е грях на душата да надупчиш твоя капак за шлентове?!?!?!? :shock:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от bum_bum » 28 Апр 2011, 11:16

Аз за това не съм го надупчил, че не съм намерил някои, които да изглеждат красиви поне а и ще ми е още по-грях ако някой ден реши да полети :mhihi:
Гледах ги по разни онлайн магазини в Щатите, тия дето тука са 20-30лв там стигат и на 150 долара :shock:
Бях намерил едни облечени с карбон ама изгубих линка..
Изображение

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от err0r » 28 Апр 2011, 11:16

Много ми харесва визията! Браво! :twisted:

Дали можеш да споделиш как са ти ъглите на предния и задния мост? Гледам, че предните колела са на по-голям минус от задните. Чисто любопитство. :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от Sharo » 28 Апр 2011, 11:45

err0r написа:Много ми харесва визията! Браво! :twisted:

Дали можеш да споделиш как са ти ъглите на предния и задния мост? Гледам, че предните колела са на по-голям минус от задните. Чисто любопитство. :)

сетъп за калояново браат еххе
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 28 Апр 2011, 13:02

err0r написа:Много ми харесва визията! Браво! :twisted:

Дали можеш да споделиш как са ти ъглите на предния и задния мост? Гледам, че предните колела са на по-голям минус от задните. Чисто любопитство. :)


Мерси,има разлика определено но още не е настроена както трябва.Чакам камбъри,които не знам дали ще стигнат до събора да се регулира още ъгъла отпред а отзад въобще не е регулирана както трябва,тези дни ще се регулират ъглите.В процес на размисъл съм да си взема и едни регулируеми щанги отзад....но още не е ясно дали ще стане.
П.П.Ако сега някой от изявените имена в моторспорт-а ако каже правилните настройки ще бъда много благодарен и признателен :oops:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от Sharo » 28 Апр 2011, 23:18

martin_g60 написа:
err0r написа:Много ми харесва визията! Браво! :twisted:

Дали можеш да споделиш как са ти ъглите на предния и задния мост? Гледам, че предните колела са на по-голям минус от задните. Чисто любопитство. :)


Мерси,има разлика определено но още не е настроена както трябва.Чакам камбъри,които не знам дали ще стигнат до събора да се регулира още ъгъла отпред а отзад въобще не е регулирана както трябва,тези дни ще се регулират ъглите.В процес на размисъл съм да си взема и едни регулируеми щанги отзад....но още не е ясно дали ще стане.
П.П.Ако сега някой от изявените имена в моторспорт-а ако каже правилните настройки ще бъда много благодарен и признателен :oops:


Няма такова нещо като правилни настройки. Това си е до маниер на каране ... някой харесват много кастер .. други не толко .. някой искат колите им да недозавиват, други да презавиват и така. Примерно е46-цата на Калояново я карах с 5.2 страничен наклон отред за да не прехапва гумите и леко по-широка предница с по 5мм от страна. Това обаче е смърт за каквото и да е друго каране
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 29 Апр 2011, 7:21

Така или иначе аз ще си ги правя както бях решил и преди-сам!
Интересуваше ме дали има някакви непроменливи величини,които се използват но явно всичко е въпрос на вкус ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 23.04.2007
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: л Е21, а сега Е28
Детайли за колата: Ниски и бавни.

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от KriK4eTo » 29 Апр 2011, 19:11

Както казва Шаро всичко е до стила, но има и друго. Определено аз разбрах колко различна е една кола на различното трасе. В конкретния случай в началото на месеца карах Дъртанян(е21-та) за първи път на Калояново и разбрах колко не спира и колко трудно се кара с заварен диф.. Неща които до преди това на Плевенската писта и в градски условия не бях усетил. Мисълта ми е че на бавна и спъната писта реално няма да можеш да докараш желаните настройки които реално ти трябват за да можеш да използваш капацитета на колата си. Винаги ще има нещо което няма успееш да усетиш и видиш по време на карането си.
П.П. Все пак Християн успя да даде 1,00,71 с моята кола което беше изцедено с много пот и борба, аз се отказах да я карам на Тайм Атак след 4-5 обиколки борба и едно стабилно излитане от трасето след дългата права.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: София, Овча Купел
Пол: Мъж
Кара: '98 540i
Мечтае да кара: на 2 бара

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от nParMaTuK » 30 Апр 2011, 8:30

Е тая тема е полезна за настройки: http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... 36+degrees
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 30 Апр 2011, 17:53

Получих си жокерите :twisted:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от Kroki » 01 Май 2011, 14:58

Които са ?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook