Race Car Born.....E36 M3+V10 S85

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 459
Регистриран на: 22.08.2007
Пол: Мъж

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от Soul_Fly » 18 Фев 2011, 17:36

това кръстосване се прави с цел да се оеднакви обратното налягане на 6те цилиндъра, с други думи да се осигури маскимално еднаква работа на 6те цилиндъра. Практикува се най-често когато дължината на рънарите на изпускателите е различна, затова е малко спорен въпроса дали има смилал от кръстисването при еднакви по дължина колектори както е при м3ката ;) А относно сондите - задължително е кръстосването да е след тях поради това че едната сонда коригира горивото за едната 3ка цилиндри, 2рата аналогично за другите 3цилиндъра, а когато кръстосаш изпускателните газове преди тях или непосрдствено върху тях започват грешки в отчитенето и коригирането на сместа ;) това поне съм го изпробвал върху моята кола и имам наблудения за работата на двигателя :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от bum_bum » 18 Фев 2011, 17:40

Аз съм с една сонда, другата е широколентова за това ги сложих на хикса да мерят и от шестте цилиндъра.
За обратното налягане има разни теории, че не е толкова важно и, че нямаш нужда от гърнета за да ти намаляват скоростта на газовете или да създават обратно налягане. Т.е. колкото по-отворена система и по-ниско обратно налягане е по-добре.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от slavianko » 18 Фев 2011, 18:20

M50 В25 е с една ламбд сонда и според мен точно поради тази причина са направили двете тръби да се съединяват в една. А това къде трябва да са ламбд сондите изобщо не мога да го разбера. Лично аз на моята кола съм си направил два извода за широколентова сонда. Единият е 1м след турбото а другият е отдолу под колата на средата на генерацията. Слагал съм си сондата и на двете места и показанията и са абсолютно еднакви без значение къде е
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от Sharo » 18 Фев 2011, 18:50

slavianko написа:M50 В25 е с една ламбд сонда и според мен точно поради тази причина са направили двете тръби да се съединяват в една. А това къде трябва да са ламбд сондите изобщо не мога да го разбера. Лично аз на моята кола съм си направил два извода за широколентова сонда. Единият е 1м след турбото а другият е отдолу под колата на средата на генерацията. Слагал съм си сондата и на двете места и показанията и са абсолютно еднакви без значение къде е

при тебе е друго, защото газовете ти се събират в едно при турбината
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 18 Фев 2011, 19:22

Aз точно заради това питам за да не правя безмислени интервенции...стигам до извода че е по-добре да си оставя генерацията в това състояние без да преплитам тръбите?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от Sharo » 18 Фев 2011, 19:42

martin_g60 написа:Aз точно заради това питам за да не правя безмислени интервенции...стигам до извода че е по-добре да си оставя генерацията в това състояние без да преплитам тръбите?!

принципно е по-добре да им направиш връзка между тях, защото така ще изръвниш скотоста и налягането в отделните тръби
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 18 Фев 2011, 21:33

Sharo написа:
martin_g60 написа:Aз точно заради това питам за да не правя безмислени интервенции...стигам до извода че е по-добре да си оставя генерацията в това състояние без да преплитам тръбите?!

принципно е по-добре да им направиш връзка между тях, защото така ще изръвниш скотоста и налягането в отделните тръби

Ок,а къде да го направя след сондите и катализаторите или..?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от bum_bum » 18 Фев 2011, 21:35

След сондите и преди катализаторите. Точно, където тръбите ти стават успоредни на пода на колата.
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 18 Фев 2011, 21:39

bum_bum написа:След сондите и преди катализаторите. Точно, където тръбите ти стават успоредни на пода на колата.

:OT: :yes: Всички заедно можем и да направим колата :mhihi:
П.П.Като го направя ще пиша за ефекта

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от bum_bum » 18 Фев 2011, 22:09

Резонатори ако слагаш ги дръпни възможно най-напред към мотора. За кола за писта няма много смисъл май ама звука става приятен.
http://www.youtube.com/watch?v=kbLZxEDhP6I
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от vicho » 22 Фев 2011, 19:59

bum_bum написа:Резонатори ако слагаш ги дръпни възможно най-напред към мотора. За кола за писта няма много смисъл май ама звука става приятен.
http://www.youtube.com/watch?v=kbLZxEDhP6I


ако колата ми звучитака - смятай, че няма да се сдържа и ще ме заключат още първата вечер из града за нарушаване на съня на 100-ци мирни граждани

:bowdown: :kuku:

:driving:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 22 Фев 2011, 20:06

vicho написа:
bum_bum написа:Резонатори ако слагаш ги дръпни възможно най-напред към мотора. За кола за писта няма много смисъл май ама звука става приятен.
http://www.youtube.com/watch?v=kbLZxEDhP6I


ако колата ми звучитака - смятай, че няма да се сдържа и ще ме заключат още първата вечер из града за нарушаване на съня на 100-ци мирни граждани

:bowdown: :kuku:

:driving:

Да ти кажа моята сега след корекцията на генерацията го докарва този звук че и повече.Аз за това сложих крайните резонатори защото просто не се седеше до нея.
А относно полицията и преди и сега като ме видят е страшно :mhihi: (като имаш в предвид че гледам да не я карам въобще по улиците)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от vicho » 23 Фев 2011, 17:15

martin_g60 написа:Да ти кажа моята сега след корекцията на генерацията го докарва този звук че и повече.Аз за това сложих крайните резонатори защото просто не се седеше до нея.
А относно полицията и преди и сега като ме видят е страшно :mhihi: (като имаш в предвид че гледам да не я карам въобще по улиците)


This thread is worthless without a video! :mhihi:

давай клипа!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от ///M_Martin » 23 Фев 2011, 18:18

vicho написа:
martin_g60 написа:Да ти кажа моята сега след корекцията на генерацията го докарва този звук че и повече.Аз за това сложих крайните резонатори защото просто не се седеше до нея.
А относно полицията и преди и сега като ме видят е страшно :mhihi: (като имаш в предвид че гледам да не я карам въобще по улиците)


This thread is worthless without a video! :mhihi:

давай клипа!

:mhihi:
Само да дойдат частите да си падне на земята и ще се направя на режисъор :mhihi:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Race Car Born.....E36 M3

Мнение от Zagy » 23 Фев 2011, 19:16

Марто - какви промени ще правиш по мотора?
Si non confectus, non reficiat.

ПредишнаСледваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook