Е30 с няколко проекта по него.....

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 438
Регистриран на: 20.03.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: E30 320
Детайли за колата: E30 320 Megasquirt MS II-extra,DIY wideband

Re: Е30 с няколко проекта по него.....

Мнение от valentino » 02 Май 2010, 11:58

bmw 318 is написа:Пак ще питам :D Мегата е електронен блок /ецу/ако не се бъркам/слага се на мястото на стария заводски комп подменят се.Ама пак те сигурно няма да паснат буксите на Мегата и тази на колата.Какво се прави с тази букса как се връзва?Реже ли се буксата за да се подвърже на ново?това ми е въпроса правилно ли съм разбрал или нещо бъркам

Маха се оригиналната платка на ЕКУ и се ползват кутията с буксата като вътре в кутията се монтира Мегаскуирта.В зависимост от това какво искаш да управляваш с Мегаскуирта промените във инсталацията могат да бъдат от никакви до това което искаш да сложиш и управляваш допълнително(бууст-контрол,повече бобини от заводските,втори ред дюзи и др.)
Megasquirt & Megaview user

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 3.07.2007
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: S50 @_@

Re: Е30 с няколко проекта по него.....

Мнение от VaLy0 » 03 Май 2010, 10:51

Да се върнем на моята тема.............., че нещо се отклонихте :winky:

Снощи около 21h запалих и то още само докато си видя ключа :bowdown: :mhihi: като за начало добре работеше, но не ми остана време да си сложа задното гърне-беше само до средно- и бучеше доста ама днес като го сложа ще се ослушам отвсякъде за странични шумове и течове и съответно после трябва да се почва с карането, че и малко разработка трябва да му направя. Като цяло съм много доволен само дето бензиновата помпа каталяса и не можах да я покарам поне малко, керамиката от Явор също ми хареса :bchug:
Малко уточнение ако някой си слага съединител от М20: маховика опира в картера и в действие влезе флекса ама само малко :mhihi: иначе всичко друго си пасва. Като го разработя слагам МС-а да го настроим и като направя някой друг старт ще изкажа впечатление от увеличения обем 8)
ИзображениеБъРзИя ///

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: София, Овча Купел
Пол: Мъж
Кара: '98 540i
Мечтае да кара: на 2 бара

Re: Е30 с няколко проекта по него.....

Мнение от nParMaTuK » 03 Май 2010, 22:14

Тва с флекса и картера е щото си взел 8.хх кг маховик от м20 :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 3.07.2007
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: S50 @_@

Re: Е30 с няколко проекта по него.....

Мнение от VaLy0 » 04 Май 2010, 8:52

nParMaTuK написа:Тва с флекса и картера е щото си взел 8.хх кг маховик от м20 :D

да такъв е, а тоз 6.3 дето е да не пасва случайно ?
ИзображениеБъРзИя ///

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: София, Овча Купел
Пол: Мъж
Кара: '98 540i
Мечтае да кара: на 2 бара

Re: Е30 с няколко проекта по него.....

Мнение от nParMaTuK » 04 Май 2010, 9:28

Пасва да, той е изкопан отзад :D

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 2.08.2008

Re: Е30 с няколко проекта по него.....

Мнение от bmw 318 is » 04 Май 2010, 18:05

valentino написа:
bmw 318 is написа:Пак ще питам :D Мегата е електронен блок /ецу/ако не се бъркам/слага се на мястото на стария заводски комп подменят се.Ама пак те сигурно няма да паснат буксите на Мегата и тази на колата.Какво се прави с тази букса как се връзва?Реже ли се буксата за да се подвърже на ново?това ми е въпроса правилно ли съм разбрал или нещо бъркам

Маха се оригиналната платка на ЕКУ и се ползват кутията с буксата като вътре в кутията се монтира Мегаскуирта.В зависимост от това какво искаш да управляваш с Мегаскуирта промените във инсталацията могат да бъдат от никакви до това което искаш да сложиш и управляваш допълнително(бууст-контрол,повече бобини от заводските,втори ред дюзи и др.)


Благодарности :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 438
Регистриран на: 20.03.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: E30 320
Детайли за колата: E30 320 Megasquirt MS II-extra,DIY wideband

Re: Е30 с няколко проекта по него.....

Мнение от valentino » 09 Май 2010, 21:54

Тук може да четеш за МС-а http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=51571.Има и снимки.
Megasquirt & Megaview user

Предишна

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook