ТДС изрод

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: ТДС изрод

Мнение от KUMHO » 14 Окт 2009, 16:58

ditko1 написа:дали ще стане кулер от 325тдс на 318тдс. Като големина би трябвало да е по голям.



на 318тдс е по-голям (550х127х40) ,на 325тдс (515х127х40) :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1986
Регистриран на: 24.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw x5 4.4
Мечтае да кара: Муха

Re: ТДС изрод

Мнение от ditko1 » 14 Окт 2009, 17:07

е значи ще търся друг.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: ТДС изрод

Мнение от turbo » 14 Окт 2009, 22:07

Имам следния въпрос към колегата с темата: При теб водната помпа с метална турбина ли е (ти сменял ли си я)? А съветът ми е: Сложи най-напред чип, а после спортен филтър и чак тогава нов кулер, и най-накрая евентулано малко да се натегне гейта на турбината (за по-голям бууст). Обаче това всичкото точно в този ред, като отговорът на първия ми въпрос трябва да е "ДА" преди тези операции изобщо да се обмислят :mhihi: . Не знам за малките пукнатини, но помпата спре ли да върти антифриза - колата прегрява за секунди.

П.П.: Между другото на 318тдс водната помпа с пластмасова турбина ли е?
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: ТДС изрод

Мнение от bum_bum » 14 Окт 2009, 22:39

turbo написа:Имам следния въпрос към колегата с темата: При теб водната помпа с метална турбина ли е (ти сменял ли си я)? А съветът ми е: Сложи най-напред чип, а после спортен филтър и чак тогава нов кулер, и най-накрая евентулано малко да се натегне гейта на турбината (за по-голям бууст). Обаче това всичкото точно в този ред, като отговорът на първия ми въпрос трябва да е "ДА" преди тези операции изобщо да се обмислят :mhihi: . Не знам за малките пукнатини, но помпата спре ли да върти антифриза - колата прегрява за секунди.

П.П.: Между другото на 318тдс водната помпа с пластмасова турбина ли е?


Нищо не каза ама карай.

turbo написа:П.П.: Между другото на 318тдс водната помпа с пластмасова турбина ли е?

Всички е36 ОЕМ помпи са с бакелитена турбинка (не знам само за М-ките).
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: ТДС изрод

Мнение от Zagy » 14 Окт 2009, 23:03

turbo написа:...

Чипа трябва да е последен, защото със спортен филтър и друг кулер се променят някои свойства на горивната смес. Чипа е всъщност модифициране на текущи настройки. По твоя начин смесите ще се разбъзикат.
Si non confectus, non reficiat.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Vidin

Re: ТДС изрод

Мнение от Marcus » 15 Окт 2009, 0:44

За водната помпа незнам с какво е, на съм толкова запознат! Съжалявам! Но що проверя ако ми кажете как.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: ТДС изрод

Мнение от turbo » 15 Окт 2009, 1:45

Zagy написа:
turbo написа:...

Чипа трябва да е последен, защото със спортен филтър и друг кулер се променят някои свойства на горивната смес. Чипа е всъщност модифициране на текущи настройки. По твоя начин смесите ще се разбъзикат.


Чипът в крайна сметка, след като се приключат всички тези занимавки, които изборих има вероятност да се наложи да се пипне отново, но все пак смятам, че трябва да се почне от него и да се кара нататък. ;)
Не зная от кога ти е колата, колега, но водната помпа е по принцип комсуматив и при ТДС е редно да се смени. Има на HEPU с метална турбинка и е към 100 лв. Редно е да се смени и термостатът, както и ново антифризче да се сложи. Вискосъединителят е другото нещо, което може да е причина евентуално да прегрее колата - за него има доста теми как се проверява, но най-общо казано би трябвало при палене, особено сутрин, перката да е зацепена и да се чува ясно как "фучи" при подаване на газ на място до около 2000 об/мин. След 5-6-7 сек. при тези обороти трябва да "отцепва" и остава да се чува само тракането на мотора, но без "фученето" на перката.
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: ТДС изрод

Мнение от AVGO » 15 Окт 2009, 15:33

Здравейте момчета, значи аз съм си сложил чип, панелен филтър КН и сум махнал катализатора в този ред.
Така и не разбрах,последно има ли смисъл да се сменя интеркулера.Ако има, то с какъв размер, и от къде може да се вземе ( друг автомобил )

А, да, технически, всичко е изрядно да чукна на дърво :)
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1986
Регистриран на: 24.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw x5 4.4
Мечтае да кара: Муха

Re: ТДС изрод

Мнение от ditko1 » 15 Окт 2009, 17:49

Да някой ако каже формула за пресмятане за кулер, няма да е зле.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 20.11.2006
Местоположение: Варна city
Пол: Мъж
Кара: квото има
Мечтае да кара: E30 M3 Johnny Ceccoto

Re: ТДС изрод

Мнение от Dakataaa » 16 Окт 2009, 0:41

А някои да има нагледно картинка с поставен конусовиден филтьр на 325тдс , и да ми каже колко Фи е генерацията оригиналната?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: ТДС изрод

Мнение от Zubcho » 16 Окт 2009, 10:00

Dakataaa написа:А някои да има нагледно картинка с поставен конусовиден филтьр на 325тдс , и да ми каже колко Фи е генерацията оригиналната?


И защо ще сложиш конусен филтър, като се продава панелен такъв и нищо не преправяш? Не виждам никакъв смисъл в този въпрос. :dummy:
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 20.11.2006
Местоположение: Варна city
Пол: Мъж
Кара: квото има
Мечтае да кара: E30 M3 Johnny Ceccoto

Re: ТДС изрод

Мнение от Dakataaa » 26 Окт 2009, 14:39

Zubcho написа:
Dakataaa написа:А някои да има нагледно картинка с поставен конусовиден филтьр на 325тдс , и да ми каже колко Фи е генерацията оригиналната?


И защо ще сложиш конусен филтър, като се продава панелен такъв и нищо не преправяш? Не виждам никакъв смисъл в този въпрос. :dummy:

Явно за мен има смисьл щом сьм питал? :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 2.02.2008
Местоположение: В.Търново

Re: ТДС изрод

Мнение от bmw_324d » 26 Окт 2009, 22:00

Хубаво че има смисъл , ама поне като се интересуваш от нещо гледай!В линка на първата страница , тоя "ТДС изрод" е именно с такув конус http://www.4tuning.com.pl/zdjecie/1996, ... ia-2-5-tds , поставя се лесно , просто махаш оригиналната филтърна кутия , правиш му стойка и го свурзваш с турбото.Само трябва да помислиш и за отдушника на капака на главата , да не ти се цапа двигателя.
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: ТДС изрод

Мнение от Zagy » 26 Окт 2009, 23:01

Ще му трябва и някаква кутия - да не дърпа горещ въздух от моторния отсек.
Si non confectus, non reficiat.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Vidin

Re: ТДС изрод

Мнение от Marcus » 26 Окт 2009, 23:32

Тая тема тръгна в друга посока, нищо общо с това, което питах!

ПредишнаСледваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook