И аз малко по-скромно....

Персонални тунинг проекти.

Модератор: bum_bum

Diver's Nightmare
Аватар
Мнения: 1302
Регистриран на: 5.09.2003
Местоположение: Несебър

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от TOM » 15 Окт 2009, 23:36

Преди два дена си купих отдавна запланувания газов инжекцион на Бигаз. И от два дни се занимавам с него след работа. Целта ми е да достигна колкото се може повече конски сили на газ :oops: Сигурно някои ще кажат "тцтцт, ееее, оооо, като искаш бмв, карай го на бензин, не го осакатявай" и т.н. Донякъде съм съгласен, но само донякъде. Щях да съм напълно съгласен, ако от БМВ АГ даваха медали или награди за каране само на бензин....или пък ако бях някой който има излишни и не го бърка разходите за гориво. Та имам поне две или три причини да монтирам газовата уредба. Едната е високата степен на сгъстяване която има моят двигател, поради което е чувствителен към качествата на бензина и към по-високите налягания на пълнене. Втората причина е че искам да си карам колата усмихнат, без да се заглеждам постоянно в нивомера за горивото, който лениво и почти с надсмешка отчита поредния двайсетак в резервоара :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна TOM на 15 Окт 2009, 23:50, променена общо 1 път
е21 345 0-402м 12.18
Изображение

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от ///Явор » 15 Окт 2009, 23:48

некъв газов инжекцион за V220CDI да имаш :mhihi: ама нещо танкънъ,че сме бедни бмв ентусиасти,ама с големи сърца :mhihi:..а и взех едно бензиново макетче на дъщерята с радиооправление..нещо и за него,че да стане масова покупка :mhihi:..ако не ми помогнеш ще пусна л.с. на бат славянко :mhihi:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Diver's Nightmare
Аватар
Мнения: 1302
Регистриран на: 5.09.2003
Местоположение: Несебър

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от TOM » 15 Окт 2009, 23:53

Явор написа:некъв газов инжекцион за V220CDI да имаш :mhihi: ама нещо танкънъ,че сме бедни бмв ентусиасти,ама с големи сърца :mhihi:..а и взех едно бензиново макетче на дъщерята с радиооправление..нещо и за него,че да стане масова покупка :mhihi:..ако не ми помогнеш ще пусна л.с. на бат славянко :mhihi:
Щъ докладвам...ма да не земеш да съ обидиш и да не влизаш повече у форума :mhihi:
е21 345 0-402м 12.18
Изображение

Diver's Nightmare
Аватар
Мнения: 1302
Регистриран на: 5.09.2003
Местоположение: Несебър

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от TOM » 15 Окт 2009, 23:57

Мястото на инжекторите...доста неудобно за профилактиката им, но нали затова съм си подбрал хубава газова. Подредбата и естетиката на машинното е важна за мен и затова ще се постарая всичко да се получи възможно най-скрито и подредено :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
е21 345 0-402м 12.18
Изображение

Diver's Nightmare
Аватар
Мнения: 1302
Регистриран на: 5.09.2003
Местоположение: Несебър

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от TOM » 20 Окт 2009, 20:23

Днес позавърших газовия инжекцион, трябват ми още малко настройки и всичко ще е шест точки. За момента няма да мога да постигна повече от 140-150 киловата, защото изпарителя е до толкова. Ще има втори, и тогава ще се пробвам за повече :D Всичко се получи доста скрито и ми харесва.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна TOM на 20 Окт 2009, 20:34, променена общо 1 път
е21 345 0-402м 12.18
Изображение

Diver's Nightmare
Аватар
Мнения: 1302
Регистриран на: 5.09.2003
Местоположение: Несебър

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от TOM » 21 Окт 2009, 7:34

.
е21 345 0-402м 12.18
Изображение

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от rtzankov » 21 Окт 2009, 9:02

Един по умен от мен ми каза, че този дебитомер, така сложен не мери много коректно :conf: :paranoid:
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2009, 9:20

От 45 до 90 градуса ако мога така да се изразя май е нормално да седи. Демек от така както е сега до прав.
Изображение

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от rtzankov » 21 Окт 2009, 16:05

bum_bum написа:От 45 до 90 градуса ако мога така да се изразя май е нормално да седи. Демек от така както е сега до прав.


Това опитно ли си си го доказал или ?
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2009, 17:15

Да, имам специален уред, дето мери :mhihi:

Четох по форумите понеже моя го бяхме сложили с главата на долу и правеше проблеми та там намерих на няколко места препоръчително положение прав и ако се налага макс 45 градуса наклон в най-лошия случай.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от slavianko » 21 Окт 2009, 20:16

TOM написа:
Явор написа:некъв газов инжекцион за V220CDI да имаш :mhihi: ама нещо танкънъ,че сме бедни бмв ентусиасти,ама с големи сърца :mhihi:..а и взех едно бензиново макетче на дъщерята с радиооправление..нещо и за него,че да стане масова покупка :mhihi:..ако не ми помогнеш ще пусна л.с. на бат славянко :mhihi:
Щъ докладвам...ма да не земеш да съ обидиш и да не влизаш повече у форума :mhihi:
Аз пък този проект твоя съм го замислил преди тебе и сега съм обиден че ме копираш. И искам да кажа че не ми е приятно да споделяш тоя проект в общият форум и да го четат всички.
Опс това май трябваше на ЛС да ти го напиша.
пс. Сори за :OT: За горното сигурен съм че си разбрал смисъла.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от bmwdriver » 21 Окт 2009, 22:20

bum_bum написа:Да, имам специален уред, дето мери :mhihi:

Четох по форумите понеже моя го бяхме сложили с главата на долу и правеше проблеми та там намерих на няколко места препоръчително положение прав и ако се налага макс 45 градуса наклон в най-лошия случай.

Да,но твоя не е с клапа ;)
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от bum_bum » 22 Окт 2009, 7:29

Щом isовия е некъв друг не споря. Щом е с клапа няма ли тунинг в тая работа ако се смени с жица :mhihi:
Изображение

Diver's Nightmare
Аватар
Мнения: 1302
Регистриран на: 5.09.2003
Местоположение: Несебър

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от TOM » 22 Окт 2009, 8:14

rtzankov написа:Един по умен от мен ми каза, че този дебитомер, така сложен не мери много коректно :conf: :paranoid:
Роска, мери си правилно бре, не съм чел нищо по този въпрос, но тъй като имах широколентова сонда реших че е по-добре да си го въртя и да пробвам всякак. И не намерих разлика, тоест ако има, е пренебрежимо малка. Показателно е че на празен ход смесите не мръднаха. И тъй като заговорихме за въпросния дебитомер, искам да кажа че в скоро време ще го телепортирам от колата :mhihi: Най-вероятно да няколко дена ще приключа с опитите и ще пиша.
Сега няколко думи по темата за газовото, вчера в сервиза ми дойде за смяна на термостат едно е36, скоро му бяха слагали газов инжекцион. Накефих се как са го сложили, вече каквото и да трябва да правиш по двигателя, първо започваш от газовото...например да свалиш дифузьора, първо сваляш от него маркучите за водата на изпарителя, ако искаш да свалиш капака на клапаните..пъво сваляш дюзите...тцтцтцт :roll: А пък как чаткаха тия дюзи, сигурно са някви специално направени да плашат гаргите :mhihi:
е21 345 0-402м 12.18
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 11.01.2009

Re: И аз малко по-скромно....

Мнение от martines » 29 Окт 2009, 22:34

уф не ми говори. такива кадърни газови инжекциони са ми попадали на работа че ми се плаче.последния път беше кола която е имала газов инж. който е свален но за да запушат дупките за инжекторите(които интересно се захващаха директно на колектора приличаха на 2-ри ред бензинови дюзи) направо си ги бяха оставили там и беше сложено ново газово с нови инжектори и колектора наново пробит ама вече направен като в твоя случай отделна рейка и маркучлета.
и като заговорихме с какви размери ти са отворите на дюзите бай дъ уей :D
голфаджията в bmw-форума

ПредишнаСледваща

Назад към Проекти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook