Затъмняване на стъкла

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от krasi2bmw » 17 Юли 2014, 20:06

IMG_20131111_091700.jpg
pepi_tu написа:
За GLOBAL ЗА ОТЗАД QDP 05 , и ONIKS 70 / за предни , като точно това е много светло и няма проблем с КАТ , понеже почти не си личи а UV защитата е перфектна . :yes:
Колега а можеш ли да намериш няква примерна снимка на тези предните, че аз нищо не можах да намеря в нета. А те дори и бледи няма да грее толкова много слънцето нали, в смисъл да топли понеже не ми е много ясно с тези фолиа :dunno: Предните ми 2 коли бяха облепени вече като ги взех и то само отзаде. П.С. Виждам, че си от Шумен... ако в Шумен няма проблеми с предните, то значи никаде по-света няма да има проблем :D

Това на предните ми врати е чисто прозрачно с 99% UV филтьр и не пече в колата , води се защитно фолио сьс степен на бронировка и е дебело 180 микрона , с това сьс сигурност няма да имаш проблеми ;) , колкото до това за което ме питаш не е 10 % а е една идея по тьмно от прозрачното и не си личи . Това с процентите го има само на дубайските фолиа които продават в БГ. Тези фолия на GLOBAL - ONIKS 70 ги слагам вече пета година и никой не са го спирали от движение , тук говоря за много , много коли имаш телефоните звьнни и отиди на място да ги видиш :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от krasi2bmw » 17 Юли 2014, 22:26

krasi2bmw написа:
IMG_20131111_091700.jpg
pepi_tu написа:
За GLOBAL ЗА ОТЗАД QDP 05 , и ONIKS 70 / за предни , като точно това е много светло и няма проблем с КАТ , понеже почти не си личи а UV защитата е перфектна . :yes:
Колега а можеш ли да намериш няква примерна снимка на тези предните, че аз нищо не можах да намеря в нета. А те дори и бледи няма да грее толкова много слънцето нали, в смисъл да топли понеже не ми е много ясно с тези фолиа :dunno: Предните ми 2 коли бяха облепени вече като ги взех и то само отзаде. П.С. Виждам, че си от Шумен... ако в Шумен няма проблеми с предните, то значи никаде по-света няма да има проблем :D

Това на предните ми врати е чисто прозрачно с 99% UV филтьр и не пече в колата , води се защитно фолио сьс степен на бронировка и е дебело 180 микрона , с това сьс сигурност няма да имаш проблеми ;) , колкото до това за което ме питаш не е 10 % а е една идея по тьмно от прозрачното и не си личи . Това с процентите го има само на дубайските фолиа които продават в БГ. Тези фолия на GLOBAL - ONIKS 70 ги слагам вече пета година и никой не са го спирали от движение , тук говоря за много , много коли имаш телефоните звьнни и отиди на място да ги видиш :yes:

https://www.youtube.com/watch?v=qlC9ZO9LiRw ето и едно клипче на фолиа LLumar сьс степен на бронировка :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 4.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 Coupe
Мечтае да кара: E60 M5

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от pepi_tu » 17 Юли 2014, 22:52

https://www.youtube.com/watch?v=qlC9ZO9LiRw ето и едно клипче на фолиа LLumar сьс степен на бронировка :yes:

:shock: :shock: :shock: Аз съм потресен от видяното.... :shock: :shock: :shock: Май ще изчакам до другия месец за да сложа затъмняване + бронировката на всички стъкла :smoke:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от krasi2bmw » 17 Юли 2014, 23:05

pepi_tu написа:
https://www.youtube.com/watch?v=qlC9ZO9LiRw ето и едно клипче на фолиа LLumar сьс степен на бронировка :yes:

:shock: :shock: :shock: Аз съм потресен от видяното.... :shock: :shock: :shock: Май ще изчакам до другия месец за да сложа затъмняване + бронировката на всички стъкла :smoke:

И двете фирми предлагат това фолио , купи си го директно от тях и потьрси някой да ти го монтира - ще ти излезе по евтино . Колкото до монтажа те ще те насочат кьм правилния човек :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 26.04.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d
Мечтае да кара: BMW M3

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от dechooo » 20 Юли 2014, 16:56

Здравейте , интересува ме дали това фолио на GLOBAL е термосвисваемо , сиреч при нагряване ще заеме ли добре формата на стъклото(задното стъло на е46), защото при обикновените фолиа това е непосилно. При поръчка от горепосочените телефони на офисите , как го продават , на метър ли , работят ли с еконт и приемат ли малки поръчки , защото на мен ми трябва за личния ми автомобил , за задното стъкло. Благодаря предварително.
"Максималната скорост с която можеш да излезеш от завой,е много близка до тази с която не можеш..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от krasi2bmw » 21 Юли 2014, 23:00

dechooo написа:Здравейте , интересува ме дали това фолио на GLOBAL е термосвисваемо , сиреч при нагряване ще заеме ли добре формата на стъклото(задното стъло на е46), защото при обикновените фолиа това е непосилно. При поръчка от горепосочените телефони на офисите , как го продават , на метър ли , работят ли с еконт и приемат ли малки поръчки , защото на мен ми трябва за личния ми автомобил , за задното стъкло. Благодаря предварително.

Всички фолиа включително и тези за по 10-15 лв . се свиват при нагряване и придобиват формата на стьклото , но трябва да знаеш как да го сложиш и как да го нагрееш , защото малко повече да задьржиш пистолета и парчето се деформира и хвьрля . Разликата е в дебелината на фолиото , това което продават масово в магазините за 10-15 лв с американското знаме е много тьнко и лесно се мачка , марковите фолиа са по дебели понеже са няколко пласта наилон вьрху найлон , на LLumar примерно пластовете са 6 и за това се обработват по лесно . Всяка фирма продава на дребно в малки количества включително и тази за която питаш http://www.bkcommerce.eu/ това е официалния им сайт звьниш и порьчваш - и успех в затьмняването :yes: PS. Пропуснах да ти кажа като порьчваш вземаш метьр и половина по дьлжина на ролката - само така може да го деформираш по стьклото . Ролката е висока 1м 52 см да не го вземеш 1.52 / височина / на един метьр дьлжина защото така не става , трябва ти 1м / висичина / на 1.50 дьлжина . Има и ролки на метьр височина , но като им кажеш за какво ти трябва те знаят как да ди го отрежат и да работят с всички куриерски фирми ползвам услугите им вече 5- 10 години и няма никакви проблеми ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 26.04.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d
Мечтае да кара: BMW M3

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от dechooo » 22 Юли 2014, 18:57

krasi2bmw написа:
dechooo написа:Здравейте , интересува ме дали това фолио на GLOBAL е термосвисваемо , сиреч при нагряване ще заеме ли добре формата на стъклото(задното стъло на е46), защото при обикновените фолиа това е непосилно. При поръчка от горепосочените телефони на офисите , как го продават , на метър ли , работят ли с еконт и приемат ли малки поръчки , защото на мен ми трябва за личния ми автомобил , за задното стъкло. Благодаря предварително.

Всички фолиа включително и тези за по 10-15 лв . се свиват при нагряване и придобиват формата на стьклото , но трябва да знаеш как да го сложиш и как да го нагрееш , защото малко повече да задьржиш пистолета и парчето се деформира и хвьрля . Разликата е в дебелината на фолиото , това което продават масово в магазините за 10-15 лв с американското знаме е много тьнко и лесно се мачка , марковите фолиа са по дебели понеже са няколко пласта наилон вьрху найлон , на LLumar примерно пластовете са 6 и за това се обработват по лесно . Всяка фирма продава на дребно в малки количества включително и тази за която питаш http://www.bkcommerce.eu/ това е официалния им сайт звьниш и порьчваш - и успех в затьмняването :yes: PS. Пропуснах да ти кажа като порьчваш вземаш метьр и половина по дьлжина на ролката - само така може да го деформираш по стьклото . Ролката е висока 1м 52 см да не го вземеш 1.52 / височина / на един метьр дьлжина защото така не става , трябва ти 1м / висичина / на 1.50 дьлжина . Има и ролки на метьр височина , но като им кажеш за какво ти трябва те знаят как да ди го отрежат и да работят с всички куриерски фирми ползвам услугите им вече 5- 10 години и няма никакви проблеми ;)


Благодаря ти. Последно само можеш ли да ми кажеш за задното стъкло кое от изброените в сайта им ( HP Fusion,HP Charcoal, NR Quick Dry и Quick Dry Plus. ) , е най добрия вариант и горе долу за какви пари става дума.
"Максималната скорост с която можеш да излезеш от завой,е много близка до тази с която не можеш..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от krasi2bmw » 25 Юли 2014, 19:46

Photo-0300.jpg
dechooo написа:
krasi2bmw написа:
dechooo написа:Здравейте , интересува ме дали това фолио на GLOBAL е термосвисваемо , сиреч при нагряване ще заеме ли добре формата на стъклото(задното стъло на е46), защото при обикновените фолиа това е непосилно. При поръчка от горепосочените телефони на офисите , как го продават , на метър ли , работят ли с еконт и приемат ли малки поръчки , защото на мен ми трябва за личния ми автомобил , за задното стъкло. Благодаря предварително.

Всички фолиа включително и тези за по 10-15 лв . се свиват при нагряване и придобиват формата на стьклото , но трябва да знаеш как да го сложиш и как да го нагрееш , защото малко повече да задьржиш пистолета и парчето се деформира и хвьрля . Разликата е в дебелината на фолиото , това което продават масово в магазините за 10-15 лв с американското знаме е много тьнко и лесно се мачка , марковите фолиа са по дебели понеже са няколко пласта наилон вьрху найлон , на LLumar примерно пластовете са 6 и за това се обработват по лесно . Всяка фирма продава на дребно в малки количества включително и тази за която питаш http://www.bkcommerce.eu/ това е официалния им сайт звьниш и порьчваш - и успех в затьмняването :yes: PS. Пропуснах да ти кажа като порьчваш вземаш метьр и половина по дьлжина на ролката - само така може да го деформираш по стьклото . Ролката е висока 1м 52 см да не го вземеш 1.52 / височина / на един метьр дьлжина защото така не става , трябва ти 1м / висичина / на 1.50 дьлжина . Има и ролки на метьр височина , но като им кажеш за какво ти трябва те знаят как да ди го отрежат и да работят с всички куриерски фирми ползвам услугите им вече 5- 10 години и няма никакви проблеми ;)


Благодаря ти. Последно само можеш ли да ми кажеш за задното стъкло кое от изброените в сайта им ( HP Fusion,HP Charcoal, NR Quick Dry и Quick Dry Plus. ) , е най добрия вариант и горе долу за какви пари става дума.
QDP 05 , порьчай точно това , от вьн нищо не се вижда , а отвьтре имаш 70 % видимост , ако искаш малко по светло - QDP 20 , това стои като фабрично затьмнените стькла на X5 и Мерцедес МЛ / тоест отвьн леко прозира , а видимоста ти отвьтре е на 100 % - разлика м/у затьмнено и незатьмнено е , че едното е бяло , а другото с лек кафеникав оттеньк PS. Това на снимката е с QDP 05 :yes: Сумата за задно стькло е около 40 лв. понеже трябва да вземеш 2м. на 1.5 м ...... , като това количество ще ти стигне и за двете врати
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 27.08.2010
Местоположение: Димитровград Сьрбия
Пол: Мъж

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от mslmisko » 06 Авг 2014, 23:27

колеги,тези дето се занимават с тониране на авто стакла,интересува ме от коя марка фолио сте най-доволни?
и по точно чували ли сте за SunControl...? и какво е вашето мнение за тази марка..?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от In_Memoriam » 07 Авг 2014, 8:07

Lummar и 3М са най-популярните от качествените. С по-забутана марка не бих рискувал.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от krasi2bmw » 07 Авг 2014, 19:49

In_Memoriam написа:Lummar и 3М са най-популярните от качествените. С по-забутана марка не бих рискувал.

+1 :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 27.08.2010
Местоположение: Димитровград Сьрбия
Пол: Мъж

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от mslmisko » 07 Авг 2014, 20:23

от 2-3 години ползвам тази SunControl..като качество и цена сам доволан..
но искам да опитам и други марки и то тези най-добрите за да си по добре преценим
спямо тях на кьде е тази SunControl..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 403
Регистриран на: 31.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 328ci

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от zigo » 13 Сеп 2014, 22:55

Отзад с 5% отпред с 50%, до сега не съм имал проблем с ушанките, и се замислям за една идея по тъмно :D

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320i а вече и 320d с пакет ;)
Мечтае да кара: M3

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от govedarov » 26 Сеп 2014, 19:13

Пичове утре ще карам колата да и слагат фолио на стъклата но се чудя дали може да се затъмни задния прозорец ? Мисля да сложа на задните прозорци , на малките на задните врати и на големия заден ама да не ми правя проблеми куките в София и провинцията ?

Намерих на едно място , че е разрешено но кажете да знам със сигурност ?

http://tintcom.com/content/1-zakoni-za- ... avtostakla
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от rafa224 » 26 Сеп 2014, 20:42

На задните няма проблем, включително и централното. По закон е забранено да се затъмняват предните.

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook