Затъмняване на стъкла

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 4.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 Coupe
Мечтае да кара: E60 M5

Затъмняване на стъкла

Мнение от pepi_tu » 16 Юли 2014, 10:26

Привет на всички колеги. Мисля да си затъмнявам страничните стъкла без задното понеже е със щора и повече ми харесва. Споделете с мен колеги откъде сте си купили фолио,какво е, колко процента затъмнява и ако може пуснете по една снимчица да се види как изглежда колата. За предните странични искам да е някъкво доста бледичко за да нямам проблем с господата Милиционери, само да спира примерно УВ лъчите и да не нагрява кожата толкова много, а за задните може и нещо с по-голям процент. От София съм колеги така, че ако споделите ще съм ви много благодарен :bchug:
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от HackeD » 16 Юли 2014, 10:43

За предните колкото и да е бледичко ще имаш проблеми с полицаите... Аз като взех колата на 3 ден ме спряха и тоя ми вика дигни си малко прозореца и започна да чопли да маха фолиото видя, че има фолио и искаше да пише актове но му обясних, че колата ми е от няколко дни и тн... Пусна ме и за да нямам повече проблеми го махнах (фолиото ми беше адски светло). Според мен не слагай да не се занимаваш с глупости.
Верно седи някакво грозно задните затъмнение предните не.. но какво да се прави. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от In_Memoriam » 16 Юли 2014, 10:51

За 3-4 спирания от КАТ никога не са правили проблеми, включително и на границата с Гърция, но е на късмет тая работа. Отзад е с най-тъмното, отпред е на 40-50%, но ми казаха че било изсветляло с времето.
Изображение Изображение

Слагай най-тъмно отзад и най-светло отпред (Lummar или 3M) - като е голяма разликата между двете не му прави впечатление на ушо.
Последна промяна In_Memoriam на 16 Юли 2014, 10:55, променена общо 1 път
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от HackeD » 16 Юли 2014, 10:54

In_Memoriam написа:
Слагай най-тъмно отзад и най-светло отпред - като е голяма разликата между двете не му прави впечатление на ушо.


И аз така си мислех... :mhihi: Но както каза е въпрос на късмет кой ще те спре.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от In_Memoriam » 16 Юли 2014, 10:57

Зависи на кого попаднеш. Както и къде се кара колата - град/квартал и т.н.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 4.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 Coupe
Мечтае да кара: E60 M5

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от pepi_tu » 16 Юли 2014, 11:54

Аууу колега на Е39 тката много добър ефект се е получил..... А те щом твоите отпреде са на 40-50% значи има и по-светли така ли..... А разкажи ми откъде мога да си купя такова фолио и по колко пари вървят горе долу :dunno: Колкото до Милицията аз все съм останал с впечатлението, че в София с по-светло фолио отпред са по-благосклонни отколкото в други градове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от In_Memoriam » 16 Юли 2014, 12:11

http://sharkyfolio.com/catalogue/c19987 ... i_i_folia_

Примерно... сигурно има и по-евтини места. Най-светлото изглежда все едно няма фолио, но също намалява % UV лъчи. Най-добре отиди някъде където фолират коли и ще могат да ти покажат на различни парчета стъкла кое колко затъмнява.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от krasi2bmw » 16 Юли 2014, 15:03

pepi_tu написа:Аууу колега на Е39 тката много добър ефект се е получил..... А те щом твоите отпреде са на 40-50% значи има и по-светли така ли..... А разкажи ми откъде мога да си купя такова фолио и по колко пари вървят горе долу :dunno: Колкото до Милицията аз все съм останал с впечатлението, че в София с по-светло фолио отпред са по-благосклонни отколкото в други градове.

0867 907 671 - това е номера на |LLUMAR , офис София , цена около 14 лв . за едно стько / врата / ,и около 43 лв. за задно стькло . 0878 621 532 - Това е номера на фолиа GLOBAL офис София , цена около 7 лв. за врата и около 20 лв за задно стькло . На пьрвото гаранция против изсветляване 10 г. на второто 7 г. , и двете са с 99 % UV защита . За LLumar за отзад номера на фолиото е - ATR O5 , и ATR 50 CH / за предни врати / . За GLOBAL ЗА ОТЗАД QDP 05 , и ONIKS 70 / за предни , като точно това е много светло и няма проблем с КАТ , понеже почти не си личи а UV защитата е перфектна . :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от rafa224 » 16 Юли 2014, 15:08

In_Memoriam написа:http://sharkyfolio.com/catalogue/c19987_llumar_produkti_i_folia_

Примерно... сигурно има и по-евтини места. Най-светлото изглежда все едно няма фолио, но също намалява % UV лъчи. Най-добре отиди някъде където фолират коли и ще могат да ти покажат на различни парчета стъкла кое колко затъмнява.


Предните не са пипани, задните на 80% затъмнение. И аз съм ги правил в sharkyfolio.
IMAG0159.jpg

IMAG0160.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 4.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 Coupe
Мечтае да кара: E60 M5

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от pepi_tu » 17 Юли 2014, 9:58

За GLOBAL ЗА ОТЗАД QDP 05 , и ONIKS 70 / за предни , като точно това е много светло и няма проблем с КАТ , понеже почти не си личи а UV защитата е перфектна . :yes:
Колега а можеш ли да намериш няква примерна снимка на тези предните, че аз нищо не можах да намеря в нета. А те дори и бледи няма да грее толкова много слънцето нали, в смисъл да топли понеже не ми е много ясно с тези фолиа :dunno: Предните ми 2 коли бяха облепени вече като ги взех и то само отзаде. П.С. Виждам, че си от Шумен... ако в Шумен няма проблеми с предните, то значи никаде по-света няма да има проблем :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от rafa224 » 17 Юли 2014, 12:22

По закон е забранено да се затъмняват предните а всеки сам си решава какво да прави :D Спрат ли те веднага ще разберат, че имаш фолио, дори и 10 % да си сложил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от bum_bum » 17 Юли 2014, 12:41

10% е почти непрозрачно. То остава и да не разберат.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Kroki » 17 Юли 2014, 16:08

Аз съм с фолио на 4-те стъкла, което е много леко, никога не са ми правили проблем. Така я взех колата.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 4.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 Coupe
Мечтае да кара: E60 M5

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от pepi_tu » 17 Юли 2014, 16:40

Непрочетено мнение от Kroki » 17 Юли 2014, 16:08

Аз съм с фолио на 4-те стъкла, което е много леко, никога не са ми правили проблем. Така я взех колата.
Колега качи моля те една снимка на колата отстрани ако може :bchug:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Kroki » 17 Юли 2014, 17:34

Но имай напредвид, че колата се кара предимнно вечер, а през деня е със свалени прозорци. Понеже има много боклуци под фолиото, мисля да го махна и сложа от най лекото - ~90%, дори и на предния прозорец, но отвън. Има голяма разлика, като си със свален прозорец и слънцето напича ръката усещаш вече парене, а като дигнеш джама няма вече такова.

Изображение

Изображение
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook