Затъмняване на стъкла

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320i а вече и 320d с пакет ;)
Мечтае да кара: M3

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от govedarov » 26 Сеп 2014, 20:46

Добре значи да не се притеснявам. Мерси много.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от rafa224 » 26 Сеп 2014, 20:57

Къде ще ти я правят?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320i а вече и 320d с пакет ;)
Мечтае да кара: M3

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от govedarov » 28 Сеп 2014, 19:23

Идеята беше във Vader в Пловдив но ми обадиха цена от 250 лева и се отказах. Ще търся в София тази или другата седмица. Нещо много пари ми се видяха за три прозореца.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от rafa224 » 28 Сеп 2014, 20:09

govedarov написа:Идеята беше във Vader в Пловдив но ми обадиха цена от 250 лева и се отказах. Ще търся в София тази или другата седмица. Нещо много пари ми се видяха за три прозореца.

Аз ги правих в sharkyfolio, както съм писал по-напред в темата. Има сложени и снимки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 4.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320i а вече и 320d с пакет ;)
Мечтае да кара: M3

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от govedarov » 28 Сеп 2014, 22:54

Каква цена ти дадоха за трите стъкла ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от rafa224 » 29 Сеп 2014, 8:54

govedarov написа:Каква цена ти дадоха за трите стъкла ?

Те всъщност са 5 с двете малките. Някъде към 150 лв. беше, но бях хванал някаква промоция. Като се обадиш ще ти кажат цена.
IMAG0160.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от doomy525 » 10 Окт 2014, 0:07

По закон е "нямаш право да ОГРАНИЧАВАШ" видимоста и никъде не пише за намаляне. Тъй като ограничаване означава да си сложиш пердета на предните прозорци ;) Просто ушевите го тълкуват по техен си начин, но самия закон е грешно написан
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ..
Мечтае да кара: M, M, M, M.....

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от Vantage » 10 Окт 2014, 9:24

Изображение

Изображение

Не е БМВ, но си мисля, че в случая не е от такова значение. :angel:

Отзад 5 %, отпред 50 % . Според мен много добър вариант- не се набива излишно на очи. Ясно е - при мрачно време и вечер си личи най-много затъмнението и отпред. От половин година съм така и нямам проблеми при спирания...даже имах случай един полицай да ме пита колко % е фолиото отпред и къде съм го правил. :smoke:
ОБАЧЕ..имах и една проблемна ситуация с органите на реда. Бях застигнат от патрулка и бях "помолен" да отбия. Веднага след даването на документите си, се хванаха за фолиото и се започна една тирада: "Крайййй, голям акт ! Спиране от движение ! С какво си повече от другите, че си позволяваш това ?!" и т.н. Обесних това, което и doomy525 е написал, но ефектът беше "Аз те спирам от движение и ти пиша акт, пък ти си говори каквото искаш". След някоя блага приказка и обещанието, че още като се прибера ще махна фолиото, всичко се размина по културен начин и без последствия. Явно просто човекът имаше кофти ден...нищо, случва се.

Мисълта ми е, че не е толкова страшно да се сложи фолио отпред...стига да не е някво супер тъмно черно, това е вече малко нагло според мен.
Съответно винаги може да очакваш проблеми с ограните на реда, но това не означава, че задължително ще се случи. Всеки претегля предимствата(тях няма да ги споменавам-те са ясни) и недостатъците и преценява риска сам. :yes:
...there is no replacement for displacement...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от mambata_943 » 22 Окт 2014, 20:49

Бях видял една е30ска с ВТ номера, ако не се лъжа и всичките прозорци бяха затъмнени, барабар и предния :shock: как караше така - не знам :D
Иначе и аз мисля да затъмня скоро всичките прозорци ( без предния де ) , но с най-светлото фолио. Някой има ли снимка, на така направена кола ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 27.08.2010
Местоположение: Димитровград Сьрбия
Пол: Мъж

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от mslmisko » 30 Окт 2014, 10:32

колеги,това с фолио на предните прозорци за Бьлгария си е само кьсмет.
един познат едва измькна. уж била глоба до 500 лева,колата се спира от
движение докато се не плати глобата. кьм 20% затьмнение май беше сложено фолио.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 8.09.2007
Пол: Мъж
Кара: Bmw 525d 2003
Мечтае да кара: Bmw 760li F01

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от flex333 » 31 Яну 2015, 5:41

govedarov написа:Идеята беше във Vader в Пловдив но ми обадиха цена от 250 лева и се отказах. Ще търся в София тази или другата седмица. Нещо много пари ми се видяха за три прозореца.


...ходих при този Vader в Пловдив да ми сложи черно матово 3м фолио на бъбреците на една е 39-ка.Оправи ги за 40лв стояха добре, но след една седмица се беше отлепило на места.Друго при свалянето на бъбреците ми изпочупиха няколко щипки, вика няма проблеми ще ги залепим.С една дума циганска работа аман аман.При този пишман майстор вече никога.Биеше се в гърдите, че се бил занимавал с това 15 години....е видях го колко е майстор върна ми парите и изчезнах с мръсна газ от там.Който е решил да ходи при него да има едно а ум :idea: :idea:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от host » 02 Юни 2017, 14:55

Съжалявам, че вдигам стара тема ама днес ми разбиха стъкло за да ровят в колата, за късмет нищо не липсва - някой ги е прекъснал.

За Пловдив има ли доволни от фирми занимаващи се със затъмняване или само UV фолио? Тоя Вейдър не искам да го посещавам, само лоши коментари чета, а други не намирам.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Затъмняване на стъкла

Мнение от HackeD » 11 Ное 2019, 11:21

host написа:Съжалявам, че вдигам стара тема ама днес ми разбиха стъкло за да ровят в колата, за късмет нищо не липсва - някой ги е прекъснал.

За Пловдив има ли доволни от фирми занимаващи се със затъмняване или само UV фолио? Тоя Вейдър не искам да го посещавам, само лоши коментари чета, а други не намирам.


0897364933 - Валентин
Момчето има страница във фейсбук VGA Folio влез и разгледай. :yes:

Предишна

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook