Преобразяване на сенници

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 28.09.2013
Местоположение: Rüsselsheim
Пол: Жена
Кара: E90
Мечтае да кара: i8

Преобразяване на сенници

Мнение от DanuteP » 04 Окт 2013, 9:05

Понеже тук всички много ми допадате ще Ви подхвърля една идея. Не претендирам за висок професионализъм на рисунките ми, но в крайна сметка рисуването ми е хоби. Та хванха ме лудите и реших да си омацам сенниците, в интерес на истината не очаквах такава рязка промяна във визията и много ми допадна резултата. За целта на упражнението са използвани акрилни бои.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Преобразяване на сенници

Мнение от Leon » 04 Окт 2013, 9:26

Хубава тема, само гледай да не стане комерсиална обява ;)
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 28.09.2013
Местоположение: Rüsselsheim
Пол: Жена
Кара: E90
Мечтае да кара: i8

Re: Преобразяване на сенници

Мнение от DanuteP » 04 Окт 2013, 9:37

Аз съм в Немско, нямам физическа възможност да работя за повечето хора от форума, а и ако изобщо някога се навия да го правя за пари ще вземам по немски ставки :lol: Шегата на страна. Давам идеята, който иска нека си я краде.
П.П.: Абе фукам си се с резултата да си го кажа честно :oops:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Варна

Re: Преобразяване на сенници

Мнение от vangelov » 04 Окт 2013, 13:35

Предполагам голям интерес ще има към това "Как да си боядисаме перманентно сенниците черни", че желаещите не са малко :mhihi:
В този ред на мисли, малко светлина по въпроса, как и с какво да направим тази "промяна" няма да навреди на никой. Все пак ентусиасти много и още едно DIY няма да навреди.

Поздрави!

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 28.09.2013
Местоположение: Rüsselsheim
Пол: Жена
Кара: E90
Мечтае да кара: i8

Re: Преобразяване на сенници

Мнение от DanuteP » 04 Окт 2013, 13:43

vangelov написа:Предполагам голям интерес ще има към това "Как да си боядисаме перманентно сенниците черни", че желаещите не са малко :mhihi:

Перманентното боядисване е лесна работа. Чисто и просто трябва акрилна боя и желание за занимавка. Да уточня "латекс" и "фасаген" също са акрилни бои. Също добра работа ще свърши и спрей за боядисване на пластмаса, тъй като сенниците са от изкуствена кожа, т.е. някакъв полимер, т.е. вид пластмаса и все пак ако се използва спрей е желателно да се опита на малка част първо, защото съдържат разтворител за полимер за по-добро хващане на повърхността и може и да разяде. Акрилните бои не са агресивни и с тях може да се покриват много неща, сенника е с пореста структура и хваща доста добре.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 28.09.2013
Местоположение: Rüsselsheim
Пол: Жена
Кара: E90
Мечтае да кара: i8

Re: Преобразяване на сенници

Мнение от DanuteP » 04 Окт 2013, 14:13

Хайде да дам по-описателно инфо за преобразяване на сенници

Необходими материали:
акрилна боя (може да се закупи в магазини за художествени материали) или обикновен латекс*/фасаген за по-малко цветни модели

*латекса и фасагена са акрилни бои, но за разлика от тези за художници са доста разредени и все пак за боядисване на сенник консистенцията е добра

Процедура:
Сваляме сенниците (който както знае и може), моите се откачат сравнително лесно без да махам основата, при други може да се наложи да се махне заедно с основата, което също е лесно при налични отверки.

Измиваме сенниците добре и ги подсушаваме

Нанасяме желаните цветове с помощта на подходяща четка. За сенник подходяща е твърда четка.

Допълнителни идеи, ако ви се иска рисунка но не ви бива с четките може да използвате декупаж. За целта ви трябва принтер и много тънка хартия за принтер, лепило Ц200 (за предпочитане на мегахим), ножичка.

Разпечатвате картинката която искате,
изрязвате,
нанасяте разредено с вода Ц200 там където искате да я залепите,
нанасяте разредено с вода Ц200 на гърба на картинката,
внимателно поставяте картинката на желаното място и леко приглаждате с мека четка,
чакате да изсъхне и нанасяте разредено с вода Ц200 върху картинката (тази стъпка повтаряте 1-2 пъти като всеки път чакате да изсъхне)
по желание може да запечатате с безцветен лак

Недостатък на декупажа е, че изглежда като watermark , съжелявам не се сещам българска дума за това. Важно за декупажа, някои лепила Ц200 не стават прозрачни като изсъхнат, за това препоръчвам на мегахим, защото е изпробвано.

В магазините за художници се намират акрилни бои: злато, сребро, различни металици, както и светещи в тъмното.

Както акрила така и декупажа са водоустойчиви след изсъхване.

От мен толкова, повече идеи не мога да дам.

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook