Мнение за джанти

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 325i

Мнение за джанти

Мнение от SlowMotion » 13 Юни 2013, 16:45

Здравейте колеги, изправен съм пред тежък въпрос как да направя джантите на колицата ... Спрял съм се на няколко варианта и искам да чуя и други мнения по въпроса.

Та джантите в момента изглеждат така :

Изображение

Вариант 2 да ги върна в оригинален вид (сърцевината в боя тип хром):

Изображение

Вариант 3 - черни:

Изображение

Вариант 4 - полирани целите, не намерих снимка на такива :( , но нещо от този род :

Изображение

Всяко мнение е от полза,че ми писна да сънувам джантите от няколко дена :oops:

Също ако може някой да ми разясни нещата с разширяването на джанти и бордове, ще съм безкрайно благодарен!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мнение за джанти

Мнение от bum_bum » 13 Юни 2013, 18:41

Местя в "оптичен тунинг", не че няма тема за цвят на джанти ..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Мнение за джанти

Мнение от red_bull92 » 13 Юни 2013, 20:03

Колега, аз не разбрах рализката между вариант 2 и 4, но аз съм привърженик на хормираните джанти за това аз гласувам за хром :yes:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Мнение за джанти

Мнение от Projektzwo » 14 Юни 2013, 8:41

Според мен е хубаво да си избиеш хрома от главата, защото не е препоръчителен за нашите географски ширини, а и след това ще се видиш в истинско приключение ако решиш да го сваляш от джантите...

Аз ти препоръчвам вариант 2 или нещо подобно, средната част я боядисваш в сивата гама, бордовете (липовете) полирани, или другия вариант е целите да ги полираш, но после ще трябва да се полагат малко повече грижи...

Колкото до разширавянето им, ако са 3-компонентни могат да се поръчат по-широки липове, но ако са 2-компонентни няма да имаш тази възможност. Цените на липовете варират в зависимост от размера и вида, но средно са около 300-350лв/бр.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Мнение за джанти

Мнение от Cobb » 14 Юни 2013, 9:53

Двукомпонентно е Cetoni-то, така, че за бордове се откажи :confused:
Изображение


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Мнение за джанти

Мнение от Projektzwo » 14 Юни 2013, 10:12

Cobb написа:Двукомпонентно е Cetoni-то, така, че за бордове се откажи :confused:

Всъщност като се замисля, въпреки че джантите са 2-компонентни пак има вариант да се направят 3-компонентни, но нямам представа до къде е готов да стигне автора с тези джанти... :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Мнение за джанти

Мнение от Cobb » 14 Юни 2013, 14:16

Те и стоманите джанти ги правят 3-компонентни, ама...нали :)
Иначе да, Стайл 5-ци със 3-3.5 липчета стават доста приятни :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 325i

Re: Мнение за джанти

Мнение от SlowMotion » 14 Юни 2013, 16:59

Мерси за отговорите колеги, значи останаха 2 варианта , да ги боядисам в нещо сиво или да вида как ще се получи ако полирам целите, като проблема с полирането е че имат издраскано от предишни ремонти и ще трябва да падне здраво търкане ... Що се отнася до разширяването, мисля че не е чак толкова специална джантата че да стигам до крайности, главно проблема ми е ЕТ-то разбира се, но моя комплект изглежда е от предни джанти само защото и 4-те са ми с 8J , докато всяко друго Cetoni е с 9J на задните и по-голям борд.В момента колата е с 50/40 статично а до края на месеца ще ми дойде новото окачване от ФК :oops: и с него посмъртно не мога да вкарам по голяма гума от 215/40 а ми се искаше нещо от сорта на 235/35 но май няма да се оправдае инвестицията, мерси все пак за разяснението!Просто догодина ще мина на keskin и ще си спестя доста главоболия явно :) Утре смятам да започвам работа по тях , та трябва да реша до утре вечерта какво ще ги правя :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 325i

Re: Мнение за джанти

Мнение от SlowMotion » 15 Юни 2013, 18:53

Малко ЪПдейт по темата .... Не се сдържах и затърках набързо едната джанта и я полирах колкото да вида дали ще ми хареса изобщо , също и вчера направих същата процедура само че боядисах 1 джанта сега въпроса е заслужава ли си нечовешкия труд или да мина тънко и просто да ги изпръскам ;(

Ето малко снимки с невероятната ми камера на телефона - Пак казвам и двете са далеч от завършен вид ...

Изображение
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мнение за джанти

Мнение от bum_bum » 15 Юни 2013, 20:56

Определено полирани ама и гумите ако смениш...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 325i

Re: Мнение за джанти

Мнение от SlowMotion » 15 Юни 2013, 23:45

Е що така за гумите има места дето грайфера стига 2.5мм ! :oops: Майтапа на страна в мазето чакат "новите" :mhihi: ...

А представа си нямам защо до сега не написах в Гоогле Cetoni ами винаги съм гледал по моделно наименование и хоп ей тва излезе -

Изображение
Изображение

На тия картинки горе-долу получих отговори на сички въпроси дет съм имал ... даже тука са ги разглобили и са сменили нитовете с болтове :kuku: Ем вече е ясно тоя ефект ще гоня, до 3-4 дена тряа съм готов, че не мога да си търкалям колицата :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 325i

Re: Мнение за джанти

Мнение от SlowMotion » 18 Юни 2013, 20:59

Днеска ги завърших най-накрая , толкова мазоли не съм имал от пубертета насам :mhihi:

Остана само въпроса да сложа ли черни лепенки с надпис ББС на капачките или да ги оставя така ...

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Мнение за джанти

Мнение от chris_barnes » 07 Сеп 2014, 13:04

Честито, станали са супер! Според мен не слагай лепенки. Първо, винаги има риск от отлепване и ще стане грозно. Второ, така са по-изчистени и загадъчни, ламерите (като мен) ще се чудят каква марка/модел за джантите :D
Изображение

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook