Кристални стопове е36 мнения.

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1926
Регистриран на: 12.09.2003
Местоположение: с.Градина/гр.Първомай
Пол: Мъж
Кара: 98' e36 318i
Мечтае да кара: e36 ///M3
Детайли за колата: M43B18

Кристални стопове е36 мнения.

Мнение от BMWMHartge » 28 Апр 2013, 23:00

Спрял съм се на стоковите стопове за седана с бял мигач, но отскоро гледам един тип такъв кристални. Циганийка ли е или не? Нека ако има колеги тук с подобни да ги погледнем как стоят.
http://www.proparts.bg/product/245/kris ... igach.html
93' e36 320i coupe
98' e36 318i sedan

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 27.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91 335d LCI M Sport
Мечтае да кара: по хубави пътища.

Re: Кристални стопове е36 мнения.

Мнение от IRISH » 29 Апр 2013, 0:54

Колега, циганията ще е най-малкият ти проблем. Купих колата(купе), която карам с опушени прозрачни предни мигачи и супер некадърно пръснати в червено стокови стопове с оранжев мигач. Това ме дразнеше много и също като теб реших да си взема нови стопове, но не стокови, а леко опушени и прозрачни(за да пасват на предните мигачи). Гледах, гледах из нета и намерих доста подобни на тези, които ти си показал. Засилих се, намерих магазина в София, и дадох 140 лв за най-вероятно китайски боклук, който уж беше белгийски и т.н. В момента, в който ги сложих, започнах да се изпотявам от тъпотията, която усетих, че съм направил:

1) Стоповете въобще не пасваха на дупките за смяна на крушките, казах си ок, не изгарят всеки ден, ще развия стопа два пъти в годината(глупости!!!)

2) Уплътнението, което се пада външно, демек описва формата на стопа беше супер тънко и беше залепено с плюнка, разлепи се още докато се опитвах да ги напасна; вътрешното, по-дебело уплътнение, което е към бажника и е като втора и по надеждана защита за кабелите изобщо липсваше, но взех това от стоковите и го сложих.

3) Това, което вече преля чашата беше, че отгоре на всичко, крушките не бяха правилно свързани - например, доколкото се сещам, габаритите си светят, но когато натисна спирачката, на единия стоп светваше крушката за мъгла, която всъщност е една и съща за габарита, просто външния габарит светваше по-силно, а тази вътрешната, която трябва да си светва при натисната спирачка, въобще не беше вързана, но имаше крушка(!).

Свалих ги, прибрах ги в кутията и отидох да ги върна на момчето на другия ден. Взех си парите, пуснах тема за оригинални с бял мигач, веднага се отзова един юнак за 130 лв, перфектни. Когато ги сложих изпитах невероятно облекчение от цялата случка, и най-вече, че не съм сложил менте, а оригинална част, която пасва идеално, здрава е, мислена от инженер в БМВ :bowdown: , а не свита като форма от някакъв китаец и произведна с гъза си. Вземи си стоковите и си гледай кефа, не се литкай по ментета само защото били опушени или кристални. Аз сигурно съм бил моментно умопомрачен. :kuku: Даже сега като го пиша, не мога да повярвам, че съм бил на този акъл само преди шест месеца!!! Успех! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Кристални стопове е36 мнения.

Мнение от Tenata » 02 Май 2013, 10:20

+1 за мнението на колегата по-горе, има доста оригинални стопове с бял мигач на поносими цени вече.
Но все пак ако искаш различна визия за твоята кола няма да намериш оригинални кристални и така.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кристални стопове е36 мнения.

Мнение от bum_bum » 03 Май 2013, 13:15

Имаше времена в които си струваше да се купуват китайски и тайвански стопове. Днес има толкова много 2 ръка оригинални, че е безпредметно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кристални стопове е36 мнения.

Мнение от Nickelback » 03 Май 2013, 15:08

Опушеното си отива на тъмна кола. Стига да са качествени не виждам проблем да има малко разнообразие...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1926
Регистриран на: 12.09.2003
Местоположение: с.Градина/гр.Първомай
Пол: Мъж
Кара: 98' e36 318i
Мечтае да кара: e36 ///M3
Детайли за колата: M43B18

Re: Кристални стопове е36 мнения.

Мнение от BMWMHartge » 03 Май 2013, 15:27

Диодните ми харесват, особено в тъмното ама са си цена...
93' e36 320i coupe
98' e36 318i sedan

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Кристални стопове е36 мнения.

Мнение от In_Memoriam » 13 Май 2013, 14:57

Е36 с диодни стопове е :puke: Единствено оригиналните си заслужават, като рядко съм виждал добри изпълнения на професионално затъмнени такива.
Изображение

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook