Алкантара - откъде и цени?

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от host » 28 Сеп 2014, 20:37

И що полиестера да е по-скъп ? > http://en.wikipedia.org/wiki/Alcantara_(material)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от Djelebov » 29 Сеп 2014, 0:20

bum_bum написа:С едно уточнение, че за 60лв купуваш "нетъкан текстил", "синтетичен плат" или както там му казват. Алкантарата е 3-4 пъти по-скъпа.

Тва табло ако ти си го правил.. :yes: Предполагам си знаеш, но имай в предвид че има платове за седалки, за табла и т.н. С различна износоустойчивост, гъвкавост, разтегливост. Другото гадно нещо е, че обикновено бързо избледняват от слънцето, тъй че го пази доколкото е възможно.



Честно казано не знам достатъчно за различните видове алкантара и за това преглеждам често темата - сравнявал съм материала, който купувам, с алкантарата от скъсана е36цова седалка, от оригинално "полир-парцалче" Nokia - за полиране на 8850 (оная Нокия дето цялата е като полиран алуминий), дори с на фешън гуменетки Lacoste :mhihi: и други подобни стоки... и като изключим дебелината материалът изглежда същият и вътре (разрязан) и на външен вид. Като се разреже няма стърчащи нишки.
Ако видя в България или е-bay.co.uk да се продава алкантара, но по-разтеглива веднага ще напазаря, но информацията за видове, производители и характеристики на материала е малко, а и тапицерите, работещи сериозно с алкантара (не само тавани и кори) са едва......аз лично само на Вилнер съм виждал сериозни сложни изработки, дано да има и други..., та кого да пита човек като почти никой не се занимава с това :dunno: На много места чета, че японския оригинал е един, а алкантарата употребявана широко в автотапицирането с голям избор на характеристики (разтегливост, издържливост, устойчивост на температура...) е друг също скъп материал, който вече също наричат алкантара...,но статии за алкантара има много и информациата леко варира...
Таблото аз си го правя - става уникално, но много бавно и иска много повече смятане и чертане отколкото шиене и лепене - чака тия дни да го разпоря и да го почна от начало - без неопрен за подложка, шевовете изпъкват леко и ми дразнят очите :)
За избледняването съм чувал, но все още не съм го забелязвал, защото не съм държал тапицирани части много на слънце, иска си пазене материала - аз волана си май по-често го гледам обвит с домакинско фолио :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Алкантара - откъде и цени?

Мнение от DLVasilev » 04 Ное 2014, 19:52

http://www.multitex-composites.com/industryBG.html
Те истинска алкантара. 100-на лв е метъра, внася се ако има повечко хора да си поръчат ;)
Изображение
ATR-42/72

Предишна

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook