Мнение за Цвят на Джанти

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: Burgas

Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от sashobs » 27 Дек 2012, 18:37

Здравейте колеги, бих чул вашите мнения за цвят на тези джанти от снимката а именно RH 18'' 9.5J задни и 8.5J предни ( тъй като черни матови не си личи дори модела какъв е и са много забити), задният борд е по-голям от предния. Само да не са сиви понеже имам вече едни които са сиви тези трябва да са нещо от сорта на: графит, черни лъскави, полирани, черен хром и т.н

Благодаря предварително
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от Dirty M5 driveR » 27 Дек 2012, 19:05

Аз съм на мнение, че колкото по-светла е една джанта толкова повече отваря колата. Тъй че аз бих ги направил сребристи.

royal jester
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 20.04.2010
Местоположение: Севлиево/Тиквенбург
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 на дизел
Мечтае да кара: X5 (E70) M 4.4 (555Hp)
Детайли за колата: " Колкото по- проходим джип караш, толкова по-далеч ходиш за трактор. "

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от e 46 maniq » 27 Дек 2012, 19:24

Dirty M5 driveR написа:Аз съм на мнение, че колкото по-светла е една джанта толкова повече отваря колата. Тъй че аз бих ги направил сребристи.

+1 за сребристи :yes:
!!! ВНИМАНИЕ !!! Изображение

Коню ми е шашав! Рита апе и налата на бой !!!

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от Bavarcho » 27 Дек 2012, 19:32

И аз съм за сребристи. Този модел според мен в сребристо изглежда най-добре.
Ако боядисаш лайсните около прозорците черни, смениш лайсните на вратите и броните с обикновенни и ги боядисаш в цвета на колата фацата ще стане доста по-добре.
Изображение

великият шестак
Аватар
Мнения: 1330
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: няколко и киселее

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от Turbo_Ted » 27 Дек 2012, 19:43

аз съм с черна кола, с черни джанти със сив борд и да ти кажа, много ме е яд, че не ги боядисах сиви като му беше времето.... затова колега - прави джантите всякакъв друг цвят, но не и черни - губи се ефекта от хубавите джанти :bchug:
Изображение
оооо велики шестако :bowdown: да пребъдат сегментите ти ... все у високи обороти да стоиш :bowdown: и да живее шпера ти :bowdown: АМИН :bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: Burgas

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от sashobs » 27 Дек 2012, 20:53

доста съвети чух за сиви ама да видим...накрая може и такива да бъдат а относно лайсните на прозорците - ще ги правя черни просто не е довършена колата, беше с никели аз я правя Шадоу Лайн малко по малко :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от rhase » 27 Дек 2012, 21:43

sashobs написа:доста съвети чух за сиви ама да видим...накрая може и такива да бъдат а относно лайсните на прозорците - ще ги правя черни просто не е довършена колата, беше с никели аз я правя Шадоу Лайн малко по малко :)

:yes: :yes: :yes: За Шадоу лайн-а колега. Джантите ако искаш да запазиш тази линия, според мен ги направи или Gunmetal сиво, нещо тъмен графит, но задължително с лак. Разгледай из интернет за снимки на твоите джанти но черни и лакирани. Ще се изумиш каква разлика има. Тези матове като ги видя и направо :puke:
Сивият цвят винаги си е на линия.
:bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: Burgas

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от sashobs » 27 Дек 2012, 21:53

можеш ли да ми дадеш някой линк с примерни цветове понеже съм търсил из нета и нищо не откривам а искам да видя точно този модел джанти иначе другите модели стоят различно според цвета :)
благодаря :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от rhase » 27 Дек 2012, 22:14

Изображение
Изображение
Тези намерих...факт е че малко хора се осмеляват да ги боядисват :dunno:
Наистина най-отварят светлите цветове, но зависи какво търсиш. За Шадоу визията която искаш да правиш, според мен трябва да са нещо по-тъмно от Сив Металик/мат. Може да пробваш със сива основа + малко черен металик в лака - така се получава много приятен дълбок цвят. Матови джанти според мен ходят само на матов автомобил :dunno:
Нека колегите бояджии дадат акъл, сигурен съм че има какво да кажат.
:bchug:
На това казвам Gunmetal Grey (назнам как да го преведа на Български, за да не звучи тъпо) : Изображение
:bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 14.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW 320D, E46, 2003, 150HP

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от Totomirov » 27 Дек 2012, 23:24

Здравей Колега,

На много места на този цвят му казват Dark Shadow. Предполагам на колегата ще му е отполза да знае и другото имана цвета.

Поздрави.

На това казвам Gunmetal Grey (назнам как да го преведа на Български, за да не звучи тъпо) : Изображение
:bchug:[/quote]

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от rhase » 28 Дек 2012, 0:17

Dark Shadow малко като главен герой от роман ми звучи :mhihi:
Може и така да се среща на места. Аз лично съм го виждал като Gunmetal Grey, Dark Chrome, Shadow Chrome, Black Chrome, Black Candy и т.н. ... Общо взето кой както му дойде го нарича. Аз му казвам така., защото наистина ми прилича като метал на оръжие... важно е колегата да схване концепцията
:bchug:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от Bavarcho » 28 Дек 2012, 10:22

И като отидеш при бояджията, и му кажеш искам да ми пръснеш джантите Gunmetal Grey или Dark Shadow да знаеш, че веднага ти ги е пръснал :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 14.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW 320D, E46, 2003, 150HP

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от Totomirov » 28 Дек 2012, 10:46

Вземам си бележка и пускам линк към по-точна и конкретна информация.

http://www.m5board.com/vbulletin/e39-m5 ... shing.html като вниманието да бъде насочено към пост№3.

Part number 51 91 0 427 958

Дано така на бояджията да му е по лесно :mhihi:

Поздрави

Bavarcho написа:И като отидеш при бояджията, и му кажеш искам да ми пръснеш джантите Gunmetal Grey или Dark Shadow да знаеш, че веднага ти ги е пръснал :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от rhase » 28 Дек 2012, 12:31

Bavarcho написа:И като отидеш при бояджията, и му кажеш искам да ми пръснеш джантите Gunmetal Grey или Dark Shadow да знаеш, че веднага ти ги е пръснал :mhihi:

:dunno: Досега като съм говорил с бояджии които се интересуват малко повечко, не сме имали проблеми с недоразбиране :mhihi:
Така или иначе ако не те разбере, няма как да му обясниш освен с показване на снимка :)
Totomirov написа:Вземам си бележка и пускам линк към по-точна и конкретна информация.

http://www.m5board.com/vbulletin/e39-m5 ... shing.html като вниманието да бъде насочено към пост№3.

Part number 51 91 0 427 958

Дано така на бояджията да му е по лесно :mhihi:

Поздрави


Bavarcho написа:И като отидеш при бояджията, и му кажеш искам да ми пръснеш джантите Gunmetal Grey или Dark Shadow да знаеш, че веднага ти ги е пръснал :mhihi:

Този Парт Намбър не го намира нещо. Ще е супер ако дилърите предлагат боята готова :yes:
:bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: Burgas

Re: Мнение за Цвят на Джанти

Мнение от sashobs » 28 Дек 2012, 13:36

този цвят стои много добре на Мковите джанти харесва ми, но ще отвори ли моята кола ако направя RH-те такива.. варианта за сега остава или това което ми препоръчахте или сиви евентуално с леко полиран борд защото ако ги направя графит тавана черен колата сива..не стават ли много цветовете..аз ги направих черни защото исках да запазя някаква линия а именно сива кола черен таван черни лайсни черни стъкла и джантите съответно да са черни, но много са забити то се вижда на живо е малко по добре от снимките, но при всички положения ще се боядисват друг цвят въпроса е какъв :)

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook