plastic dip

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: plastic dip

Мнение от bum_bum » 22 Яну 2013, 8:45

В Ютуб има много клипчета как боядисват цели коли.
Изображение


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: plastic dip

Мнение от Projektzwo » 22 Яну 2013, 13:20

bum_bum написа:В Ютуб има много клипчета как боядисват цели коли.

трябва да ги прегледам, интересно ми е дали се пръска с обикновен пистолет за автобои?

и така като гледам единствената подготовка е чист автомобил?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: plastic dip

Мнение от Gqbriel » 22 Яну 2013, 13:33

Projektzwo написа:
bum_bum написа:В Ютуб има много клипчета как боядисват цели коли.

трябва да ги прегледам, интересно ми е дали се пръска с обикновен пистолет за автобои?

и така като гледам единствената подготовка е чист автомобил?


Принципно го дават да се пръска с пистолет като за латекс като гледам :mhihi: ...има такива на Bosch...замислях се да взема една бака с clear coat - и да пръсна колата преди началото на зимата след като се мине с паста - така цялата зима,боята ще е защитена от всякакви глупости,които нахвърлят по улиците..
Принципно 3-4 слоя (не излиза евтино обаче) - могат да се мият дори с четка по мивките (без да се прекалява с натиска разбира се) и няма проблеми...
Предлагам да се организираме и да направим една по-голяма поръчка - на заинтересованите от нас за това нещо..има доста интересни продукти като :
*gloss filler - гланц ефекта е мноого добър в/у джанти и не само
*smoke - затъмняване на фарове/стопове и т.н
*pearlizer - перлен ефект

Абе гамата е сериозна,предполагам един обикновен компресор и един пистолет - дори тези от 30-а лв които се продават ще свърши прекрасна работа,самата боя е доста плътна и има много добра покривна способност - а най-важното - позволява грешки :mhihi:

Въпреки се огледалата и маската на колата не са с повече от 2 слоя - няма мивка която да е смъкнала покритието - ще кача снима за да се види на светло как изглеждат бъбреците ,въпреки пясъка ,мръсотията,ледът и водоструйките на няма и 10-а см пръскани..

Най-много искам да поръчам и gun metal grey - изключително любим цвят за джанти...
Повече инфо може да намерите на :
http://www.youtube.com/playlist?list=PL871EB30BCEF4B3F3

DipYourCar.com

Следя ги повече от година,дори съм писал за официлано представителство тук в БГ,но уви искат магазин/гараж ,където можем да покажем резултатите за да стане официални представители.
Имам бланките за попълване и съм говорил с Brad - човек който отговаря за това нещо.
Може би някой базиран в US може да удари едно рамо за по-голяма поръчка,но не съм сигурен цената и дали изобщо е възможно да се праща зад океана бои.
Имат и английски сайт,където обаче - за сега черното и gun metal grey липсват :banghead:

Дори и от УК да поръчаме пак е нещо,цената е около 9 pounds за бутилка спрей 411ml - но тези които имат достъп до компресор и искат да пробват е по-добре 1 бака - която трябва да покрие автомобил
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: plastic dip

Мнение от Bavarcho » 27 Яну 2013, 15:52

Gqbriel написа:Предлагам да се организираме и да направим една по-голяма поръчка - на заинтересованите от нас за това нещо..има доста интересни продукти като :
*gloss filler - гланц ефекта е мноого добър в/у джанти и не само
*smoke - затъмняване на фарове/стопове и т.н
*pearlizer - перлен ефект


Мен ме пиши заинтересован, ако се съберат и други за обща поръчка :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: plastic dip

Мнение от Gqbriel » 27 Яну 2013, 19:16

Bavarcho написа:
Gqbriel написа:Предлагам да се организираме и да направим една по-голяма поръчка - на заинтересованите от нас за това нещо..има доста интересни продукти като :
*gloss filler - гланц ефекта е мноого добър в/у джанти и не само
*smoke - затъмняване на фарове/стопове и т.н
*pearlizer - перлен ефект


Мен ме пиши заинтересован, ако се съберат и други за обща поръчка :yes:


:yes:
Сега гледам,че в УК няма наличност на тези,но в момента в който заредят ще поръчам - имам те в предвид :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: plastic dip

Мнение от Bavarcho » 28 Яну 2013, 15:37

Gqbriel написа:
:yes:
Сега гледам,че в УК няма наличност на тези,но в момента в който заредят ще поръчам - имам те в предвид :yes:


Като излезна, пиши едно ЛС с какво имат от това което изброи (много интересен ми е gloss filler-а)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 21.06.2010
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: самолет

Re: plastic dip

Мнение от maskivan » 22 Фев 2013, 11:48

Колеги и аз искам да поръчам gun metal grey , ако правите поръчка да ме имате в предвид...... :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 15.11.2011
Местоположение: PB,X
Пол: Мъж
Кара: BMW 316 i,1.9l,1999
Мечтае да кара: Летяща чиния

Re: plastic dip

Мнение от bogo_iliev » 24 Фев 2013, 14:06

Колеги,от този българския сайт някой пробвал ли е да поръчва и да каже дали са благонадеждни,защото на мен ми трябват 1-2 флакона да си пръсна интериорните части,че се е олюпило гуменото покритие.Видях ,че 1 колега горе е писал ,че само с поръчка става и че ги нямат в наличност,но ми е интересно дали някой се е престрашил,че имат само 3 артикула на сайта и ми е малко съмнително :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: plastic dip

Мнение от Gqbriel » 25 Фев 2013, 8:39

bogo_iliev написа:Колеги,от този българския сайт някой пробвал ли е да поръчва и да каже дали са благонадеждни,защото на мен ми трябват 1-2 флакона да си пръсна интериорните части,че се е олюпило гуменото покритие.Видях ,че 1 колега горе е писал ,че само с поръчка става и че ги нямат в наличност,но ми е интересно дали някой се е престрашил,че имат само 3 артикула на сайта и ми е малко съмнително :)

Аз съм взимал от "българския" сайт - :yes: ,само че не мога да намеря телефона ,че този мейл само за контакт е меко казано недоизмислена работа
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 18.08.2007
Местоположение: Varna
Кара: вана
Мечтае да кара: E46 M3 >:)

Re: plastic dip

Мнение от Bloodnoon » 25 Фев 2013, 9:42

Ето го телефона 0897 606 709.

Незнам за вас но аз лично съм много разочарован от продукта. Напръсках си пластмасата на седалката (където са копчетата за регулиране) и след няколко дни явно вследствие на опиране с крак, ръба се беше обелил. А бях напръскал доволно количество без да прекалявам. Бях си напръскал и дръжката на подлакътника, която много рядко пипам изобщо, ами и тя тръгна да се бели след наколко седмици.... А незнам каква подготовка да направя освен чиста повърхност. На всичкото отгоре това са все пластмасови детайли върху които се предполага че ще хваща най-добре, но уви...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: plastic dip

Мнение от Gqbriel » 25 Фев 2013, 11:37

Bloodnoon написа:Ето го телефона 0897 606 709.

Незнам за вас но аз лично съм много разочарован от продукта. Напръсках си пластмасата на седалката (където са копчетата за регулиране) и след няколко дни явно вследствие на опиране с крак, ръба се беше обелил. А бях напръскал доволно количество без да прекалявам. Бях си напръскал и дръжката на подлакътника, която много рядко пипам изобщо, ами и тя тръгна да се бели след наколко седмици.... А незнам каква подготовка да направя освен чиста повърхност. На всичкото отгоре това са все пластмасови детайли върху които се предполага че ще хваща най-добре, но уви...


За пластмасата на седалката - и да я боядисаш пак ще я надереш и отлюпиш...странното е че на огледалта и бъбреците - не мърда а не съм пръскал повече от 2 слоя...да бъдем честни - оригиналното покритие му трябва леко задиране и се появяват следите и с времето става по-зле ..
Друга подготовка не е нежужна освен чиста и суха повърхност..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.05.2009

Re: plastic dip

Мнение от NIKSYS » 09 Мар 2013, 17:19

Здравейте момчета!

Забелязах интереса ви към пласти дип и ви предлагам моята помощ ако искате да поръчате пласти дип. Живея в САЩ, но планирам през юли/август месец да се връщам към България за постоянно и ще пращам личното си имущество та ако някой има желание мога да включа колкото и какъвто пласти дип иска. Само да уточня че говоря за Пласти дип, който е не е с разредител, а не за plasti dip S (разреденият), който продавата dip your car (но ако е за по голямо количество мога и с разредител да взема). За боядисването на една средна кола отиват около 8-10 литра работна течност (боя+разредител) която се боядисва на 5-6 ръце за да може да се получи дебел слой и да се обели лесно когато решите.

Мога и повече информация да дам, но кой каквито въпроси има да пише на лично съобщение.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.03.2009
Пол: Мъж

Re: plastic dip

Мнение от mireca007 » 19 Май 2013, 21:04

NIKSYS написа:Здравейте момчета!

Забелязах интереса ви към пласти дип и ви предлагам моята помощ ако искате да поръчате пласти дип. Живея в САЩ, но планирам през юли/август месец да се връщам към България за постоянно и ще пращам личното си имущество та ако някой има желание мога да включа колкото и какъвто пласти дип иска. Само да уточня че говоря за Пласти дип, който е не е с разредител, а не за plasti dip S (разреденият), който продавата dip your car (но ако е за по голямо количество мога и с разредител да взема). За боядисването на една средна кола отиват около 8-10 литра работна течност (боя+разредител) която се боядисва на 5-6 ръце за да може да се получи дебел слой и да се обели лесно когато решите.

Мога и повече информация да дам, но кой каквито въпроси има да пише на лично съобщение.



С тези 8-10 литра предполагам представите ти за "средна кола" означава нещо от сорта на камион,който извозва камъни от някоя кариера,тъй като в един от коментарите,беше написано,че боята има доста добра покривна способност! :kuku: :kuku: :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: plastic dip

Мнение от bum_bum » 19 Май 2013, 21:50

Точно толкова си отиват за една кола. Не гледай "един от коментарите" ;)


Аз си купих Wagner W 450 SE. Сега остава да си взема боя и да реша какво да боядисвам. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 2.08.2008

Re: plastic dip

Мнение от bmw 318 is » 21 Май 2013, 20:56

Bloodnoon написа:Ето го телефона 0897 606 709.

Незнам за вас но аз лично съм много разочарован от продукта. Напръсках си пластмасата на седалката (където са копчетата за регулиране) и след няколко дни явно вследствие на опиране с крак, ръба се беше обелил. А бях напръскал доволно количество без да прекалявам. Бях си напръскал и дръжката на подлакътника, която много рядко пипам изобщо, ами и тя тръгна да се бели след наколко седмици.... А незнам каква подготовка да направя освен чиста повърхност. На всичкото отгоре това са все пластмасови детайли върху които се предполага че ще хваща най-добре, но уви...



Колега има праймер за пластмаса на спрей.Пробвай първо него да нанесеш и тогава продукта и кажи после дали е дало резултат.Поздрави

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook