затъмняване на е36-ца

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от bum_bum » 09 Юни 2012, 18:57

dom1nus написа:колеги имаш ли право попринцип някакъв % да сложиш на предните ..


Не
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 483
Регистриран на: 4.06.2007
Местоположение: Iceland
Пол: Мъж
Кара: ше за стария E36 Team Sofia
Мечтае да кара: M3 E36

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от Чанев » 09 Юни 2012, 19:45

Принципно мисля че е разрешено само за задните(поне аз съм с купе и не ми правят проблеми)Но се чудя дали може да затъмня и цялото задно стъкло? :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: Добрич/Варна
Пол: Мъж
Кара: e36 320 coupe
Мечтае да кара: Lancia Delta Integrale evo2

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от Liubomirski » 09 Юни 2012, 20:31

Чанев написа:Но се чудя дали може да затъмня и цялото задно стъкло? :yes:

Мен преди 2 седмици ме спряха от движение за затъмнено задно стъкло на купето ми ,хем не беше с много тъмно фолио. :no:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 1.03.2009
Пол: Мъж
Кара: 325is Motorsport International LE
Мечтае да кара: m50b32 :)
Детайли за колата: CAI Cosmo Racing,Modded Chip VR Performance , 7200rmp rev limiter, lightweight flywheel, Straight pipes , cat delete + dtm style rear muffler, short shifter

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от Ю.Г. » 09 Юни 2012, 20:32

Чанев написа:Принципно мисля че е разрешено само за задните(поне аз съм с купе и не ми правят проблеми)Но се чудя дали може да затъмня и цялото задно стъкло? :yes:


Аз съм също с купе и година и половина със странични задни и голямото задно стъкло 1 път не са ми правили проблем , преди това с предишното купе по същия начин ми бяха затъмнени 2 години и пак 1 проблем не са ми правили ченгетата , когато са ме спирали...
That Which Does Not Kill Me , Makes Me Stronger!!!
ИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от Делян » 09 Юни 2012, 20:34

Чанев написа:Принципно мисля че е разрешено само за задните(поне аз съм с купе и не ми правят проблеми)Но се чудя дали може да затъмня и цялото задно стъкло? :yes:

Както ти каза колегата, нямаш грижи. Ако искаш можеш и ламарина да си завариш за заден джам :mhihi:
Забранено е, ако нямаш странични огледала.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 1.03.2009
Пол: Мъж
Кара: 325is Motorsport International LE
Мечтае да кара: m50b32 :)
Детайли за колата: CAI Cosmo Racing,Modded Chip VR Performance , 7200rmp rev limiter, lightweight flywheel, Straight pipes , cat delete + dtm style rear muffler, short shifter

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от Ю.Г. » 09 Юни 2012, 21:38

Dpy написа:
Чанев написа:Принципно мисля че е разрешено само за задните(поне аз съм с купе и не ми правят проблеми)Но се чудя дали може да затъмня и цялото задно стъкло? :yes:

Както ти каза колегата, нямаш грижи. Ако искаш можеш и ламарина да си завариш за заден джам :mhihi:
Забранено е, ако нямаш странични огледала.


И аз така знам , че е по закон и съм го срещал цитирано тук из форума из някоя от темите. Не знам колегата по-горе как са го спрели от движение чак...
Ако някой има линк с цитат от закона точно , да го пусне и ще съм му много благодарен :bchug: и да си го принтирам и да си го сложа в жабката , ако някъде ми се направят на интересни поцилаите и имам проблеми за фолиото ...
That Which Does Not Kill Me , Makes Me Stronger!!!
ИзображениеИзображениеИзображение


Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: е36 318ис М-пакет
Мечтае да кара: e30 V10

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от angel_lalov » 09 Юни 2012, 22:10

Работата беше около 5 часа при положение че моята кола е на 3 пръста от земята и за да е вкараме в гаража беше един филм с подлагане на плочки и летви! :mhihi: :mhihi: :mhihi: но за около 30 мин успяхме да е вкараме в гаража! :mhihi: :mhihi: Според мен лично ако ще се слага фолио трябва навсякъде да е еднакво иначе ми стои като подарено, а така ефекта с доста светло фолио се получава все едно са заводски тъмни стъклата!
Ето и снимка:
Изображение
Продавам М-Техник окачване за 4 цилиндрово за отпред!аморт и пружини като нови са!120Лв!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 2.03.2009

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от latrel » 09 Юни 2012, 22:36

добре стои, но може би отпред 25 отзад 35 би било по-добре за пред чичковците с палките
п.с във вейдър студиото в Пловдив ми обявиха цена 240лв за всичките стъкла без челното ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: Добрич/Варна
Пол: Мъж
Кара: e36 320 coupe
Мечтае да кара: Lancia Delta Integrale evo2

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от Liubomirski » 10 Юни 2012, 10:39

Ю.Г. написа:
Не знам колегата по-горе как са го спрели от движение чак...

И на мене не ми е много ясно...взе да ми обяснява как съм нямал право да си затъмнявам задното стъкло и т.н. как можело само страничните при условие че имам огледала и т.н. Както и да е повисях си по опашки в кат и махнах фолиото от задния джам и задните странични и без това не стоеше много добре като задните са тъмни а предните не, сега поне си е еднаква навсякъде... :mrgreen:

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от Киров » 10 Юни 2012, 11:39

Liubomirski написа:
Ю.Г. написа:
Не знам колегата по-горе как са го спрели от движение чак...

И на мене не ми е много ясно...взе да ми обяснява как съм нямал право да си затъмнявам задното стъкло и т.н. как можело само страничните при условие че имам огледала и т.н. Както и да е повисях си по опашки в кат и махнах фолиото от задния джам и задните странични и без това не стоеше много добре като задните са тъмни а предните не, сега поне си е еднаква навсякъде... :mrgreen:

Кви пари е акта колега, и колата взеха ли ти я в КАТ или те пуснаха да я пребираш спряна от движение :mhihi: :mhihi: :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: Добрич/Варна
Пол: Мъж
Кара: e36 320 coupe
Мечтае да кара: Lancia Delta Integrale evo2

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от Liubomirski » 10 Юни 2012, 14:42

50лв. беше глобата и си се прибрах с колата с лепенка :mhihi: Глобата не е големия проблем...голямата хурка е ,че после цял ден висях в кат по опашки и половин час слушах тапака на каналите как с тия ксенони и с тия "издънените" гърнета нямало съм да мина втори път... При условие ,че съм с фарове с лупи и напълно стокова генерация от 2.8 с катализаторите...

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от Киров » 10 Юни 2012, 17:17

Liubomirski написа:50лв. беше глобата и си се прибрах с колата с лепенка :mhihi: Глобата не е големия проблем...голямата хурка е ,че после цял ден висях в кат по опашки и половин час слушах тапака на каналите как с тия ксенони и с тия "издънените" гърнета нямало съм да мина втори път... При условие ,че съм с фарове с лупи и напълно стокова генерация от 2.8 с катализаторите...

Ама те кат е спрат от движение, после задължително ли е прегледа да се мине в кат не може ли в други пунктове?... :yes: :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: Добрич/Варна
Пол: Мъж
Кара: e36 320 coupe
Мечтае да кара: Lancia Delta Integrale evo2

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от Liubomirski » 10 Юни 2012, 17:22

Задължително е да се мине в КАТ "след отстраняване на неизправностите" :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от bum_bum » 10 Юни 2012, 17:23

Само КАТ може да те пусне в движение и по пътя до там си на репатрак, иначе ако те спрат ще ти скъсат трътката ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от In_Memoriam » 10 Юни 2012, 18:02

Интересно ми е по кой член са те спрели от движение, колега:

Закон за ДП - Раздел XX - Задължения на водачите на пътни превозни средства:

Чл.105. (изм.,ДВ,бр.43 от 2002 г.)
(1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
(2)Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за движението по пътищата:

Чл. 13. Забранено е поставянето на пердета на стъклата на предните врати и на задното стъкло. Допуска се поставяне на пердета на стъклата на задните врати само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

Нищо не е написано за задно стъкло, а което не е забранено е разрешено...
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook