затъмняване на е36-ца

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: Добрич/Варна
Пол: Мъж
Кара: e36 320 coupe
Мечтае да кара: Lancia Delta Integrale evo2

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от Liubomirski » 10 Юни 2012, 18:30

In_Memoriam написа:Интересно ми е по кой член са те спрели от движение, колега:


" Чл. 105
...Забранено е ограничаването на видимостта през стъклата на предните врати и на задното стъкло. Ограничаването на видимостта през стъклата на задните врати се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила."
Дори момчетата на закона бяха достатъчно добри да ми дадат да си го прочета сам даже ,защото и аз ги питах на какво основание ме спират от движение... Явно има някакво изменение в закона ,което е от скоро ,защото от 3 години на различни коли все съм със затъмнено задно стъкло и досега не са ми правили проблеми. :no:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от belial » 10 Юни 2012, 19:27

Liubomirski написа:
In_Memoriam написа:Интересно ми е по кой член са те спрели от движение, колега:


" Чл. 105
...Забранено е ограничаването на видимостта през стъклата на предните врати и на задното стъкло. Ограничаването на видимостта през стъклата на задните врати се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила."
Дори момчетата на закона бяха достатъчно добри да ми дадат да си го прочета сам даже ,защото и аз ги питах на какво основание ме спират от движение... Явно има някакво изменение в закона ,което е от скоро ,защото от 3 години на различни коли все съм със затъмнено задно стъкло и досега не са ми правили проблеми. :no:


Чл.105. (изм.,ДВ,бр.43 от 2002 г.)
(1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
(2)Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

Поне посред мен не са имали право да те спрат от движение. Още от листовките си спомням, че НЯМАШ право да ораничаваш видомоста, но ако вече е ограничена (т.е. не си затъмнил ти задното стъкло, а така си взел колата) трябва да имаш странични огледала. Казваш на полицайте, че не си ти слагал така фолиото, така си взел колата и по този начин не си нарушил закона и няма защо да те спират от движение. Пък те нека ходят да доказват, че ти си го слагал :mhihi:
Това е мн глупаво заради затъмнени стъкло да те спират от движение, стига да имаш странични огледала не виждам какъв е проблема... Я си представете, че возите 3-ма отзад или си натоварил багаж до тавана, едва ли ще виждаш нещо назад и какво ще ни спират от движение всеки път ли :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 1.03.2009
Пол: Мъж
Кара: 325is Motorsport International LE
Мечтае да кара: m50b32 :)
Детайли за колата: CAI Cosmo Racing,Modded Chip VR Performance , 7200rmp rev limiter, lightweight flywheel, Straight pipes , cat delete + dtm style rear muffler, short shifter

Re: затъмняване на е36-ца

Мнение от Ю.Г. » 10 Юни 2012, 19:50

Ето днес как се получи при мен на 20% ( снимките са с телефона правени и изглеждат по-тъмни стъклата отколкото са реално) :
Изображение
Изображение
Изображение
That Which Does Not Kill Me , Makes Me Stronger!!!
ИзображениеИзображениеИзображение

Предишна

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook