Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от lancerpor » 10 Май 2012, 17:23

Здравейте, купих си фарове с лупи, но стъклата им са в по-лошо състояние от моите. Имат следи от камъчета, леко сурнато... и така. Нищо фрапиращо, но ме дразнят. Онзи ден полирахме стъклата на една Хонда но тя е с пластмасови фарове и използвахме паста на 3М... Да пробвам ли със същата паста и на стъклото или процедурата е друга :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от belial » 10 Май 2012, 18:03

С две думи НЯМА ОПРАВЯНЕ! Ако са пластмасови се полират без проблем, но стъклените от Е36 не могат да се полират. Сумати време съм търсил по разни форуми как се полира стъкло, но това е възможно само за съвсем леки драскотини. Например: надраскано челно стъкло от перата на чистачките. Ама все пак се направих на инат и си поръчах "Сонакс за полиране на стъкло - Политура с цероксид и полир шайба за стъкло" и нищо не стана, даже малките точици по стъклото си личат повече.
Оправих си проблема като си взех чисто нови фарове ДЕПО :mhihi: Иначе се продават и само стъкла за ЗКВ на цена около 100лв. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от lancerpor » 10 Май 2012, 21:00

Двата фара съм ги взел 40лв няма как да стане да дам 100лв за стъкла :mhihi: Ще трябва да мисля някаква сбирщина между бош и цвк :kuku: Мерси все пак за бързия отговор
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.01.2013

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от imparts » 14 Яну 2013, 9:35

защо все пак не пробваш да ги освежиш нищо не губиш :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от lancerpor » 14 Яну 2013, 11:34

Пробвах и нищо не стана и ги продадох за части :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от svilgg » 14 Яну 2013, 16:28

lancerpor написа:Двата фара съм ги взел 40лв няма как да стане да дам 100лв за стъкла :mhihi: Ще трябва да мисля някаква сбирщина между бош и цвк :kuku: Мерси все пак за бързия отговор

на бош и зкв спредните стъкла са различни или по точно с различно захващане
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от alpina-ma6inata » 16 Яну 2013, 18:23

Оправяне има на начуканите стъкла. Аз ги закарах на geraka (пуснал си е тема във форума) и ефекта е супер. Просто процедурата е доста трудоемка и пастите скъпи. Много по-добре е да се ревизира стар оригинален фар с почистване, полиране на стъклата и ако се налага рециклиране на рефлекторите в Стрелча, отколкото да се вземат нови боклуци от класата на Depo. Да не се обижда, колегата по-горе, казвам го от личен опит, защото съм я правил тази схема само че на Е30 и не съм и очаквал, че Е30-ков фар може да светне така. ;)
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1150
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Враца/София
Кара: 92' E30 M40 cabrio
Мечтае да кара: E30 M3

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от Vasko_BP » 04 Фев 2013, 11:12

Митак, той е взел фаровете за 40лв. Няма смисъл да предлагаш да даде 80 за полирането им. Определено става много маняшко, преди да ти препоръчам колегата и аз съм му носил наколко комплекта и ги прави безупречно.
А колегата belial ако не вярва мога да покажа снимки преди и след.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от b00st » 04 Фев 2013, 11:18

alpina-ma6inata написа:Оправяне има на начуканите стъкла. Аз ги закарах на geraka (пуснал си е тема във форума) и ефекта е супер. Просто процедурата е доста трудоемка и пастите скъпи. Много по-добре е да се ревизира стар оригинален фар с почистване, полиране на стъклата и ако се налага рециклиране на рефлекторите в Стрелча, отколкото да се вземат нови боклуци от класата на Depo. Да не се обижда, колегата по-горе, казвам го от личен опит, защото съм я правил тази схема само че на Е30 и не съм и очаквал, че Е30-ков фар може да светне така. ;)

Е разбирам sonar нещо да беше казал, че са боклуци, ама с depo си далеч от истината. Фаровете им са доста прилична изработка и лупа, незнам някога дали си слагал и карал с такива фарове въобще, явно само си ги виждал на картинка.

Колкото до полиране на стъклото, ако наистина е от стъкло - загубена кауза.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от Mollov » 04 Фев 2013, 12:36

b00st написа:
Колкото до полиране на стъклото, ако наистина е от стъкло - загубена кауза.


Да, ама не... с подходящ препарат и гъба за машина резултатът почти винаги е "като ново". Стига да няма по-сериозни дупки в стъклото и надирания, които общо взето налагат отнемането на сериозна "дебелина" от стъклото и процедурата е малко идиотска.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от kdl » 04 Фев 2013, 12:40

При цялото ми уважение...
Но напоследък за Е36 ентусиаста, перфектно стъкло се разбира леко наранено (и може би още поправимо).
Леко наранено означава... доста зле и почти непоправимо.
А наранено в реален превод е за кофата.

Аз съм съгласен с b00st, че в 90% от случаите няма съживяване стъклената част, да е пластмаса, айде... ама стъклото става ужасно, ако има по-дълбоки нарушавания.
Колега, просто прехвърли стъклата от твоите фарове на новите и не се занимавай с глупости.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1150
Регистриран на: 7.10.2007
Местоположение: Враца/София
Кара: 92' E30 M40 cabrio
Мечтае да кара: E30 M3

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от Vasko_BP » 04 Фев 2013, 16:24

Добре няма да се разберем докато не видите.
Правил съм 2 комплекта хела по тоя начин.
Показвам снимки на фаровете преди:
ИзображениеИзображениеИзображение
А така станаха фаровете след полирането:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
А така се получи втория комплект който съм правил:
ИзображениеИзображениеИзображение

Смятам че след тези снимки няма смисъл да обяснявате как не става.
Ако фаровете пък са чак толкова надрани, какво очаквате да се сменят стъклата сами. :mhihi:
Изображение

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от alpina-ma6inata » 04 Фев 2013, 16:49

b00st написа:
alpina-ma6inata написа:Оправяне има на начуканите стъкла. Аз ги закарах на geraka (пуснал си е тема във форума) и ефекта е супер. Просто процедурата е доста трудоемка и пастите скъпи. Много по-добре е да се ревизира стар оригинален фар с почистване, полиране на стъклата и ако се налага рециклиране на рефлекторите в Стрелча, отколкото да се вземат нови боклуци от класата на Depo. Да не се обижда, колегата по-горе, казвам го от личен опит, защото съм я правил тази схема само че на Е30 и не съм и очаквал, че Е30-ков фар може да светне така. ;)

Е разбирам sonar нещо да беше казал, че са боклуци, ама с depo си далеч от истината. Фаровете им са доста прилична изработка и лупа, незнам някога дали си слагал и карал с такива фарове въобще, явно само си ги виждал на картинка.

Колкото до полиране на стъклото, ако наистина е от стъкло - загубена кауза.

Колега, и да не са най-долната класа ок, но няма как да се сравняват с имена като Хела и Бош. Тук не говорим само как светят като си ги взел от магазина, а как ще светят и 5-10 години след това. :)

Относно загубената кауза - Васко е пуснал снимки, аз няма какво да добавя повече. :)
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 9.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E34 TDS
Мечтае да кара: M5 с гуми за горене

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от D_U_D_E_ » 25 Фев 2013, 22:19

Разбрахме, че става. Ся колегата Васко ако каже и как.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Възтановяване на надрани стъкла на фаровете

Мнение от dan-dam » 25 Фев 2013, 22:33

D_U_D_E_ написа:Разбрахме, че става. Ся колегата Васко ако каже и как.


alpina-ma6inata написа:Оправяне има на начуканите стъкла. Аз ги закарах на geraka (пуснал си е тема във форума) и ефекта е супер. Просто процедурата е доста трудоемка и пастите скъпи.

Има тема :yes:

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook